Ce poti sa mananci dupa o indigestie?

Ce poti sa mananci dupa o indigestie? | Autor: Anette123

Link direct la acest mesaj

Nu stiu ce sa mananc azi.... Parca nici nu-mi vine sa pun ceva in gura, asa rau mi-a fost ieri. Si culmea, de la o simpla salata de rosii, castraveti, branza si ceapa! Cred ca ceapa a fost de vina.

Oricum, dati-mi va rog niste idei ce as putea manca, pentru ca mi-e frica sa nu ma apuce iar starea de rau si indigestia! De fapt si acuma mi-e cam rau....ma doare tare capul si parca simt un picutz de senzatie de voma.




Da, da, in sfarsit am o casutza! http://community.webshots.com/album/353207190WzjvTk Vrei si tu una?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:


Covrigi, banane, branza de vaca, supa, orez..

"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii.
Razi pentru a putea reusi.
Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.
E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

eu am exact aceleasi simptome cind fac o criza de bila, de obicei 1-2/an;din cauza durerii de cap imi vine sa ma tzin de pereti si nu am chef sa maninc si atunci imi fac o limonada cu lamaie si apa minerala, zahar sau miere pe care o beau incet nu dintr-o inghititura; de asemenea imi face bine sucul de grapfruit stors atunci sau daca n-am putere cumpar la cutie;
dk ti se face foame mai pe seara incearca niste paine prajita, un ceai, brinza de vaci sau legume fierte(dar nu cartof ca asta fermenteaza -morcov, tzelina, pastirnac)
ai mai avut episoade de genul asta sau e un accident?

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Mie imi fac foarte bine cartofii fierti. Imdeiat mi-i se linisteste stomacul. Si ceaiuri de musetel.

Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

Ajutati un OM sa traiasca!

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anette123 spune:

Hai ca sunteti dragutze foc....una zice NU cartof, cealalta zice BA DA, cartof!!


Da, e prima oara cand patesc asa ceva! Am avut niste arsuri ingrozitoare! In timp ce dormeam, ma ridicam brusc in fund si incepeam sa urlu de durere. Apoi imi trecea si puteam adormi la loc! Am fost si stricata la stomac, imi venea si sa vars. Nu stiu exact de la ce, dar eu suspectez ceapa.





Da, da, in sfarsit am o casutza! http://community.webshots.com/album/353207190WzjvTk Vrei si tu una?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

paine prajita cu branzica de veci dietetica (aia cu gust de nisip de Eforie Sud)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Eu stiu ca pt copil care era constipat ii dadeam sa iasa mai usor afara ceai de musetel si piure de cartofi.Insa pentru indigestie cum s-a spus, sunt bune: banana, ceai de menta, orez, branza de vaci, paine prajita, covrig.mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasterii Micul meu Picasso - mai 2005Liviu de ziua lui

Mergi la inceput