Retea RDS

Retea RDS | Autor: zana

Link direct la acest mesaj

Poftim comedie!

Am tras internet prin cablu RDS si nu stiu cum sa vad reteaua,
ce program imi trebuie sa pot trag si eu cu ochiu' in retea, chestii d'alea hub-uri sau cum le zice?
Trebuie sa vorbesc cu administratorul retelei sau ce, ca nici antivirus nu mi-au pus.
Ma ajutati ca nu ma descurc, prietenii mei de pe DC?

zana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

pune-ti repede si antivirus si mai ales firewall...
sti cum se zice: daca inamicul e in bataia pustii tale si tu esti in bataia pustii lui...asa ca daca tu vei putea vedea reteaua si restul retelei te va putea vdea pe tine...
firewaal gaseti la www.zonelabs.com vezi ca au undeva free si mai departe te descuci...si antivirus tot pe acolo tre' sa gasesti ceva...



...Life's tragedy is that we get old too soon and wise too late...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elly1977 spune:

Pentru a intra in retea ODC++. Da o cautare cu gogu, e free peste tot. Dar pune antivirus bun ca altfel te distrug pustii. Eu am patit-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

RDS Iasi te lasa asa balta? Glumesc. Ia legatura cu un amic oricine care poate sa iti instaleze un antivirus bun (neaparat!). Daca ai windows XP e ok si fire wall din el.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Eu ma dadeam pe langa cunoscuti sa obtin huburi cool pana cand un pusti, evident unul simpatic – are vreo 15 ani mi-a povestit de trei colegi de scoala care sunt tari in clicarit si intra cam unde vor ei, chiar si peste blocaje profi... asa ca... am renuntat la retea desi am inteles ca se schimba filme si carti, si multe alte chestii simpatice.

Fara retea, da, merge descarcatul mai greu, dar riscul este imens la un trafic superior si, raportat la avantajele vizionarii unui film, parca nu merita - parerea mea.

Cat despre antivirus free, eu sunt super incantat de AVG free (il gasesti imediat pe google) pentru ca mi-a rezolvat cativa bilibistroci pe care Nortonul i-a vazut, dar nu stia ce sa faca cu ei !!! Poate era programat sa-i scarpine dupa urechi !!!

Cu stima,

Singur, DARAEL
Ratacitor prin Lume
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

De aia nu mi-au pus antivirus, aveam XP si AVG, ma gandeam ca au ei ceva mai profesionist...
Te lasa sa te descurci singur ca sa nu dai vina apoi pe ei ca te-ai virusat!
Deci daca am firewall XP nu mai pun Zone Alarm?
Darael m-ai pus pe ganduri, nu cred ca mai vreau, stau la distanta.
Elly ai facut cu pustii,cum te-ai descurcat cu generatia asta noua
Si mi-am schimbat locatia marius

Multumesc ptr. sfaturi
zana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

in principiu, daca ai activat firewal-ul din xp nu-ti mai trebuie altceva...daca insa vrei sa pui altceva din diverse motive, nu uita sa dezactivezi firewallul din os...
bafta!

...Life's tragedy is that we get old too soon and wise too late...

Mergi la inceput