Febra musculara la falci!!!

Febra musculara la falci!!! | Autor: Hlihoritza

Link direct la acest mesaj

Bebelusa mea de 2 luni astazi a plans mai toata ziua si eu am tras concluzia ca ar avea febra musculara la falci. Din pacate nu o mai alaptez la san. Am vazut si ieri un comportament ciudat la ea, adica mananca ce mananca pana pe la vreo 60-70ml si pe urma incepe si-si plimba biberonul in gura si apoi se enerveaza si incepe sa planga. Astazi a facut si mai rau. Mai ca nu se oprea din plans. Vazand asa, i-am masat falcile cu niste crema. Atunci sa te tii urlete... Poate sa faca febra musculara la falci? I s-a intamplat cuiva? Nici nu stiu ce sa fac altceva decat sa o masez. Faza e ca mananca dar nu bine si atunci i se si face foame mai des.
Ce sa fac? Va rog dati-mi un sfat!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Poate e totusi alta problema.Sincer pana acum nu am auzit de febra musculara la falci!Chiar exista asa ceva?Poate ca masajul in sine a mai linistit-o.

Miha si puiul Robert

Pozele noastre

Uneori cand viata inchide o usa deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Exista febra musculara la falcute. E foarte bine sa le masezi. Si noua ne-a zis pediatra sa le masam cind era primul baietel bebe mic.
Cred ca poti sa-ti dai seama daca are febra musculara daca punind mina pe falcute simti o tensiune, adica muschiul nu e relaxat.
Ia-o usor cu masajul, nu insista prea tare ca sa nu plinga rau, dar fa-i-l periodic.

Sa fie sanatoasa bebelusa.


Romana, Cristian (22.06.2003), Alin (25.06.2004) si burtica de 24 saptamini

http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze
bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

******************************************

Nulla dies sine linea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_So spune:

Si noua ni s-a spus sa masam falcutele la baie, de exemplu, ca oboseste bb.

Carmen si Mara (12.08.04)
poze cu Mara

Mergi la inceput