mincarime insuportabila

mincarime insuportabila | Autor: Papadia

Link direct la acest mesaj

Fetelor a venit caldura si normal ca am fost la plaja.Dar cum eu sunt inzestrata cu par si la subbrat si jos a trebuit sa ma rad.La subbrat nici o problema dar jos ma maninca si m-am iritat de numa.Cu ce sa ma dau sa nu ma mai manince asa rau??Daca stiti ceva care ma poate ajuta va rog sa-mi spuneti.Astept sa-mi scrieti.Pupici

moldovan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Salut,

Nasoala treaba... incearca cu Fenistil sau ceva gel cu efect de racorire. Daca nu merge, fuga la dermatolog!

Gabici
'I tried to sniff coke once...the ice cubes got stuck up my nose!'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Buna! Cu pudra mentolata ai incercat?

Miha&Sorin&Bogdan&Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Papadia spune:

Nu am incercat decit cu crema de fata ca asta am avut la indemina .De spalat ma spal in fiecare seara dar mincarimea persista.Ce crema este buna ptr epilat sa nu mai iau cu lama?Va rog sa-mi spuneti si mie.Pupici

moldovan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Pt a calma cat de cat senzatia de mancarime foloseste o crema pe baza de glicerina, ulei de migdale, cele care pot conferi elasticitate si finete pielii
Iar in loc de lama incearca sa folosesti benzile depilatoare sau crema depilatoare VEET

If hope were not, heart would break.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Papadia spune:

Fetelor multumesc ptr sfaturi.Sigur o sa folosesc crema depilatoare sau orice altceva in afara de lama.

moldovan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina V spune:

Eu te sfatuiesc sa nu te mai razi si nici crema epilatoare nu ti-o recomand.Mai bine o epilare cu ceara sau cu aparat.Si eu patesc la fel dar parca de cand folosesc aparatul nu ma mai mananca aproape deloc.
Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Papadia spune:

Bine ai venit Sabina.Cum e cu ceara ca nu am incercat niciodata ,doare tare?Oricum mersi ptr sfat.Pupici

moldovan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariuca_mrc spune:

si durerea........ si eu am incercat ceara si aparatul dar de durere, imi da cineva un sfat ca sa pot suporta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alimaxi spune:

Cea mai buna solutie e intradevar epilatul cu ceara(recomand calda) sau cu aparatul. Nu numai cu nu mai creste parul atat de repede dar nici nu mananca.
Asa-i, doareeee PUTIN. Dar pe masura ce te facio, radacina firului de par se slabeste si nu mai doare la fel de tare.
Eu folosesc aparatul doar pentru picioare. In rest ma duc la cosmetica si...o data pusa ceara...nu mai am ce face!
Aveam in romania o cosmeticiana "nebuna" care ma facea sa rad pana "faceam pe mine"..si asa trecea si epilatul! Da cine e frumoasa si cu piele de catifea dupa aia...
Asa ca merita durerea. Parerea mea.


Alina si Maximilian
noastre la
http://pg.photos.yahoo.com/ph/alina_anamaria/my_photos

Mergi la inceput