Indemnizatie

Indemnizatie | Autor: camelia_geanina78

Link direct la acest mesaj

Salutare
Este pentru prima oara cand trebuie sa iau indemnizatia si nu stiu cum se procedeaza daca vine postarita sau trebuie sa ma duc eu la posta pentru ca sotul meu mi-a facut actele si nu a intrebat.De luna urmatoare mi-am facut card.
Si inca ceva este pe aici pe unde un subiect cu Note introductive si nu-l mai gasesc.Stiti unde sa-l caut?
La revedere

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Cred ca pe la legislative...
In principiu, fie ti-o dau de la firma direct, fie pe card, daca au nr de cont.


Sanatate!

mamica de ( 13oct04 )



"Selon les statistiques, il y a une personne sur cinq qui est déséquilibrée.
S'il y a 4 personnes autour de toi et qu'elles te semblent normales, c'est pas bon."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns botic spune:

Nu te duci la posta.Ti-o da firma unde lucrezi.Mie asa mi-o da,acum nu stiu cum este la altii dar este generala chestia- firma iti da banii acestia. TE pup dana si alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILUCAE spune:

MIE MI SE DA INDEMNIZATIA DE LA SERVICI, PE CARD. PANA ACUM DOUA LUNI BANI I LUAM IN MANA.ACUM NE-AU FACUT CARDURI SI RIDIC BANII DE PE CARD. IN ORICE CAZ ,IDEEA ESTE ,CA BANII TI DA FIRMA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

Banuiesc ca te referi la cei 220000 lei (acea uriasa suma...). Nu ti-o da nici o firma la care lucrezi, ti-o aduce postarita acasa. Daca vrei, poti depune o cerere sa ti-i bage intr-un cont.

Andra,de printesa (15 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns botic spune:

EU PRIMESC SUMA DE 7.800.000, DE LA FIRMA. STATUL VARSA BANII ACESTIA IN CONTUL FIRMEI IAR FIRMA II DA MAMICII RESPECTIVE. EU UNA ASA PRIMESC.VA PUPIC DULCE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

Acei 7800000 reprezinta suma lunara pt concediul de crestere a copilului pana la 2 ani. Intr-adevar, banii astia ii da firma la care lucrezi. Eu ma refeream la indemnizatia pt copil, care se da pana la 18 ani si care este de 220000 si pe care ti-o aduce postasul acasa.

Andra,de printesa (15 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_geanina78 spune:

Eu sunt asociat unic la firma si mi-am platit singura. Ma refer la indemnizatia de 7800000.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mammy2706 spune:

Poate un inspector de personal sa stie in cazul asta. Nu stiu cum recupereaza firmele banii platiti ca indemnizatie pt crestere copil.

mamica lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by Kittycat

Eu ma refeream la indemnizatia pt copil, care se da pana la 18 ani si care este de 220000 si pe care ti-o aduce postasul acasa.


Aceasta se numeste alocatie de stat pentru copii.

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Indemnizatia pt crestere copil se scade din platile pe care le are de facut firma catre CAS.E ca o compensare.

Miha si puiul Robert

Pozele noastre

Cel mai frumos lucru din lume este lumea insasi!

Mergi la inceput