Creme Nivea ..de care folositi?...preturi ...

Creme Nivea ..de care folositi?...preturi ... | Autor: Adrriana

Link direct la acest mesaj

cum sunt cremele de fata nivea?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Bunicele mi se par mie, majoritatea se adreseaza tenului normal sau uscat. Pricipiul lor este hidratarea. Eu am acum o crema pentru tenul meu si una coloranta, cele la tub sunt putin mai ieftine decat cele la cutie.

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimirea (D.N. 02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adjadyn spune:

foarte bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica spune:

sunt bune...si eu sunt multumita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

exista vreo crema coloranta de la nivea pentru fata?daca da...cum se numeste?ce pret are?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Creme Nivea folosesc pentru corp, din gama Nivea Body (pentru fata nu am incercat).
Imi plac cel mai mult dintre multe alte creme de corp testate (imi plac in special Nivea Body Q10 si una mai nou aparuta cu Ginko -culoare albastru mai deschis, cea albastru inchis nu imi place chiar asa).
Am folosit si folosesc diverse creme anticelulitice (Loreal,Vichy), dar parca si pentru celulita tot astea au efect mai bun (cred ca hidrateaza foarte bine si fac pielea mai catifelata, pentru masaj sunt super).
Nu mai vorbesc ca miros frumos si intra foarte bine in piele...Ca pret, sunt oricum mult mai ieftine decat alte creme de corp anticelulitice (cele Nivea despre care spuneam mai sus costa intre 130.000 - 170.000).

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)
Poze < 8 luni , > 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Da, Adriana exista crema coloranta la Nivea-Nivea Visage hell, este la tub si are 50 ml.Nu mai stiu cat costa ca am luat-o mai demult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

mie nu mi se pare grozava Nivea, cel putin asta din Romania
mai bine L'oreal


http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Simona, si eu folosesc L'Oreal; totusi pentru fata, decat Loreal, as recomanda Vichy (mi s-a spus ca este tot Loreal, dar sectiunea "medicala").In timpul sarcinii mi s-a uscat si crapat foarte tare pielea de pe fata, ma ustura; la recomandarea unei farmaciste am luat Vichy cu apa termala.Din punctul meu de vedere, este mult mai buna decat cele L'Oreal obisnuite.Vichy costa cu vreo 200.000 mai mult, dar merita (am observat ca m-a tinut si mult mai mult).
Nivea fatza nu am incercat!
Cred ca depinde de tenul fiecareia si ca trebuie sa-ti cumperi crema potrivita tie (teoretic, dupa un consult la dermatolog)...

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)
Poze < 8 luni , > 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Eu am un ten mai ciudat, am incercat si eu cu L'Oreal si cu Vichy si nu mi-au priit, de ani de zile folosesc Nivea cu rezultate bune la mine. Am parte de ten care e uscata si se cojeste daca nu ii dau cu crema. Am folosit multe dintre ele: si cea cu Q10, si cea cu caise si cea contra stresului. Acu sunt la una cu creatin, Multi Talent ii zice si sunt multumita.

Singura crema fara rezulate la mine e cea de ochi la tub(gama Q10). Mie mi-i se umfla ochii si cind se dezumfla am ridulete, grrrrrrrrrrr! Am inceput acuma cu o crema de la Ricaud si care are efecte.

Cele de corp imi plac foarte mult, acu folosesc pe cea cu piersici si pigmenti reflectanti (hihi suna aiurea, traducere din germana, ce sa fac!). Mai am si crema de fata colorata pe care o folosesc in loc de fond de ten si e ok, zic eu.

Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

Ajutati un OM sa traiasca!

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Exista in Romania crema asta coloranta de la nivea?tare m-ar tenta....imi poate spune cineva daca exista in romania?cristal,tu esti din Germania si acolo gama este mai variata...gasesti mai multe...ma intereseaza in Romania

Mergi la inceput