Tratament pentru gene?

Tratament pentru gene? | Autor: carmita_baby

Link direct la acest mesaj

Am si eu o intrebare pentru voi fetele. Vreau sa imi indesesc genele, aveti idee daca exista un tratament pentru gene?
Stiu ca uleiul de ricin este bun si l-as fi incercat, dar nu stiu daca gasesc aici si oricum as vrea sa aflu de ceva special pentru gene

Mello motanelul iubit



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Stiam ca uleiul de ricin e bun ptr. gene .Il gasesti la mag. gen Plafar sau farmacii
Am folosit, dar o perioada scurta si ... parca se vede diferenta
Nu te astepta la ceva spectaculos.De alte produse chiar nu stiu.

Multumirea este comoara cea mai de pret a omului. Proverb indian


Copilutzu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Si eu folosesc uleiul de ricin (chiar in loc de rimel). Cum zice si copilutzu, nu obtii rezultate remarcabile , dar se vede o diferenta.
Un alt truc pentru regenerarea genelor pe care l-am folosit si eu primavara trecuta: la inceputul primaverii, taie putin varfurile genelor (dar putin de tot; cel mai bine sa rogi pe cineva sa te ajute).
Sunt si eu curioasa daca exista produse speciale cu ajutorul carora sa se obtina rezultate miraculoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cinta spune:

Producatorul national de produse cosmetice din Letonia - DZINTARS - are un tratament pt gene.
Nu stiu in ce masura le indeseste, insa eu il fol decateva saptamani. Si cand dau ziua cu un rimel obisnuit - nimic special - arata ochii mei de numai-numai.

Daca te intereseaza, da-mi PM. ca e si ieftin tratamentul in cauza.

cinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Am folosit si eu tehnica de taiat varfurile genelor si am dat in fiecare seara cu ulei de ricin si....NIMIC! Parca erau mai frumoase genele inainte...Nu a avut efect la mine...si ce ma enerveaza la culme: sotiorul meu are niste gene lungi, negre, arcuite si dese de parca a folosit tratamentul ala de care ziceti voi
... Sunt invidioasa! Ce darnica a fost mama natura cu el!


Ioana
http://community.webshots.com/user/numeioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cinta spune:

Ioana, eu vin cred saptamana viitoare in Romania. la inceputul lui Iunie cred ca voi fi in Bucuresti pt cateva zile.

Daca doresti, pot sa iti aduc un tratament. Nu e scump deloc asa ca nu risti cine stie ce investitie in cazul ca nu are efectele scontate pt tine.


cinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Eu cred ca mama natura e mai darnica cu baietii, pentru ca stie ca nu au sansa de a isi pune machiaj.. Noi fetele de bine de rau, mai punem un machiaj acolo, dar ei? Nu tre sa arate si ei bine??? Pa bune ca si eu sunt invidioasa pe unii baieti cand vad ce gene lungiiiiiiiiiiiiiiiiii si frumoaseeeeeeeeeeeeeee au.

Mello motanelul iubit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lz_cecilia spune:

Niciodata nu am avut gene mari, dar timp de aproape 1 an ma faceam in fiecare seara cu ulei de ricin si...surpriza mi-au crescut genele. Acum le am dese si lungi, iar cand ma fac cu rimel daca nu sunt atenta...Pt. a reusi ai nevoie de rabdare si perseverenta!
Pa si pusy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaaaaa spune:

Si eu am folosit timp de 6 luni ulei de ricin ..am aplicat pe gene in fiecare seara si asa m-am culcat cu el la ochi ,si sa stiti ca a dat rezultate ,pt ca acum ma dau cu rimel si imi ajung pana la sprancene.
Dar asta tine si de ambitie pt ca da rezultate mai bune dupa 6 luni(incercati si voi)


http://community.webshotp.com/user/danielaaaaa100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Adda, Cecilia, va zic eu sigur ca odata taiate genele nu mai cresc.Eu mi le-am taiat cand aveam vreo 11 ani si nu mi-au mai crescut deloc.Am incercat cu ulei de ricin(e adevarat numai un timp ca m-am plictisit).Eu nu numai ca mi le-am taiat.Cat au mai crescut dupa aia un pic au ramas si drepte.Tre' sa mi le intorc tot timpul.
Mi-e groaza.Aici in Spania facea reclama la un produs(Lipocils de Talika)si cica in 15 zile iti cresteau la maxim .Nici asta nu a dat rezultat.O sa ma pun serios pe uleiul de ricin.
Asa ca fetelor lasati-va de taiat gene ca nu ajuta.Din contra.
Dar sa stiti ca si asa cu genele mai scurtute am niste ochi faini(pe sotul meu i-a innebunit).

podariumihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

quote:
Originally posted by iliuta


Dar sa stiti ca si asa cu genele mai scurtute am niste ochi faini(pe sotul meu i-a innebunit).

podariumihaela





Mello motanelul iubit



Mergi la inceput