Din Roman

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianaelena spune:

Buna,
Si eu sunt din Roman, am terminat doar generala acolo, dar tatal meu inca locuieste acolo, si...toate rudele imi sunt acolo.O fosta colega de generala mi-a trimis niste poze cu orasul si tare m-a mai prins un dor.....Stiu ca exista un site al romascanilor...dar nici acolo nu discuta lumea
O cunoaste cineva pe Galu Gabriela?
Am fost colege si bune prietene....dar nu stiu cum sa iau legatura cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaelena spune:

Dar cgiar nu mai e nimeni care sa raspunda?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Se pare ca e slaba miscarea fetelor din Roman si oricum azi fiind WK-end nu cred sa fie multa lume prin fata computerului.
As vrea si eu poze si de curiozitate am o intrebare: am inteles ca in luna iulie se organizeaza un targ al bunurilor de consum, in fata Primariei. Se organizeaza asa in strada, a mai fost si in alti ani? Cine stie?
Eu as fi fost interesata sa particip cu produse pentru copii, costume de carnaval si accesorii, jocuri creative, etc...dar nu stiu daca se merita investitia.
Multuemsc anticipat,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaelena spune:

Buna tuturor,
Vad ca nimeni nu prea raspunde..dar poate, poate....
Ma poate ajuta careva sa gasesc un nr. de tel?Sau cum sa procedez?
S-a deschis strandul anul acesta?Chiar mi-e asa de dor...Imi amintesc ca ieseam cu invatatoarea la cules de patlagina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Buna! Si eu sunt din Roman si chiar din ROman va scriu acum. Am venit in vacanta, mi-am adus si baietelul sa cunoasca orasul copilariei mele.
Am absolvit Liceul Roman Voda in 2001.
Intreba cineva, eu am facut 3 ani romana cu profesorul Dragan.

Din vechii colegi doar cu cea mai buna prietena m-am intalnit, pana acum. Ma uit pe strada, caut o fata cunoscuta, dar toti imi sunt straini. Prin fata blocului unde locuiesc mai am cativa cunoscuti.
Inca nu am ajuns in parcul mare, sper sa ajung si poate pun si niste poze.

O duminica placuta!


_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
noi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei Alte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaelena spune:

Eu la generala am facut romana cu profesoara Dragan.Mai preda la scoala 1?
La matematica -Agafitei , diriginta Bageag.Ii cunoaste careva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna! Ma bucur mult pentru deschiderea subiectului!
Si eu sunt din Roman. De aproape doi ani insa stau in Bucuresti, fiind la facultate. Acasa mai merg doar pentru a imi vizita familia, foarte greu reusesc sa imi vad si fostii colegi.

Am fost la Scoala 11 (acum Scoala 4 parca ), apoi la Roman Voda.

Felul in care arata parcul ultimele dati cand l-am vazut m-a dezamagit... Dar mi-e dor mereu de linistea orasului...

Niste poze intr-o mica galerie, poate le stiati deja: www.roman-romania.com/galerie/galerie11.htm" target="_blank">http://www.roman-romania.com/galerie/galerie11.htm

Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Multumim mult pentru fotografii. Am devenit nostalgica...spune-mi te rog, casa aceea roz, e cumva casa profului de fizica Leoreanu, ca parca seamana.
O zi frumoasa si vacanta placuta sau concediu placut,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

De site-ul acela am dat cu ceva timp in urma, intr-un moment in care si eu devenisem nostalgica si pur si simplu aveam nevoie sa revad niste imagini.

Din pacate, nu reusesc sa imi dau seama despre care poza e vorba. Casa profesorului Leoreanu e situata vizavi de gradinita nr 12?

Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

a murit subiectul. o primavara frumoasa tuturor romashcancelor!
daca in ult post eram la Roman, acum sunt in Jp, dar iar ne pregatim pt o calatrie pe meleagurile natale. acum ma duc aprovizionata cu 2 shtrumfi, un baietel de 4 ani si o fetita de (va avea)2 luni.
Cautam prieteni de joaca. si poate ajung si in parcul mare.

casa profesorului Leoreanu e situata vizavi de gradinita 12. eu am facut matematica cu sotia lui care mi-a fost si diriginta, cl 5-8. o profesoara minunata.

O zi plina de bucurii!
Eliza & Florence Maria & Stefan Takeshi
Nasterea broscutei
PoZe CaLdE

Mergi la inceput