Din Roman

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

salutare!
Apar si eu dupa ceva vreme...tot ne-am tinut de plimbari si spre rusinea mea acuma mi-am amintit de subiect.
Gabriela si eu zic la fel sunt mari..in comparatie cu a mea .
Deny a reusit sa spuna intr-un final si MAMA , astazi dupa un sir lung de babababa. Tata zice de cateva zile dar mama nicicum nu vroia. oricum toate sunt inconstient spuse ca doar nu se striga prin casa asa.
Mia la cea inmormantare la care am fost in Roman s-a tinut parastasul la rastaurantul din parc. Deci am vazut numai ca langa restaurant s-a facut un loc de joaca pt copii.
Cam atata de la noi, va mai vizitez...cu conditia sa postati si voi cate ceva...sa nu vorbesc singura pe aici

Elena si bb Denisa (26 oct 2004)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/adelina_e2001/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaan spune:

Eu am crezut ca a si murit(subiectul)dar vad ca nu e asa si ma bucur.
Eu sunt Bucuresti la facultate.
Mall-ul se construeste langa Banc Post.Si il face actualul primar.
Se mai face un supermarket la iesirea din Horia spre Piatra Neamt.
Eu una nu prea am stat in Roman dar e dragut si dupa facultate intentionez sa ma intorc ca vorba aia "mai bine in satul tau fruntas decat codas la oras"
Consider ca acolo am mai multe sanse de reusita decat in Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaan spune:

Mia din pacate parcul nu mai e asa frumos!
Nu e ingrijit! Cei drept nu prea am mai fost prin ei ca nu prea atrage.Dar am o nunta pe 16 iulie la restaurantul din parc(care fie vorba intre noi numai pozitia atrage ca in rest...)
Iti voi zice de parc mai multe dupa.
Aaaaa... si eu sunt la jurnalism.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flamingo spune:

Salutare, si eu am stat prin Roman, si inca ma mai duc asa cand am ocazia. Am fost chiar luna trecuta. Ce sa zic mie mi-a placut ca au vopsit blocurile alea de la intrare, dinspre Horia. Sa nu dati cu rosii , stiu ca e veche actiunea...Parcul este verde...chiar prea verde ca nu l-au mai ingrijit, castanii sunt la locul lor, lacul cu barcutele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaan spune:

v am zis eu ca i ne ingrijit.
parcul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaan spune:

si inca un subiect la care vorbesc singura hi hi hi nu ca nu mi ar place

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Cum viata asta....ne duce in colturi diferite ale lumii,dar la sf zilei oriunde in lumea asta mare te-ai afla tot la "acasa" te intorci, macar ptr cateva minute...
si eu sunt din Roman!nu am mai fost acasa de aproape un an, probabil voi ajunge anul asta in vara.ultima oara cand am fost am stat o luna doar ,luna martie , a fost super ger, nu m-am putut bucura de vizita...ce sa zic....pacat de oraselul nostru, tiganii au cam castigat monopolul,dar dincolo de toate astea, e orasul in care am crescut, am copilrit, am trait prima iubire,mama...cat am mai plans pe malul Moldovei...si lista poate continua!Sunt in Brazilia acum, tocmai am venit de la o bere cu prietenii, si citindu-va mesajele, va spun sincer ca mi-ati smuls o lacrima, si m-a cuprins un dor nebun de casa!

nikole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:



Si eu m-am nascut in Roman, dar am locuit acolo doar vreo cateva luni. Mai tarziu veneam in fiecare vara in vacanta la bunici. Bunica mea sta acum in Roman, pe strada Anton Pann.
Imi place orasul si am pastrat amintiri frumoase.





Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Ce bine ca l-ati adus pe prima pagina!
Und e bancpostul? Ca zau ca-s plecata demult...
Mai nou am auzit ca Ovidiu Vantu vrea sa ajute la renovarea si reconstructia parcului, sa investeasca vreo 5 milioane de euro...sa faca lac si nu mai tin minte, oricum suna tare bine, dar cu conditia ca parcul sa se numeasca dupa mama lui Eugenia Vantu. Stiu ca se nascusera niste dispute...ca ce mare personalitate e Eugenia aceasta, ca sa i se dea numele unui parc? Dar de atunci nu am mai auzit nimic.
La anul am intalnirea de 20 de ani de la temrinarea liceului si am inteles ca deja se ocupa cineva. Au facut cei din promotia mea si un site: http://www.lrv1987.org daca aveti pe cineva absolvent de atunci invitati-l.
Baiatul meu cel mare a terminat cls I cu diploma de onoare (echivalentul la premiul I, ca la el la scoala nu se mai dau coronite), cel mic a terminat grupa mica...deh, am doi absolventi in vacanta...de-acu sa vad ce fac cu ei.
Pupici si spper sa intru mai des pe subiect. Mai vreau vesti...
Apropos, tot acu vreo luna se trezise un prefect de la Iasi ca pt bunastarea sist sanitar din Moldova ar fi bine sa se inchida spitalul din Roman si inca unul , iar una din maternitatile din Iasi sa le transforme in clinica alteia...si ca femeile nu ar trebui sa nasca prin cezariana, ca e mai ieftin natural.
Gabriela si baietii

P.S. Voi ce scoli genrale ati absolvit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Ar fi misto daca ati pune poze de prin Roman...
Cind aud iar de Vantu ma doare capul!L-au bagat pina si in Wikipedia....

www.lucavasile.go.ro" target="_blank">Poze

Mergi la inceput