unghii false

unghii false | Autor: adjadyn

Link direct la acest mesaj

am mare nevoie de unghii false ..unghiile mele nefiind nici odata estetice fiind prea mici si o forma mai ciudata
stiti voi ce unghii sunt de caliatte sa si tina..fiindca o sa le folosesc la nunta!!???

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adjadyn spune:

chiar nimeni numi raspunde??nu am folosit decat o data, iar dupa o ora mi s-au desfacut cateva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

du-te la sun salon specializat si vei vedea ca va fi bine. eu iti recomand perfect nails. il gasesti in plaza romania si la unirii shopping center. in alta parte nu stiu.

be happy!!!!!
http://community.webshots.com/user/ana_maria222

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Pt nunta la asta ma gandeam si eu.Ca si unghiile mele de la o vreme au luat-o razna.Dar pana la nunta mai e!



poze noi
iubirea mea
bubulinele
'Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramine constanta.'
Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

unghiile acrilice sunt cele mai bune...costa in jur de 1 milion si au o "garantie" de 3 saptamani, apoi trebuie mers iar la salon si se topesc cu un aparat special. Sunt foarte frumoase, si, ajustate normal, nici nu zici ca sunt false:)

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adjadyn spune:

unde gasesc unghii acrilice numeioana??magazine??
la un salon special??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tania21 spune:

La noi sunt foarte raspindite unghiile de gel. Sunt transparente si se deosebesc de cele cu acril doar prin faptul ca sunt cam de 2 ori mai ieftine si iti ia mult mai putin timp sa le faci. Eu le port de un an si sunt super multumita.

M-am dus intr-un salon unde mi-au aplicat 2 straturi de gel pe unghii, astfel ele au inceput sa creasca singurele, iar acum sint lungi si par destul de naturale, doar putin mai groase ca de obicei. O data pe luna trebuie sa mergi la corectie pt a reinnoi stratul de gel.

P.S. Am auzit ca acrilul miroase urit si trebe sa-ti pui o masca in timp ce ti le fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

eu am unchiile mai late...nu mi se potrivesc deloc cele din comert. mai ales la degetele mari..asa ca prefer sa merg la salon.

be happy!!!!!
http://community.webshots.com/user/ana_maria222

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hosen spune:

salut,daca vrei sa-ti pui unghii false,numai cu ghel ca astea nu-ti omoara unghile si nici nu ti le maninca,din contra eu pe vremuri mi le puniam tot timpul,le schinbam o data la trei luni,de fapt mile conplecta,cunosc un cabinet bun are de toate este pe spatarului de fapt intre spataru si rosetei,scuze dar ajenda mea veche,nu miam luat-o din tara asa ca nu pot sa-ti dau multe detalii,vezi si tu in pagini aurii,este chiar renumita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

quote:
Originally posted by hosen
salut,daca vrei sa-ti pui unghii false,numai cu ghel ca astea nu-ti omoara unghile si nici nu ti le maninca,din contra eu pe vremuri mi le puniam tot timpul,le schinbam o data la trei luni,de fapt mile conplecta,cunosc un cabinet bun are de toate este pe spatarului de fapt intre spataru si rosetei,scuze dar ajenda mea veche,nu miam luat-o din tara asa ca nu pot sa-ti dau multe detalii,vezi si tu in pagini aurii,este chiar renumitahosen
adjadyn e la o aruncatura de batz de tinemama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasterii Desene noi-LiviuAl doilea tort

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Adjadyn, stiu ca Peggy Sage e o marca f. apreciata. Intreaba prin saloane unde au produsele lor, precis gasesti.

V

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput