Bicicleta slabeste?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

quote:
Originally posted by ile77

Pot spune din propria experienta ca o asemenea bicicleta e o "afacere buna".
Eu o folosesc cite o juma de ora in fiecare zi.
Daca crezi ca te vei plictisi de ea repede si apoi vei regreta banii investiti in ea ,de ce crezi ca de sala nu te vei plictisi tot atit de repede.
plus ca e mai simplu cu o asemenea bicicleta,o pui in fata televizorului si nici nu iti dai seama cind trece timpul(cele 30min..sau mai mult).
O bicicleta si o pereche de haltere ...si ai fizicul "asigurat"




Intr-adevar daca nu se plictiseste, dar ce ii garanteaza ca nu se va plictisi? Asa ziceam si eu ca o sa fac in fiecare zi cate 30 de minute, insa dupa numai cateva zile am lasat-o balta. Nu zic nu, dar o bicicleta cred ca e destul de scumpa, iar la fitness poti renunta, pe cand bicicletei ce-i faci?
Ile77

Mello motanelul iubit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Pe mine m-a ajutat MULT bicicleta. Si pt ca am probleme cu circulatia periferica. In legatura cu slabitul... abia dupa 20 de minute de pedalat incep sa se arda caloriile. Trebuie pedalat mult si pe trepte usoare, altfel faci gambe de fotbalist.

Ca sa nu abandonez pedalatul, eu imi fixez bicicleta in fata TV-ului si aleg un serial TV la ora la care sunt dispusa sa fac miscare. Chiar daca e telenovela. Actiunea ma prinde si uit ca dau din picioare. Si un episod tine cat o sedinta de pedalat. Asa am reusit sa vad tot serialul ala celebru Clona, de pe Acasa TV. Altfel, nu stiu daca m-as fi uitat. Si nu mi-a parut rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Bicileta este buna pt. mentinerea conditiei fizice, dar la barbati, atentie mare, poate cauza impotentaaa!!!
Vio

Suzi,catelus de catifea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystina spune:

Eu sunt de parere ca orice forma de exercitiu ajuta la slabit..asta daca exercitiile sunt facute regulat si bineinteles se maninca moderat. Eu pedalez aproape in fiecare zi si m-a ajutat foarte mult sa-mi subtiez talia..ca sa ma motivez, asa cum imi spunea si Tzuni, imi asez bicicleta in fata televizorului si asha trece timpul foarte repede.

Cristina si Lilly Elisa

http://community.webshots.com/user/crystinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Cat timp ti-a luat Cristina ca sa sa-ti subtiezi talia? Eu merg in fiecare zi la fitness, de vreo luna, si as vrea sa stiu in cam cat timp voi vedea rezultatele.

Mello motanelul iubit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcipcip spune:

Orice sport slabeste (arde calorii) cu conditia sa il practici.

Cipcipcip si bebe in burta 20 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Multam pentru raspuns Cipcipcip, asta stiam si eu ce ma nedumerea pe mine era cam cat timp o sa imi ia in ritmul asta ca sa vad niste schimbari

Mello motanelul iubit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna
Eu merg la fitness de un an (3-4 ori/saptamina) si pot spune ca dupa 3 luni se vedea diferenta, dar eu am lucrat si pe alte aparate nu doar bicicleta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

quote:
Originally posted by Delidana

Buna
Eu merg la fitness de un an (3-4 ori/saptamina) si pot spune ca dupa 3 luni se vedea diferenta, dar eu am lucrat si pe alte aparate nu doar bicicleta.





Mello motanelul iubit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcipcip spune:

quote:
Originally posted by carmita_baby

Multam pentru raspuns Cipcipcip, asta stiam si eu ce ma nedumerea pe mine era cam cat timp o sa imi ia in ritmul asta ca sa vad niste schimbari

Mello motanelul iubit





Dupa cite stiu eu, ca sa arzi grasimi trebuie sa mentii pulsul intre anumite nivele (intre 110 si 140) pentru o virsta pina la 30 de ani, daca nu ma insel, iar asta se poate face indiferent ce sport practici. Eu nu cred ca un sport e mai eficient ca altul pentru ars grasimi, conditia fiind asta cu pulsul. Bicicleta o ajustezi ca sa nu dai chiar in gol, dar nici sa nu gifai la extrem (cel mai usor e daca are aparat care arata pulsul) si n-ai decit sa pedalezi vreo 30-40 de minute in mod regulat. Deci in final ori ca folosesti eliptica, ori bicicleta, ori aerobica, rezultatul e acelasi cu conditia sa tii pulsul la nivelul ala, sa nu trisezi si sa nu maninci mai mult decit normal, doar pentru ca ai biciclat si ai o scuza
Deci aparatele difera doar in ce priveste muschii antrenati, dar conditia cu ars grasimi este pulsul, deci activitatea aerobica (cardiaca). Asta am aflat si eu de la antrenori si alti invatati


Cipcipcip si bebe in burta 28 sapt

Mergi la inceput