care cantar e mai bun?

care cantar e mai bun? | Autor: moana

Link direct la acest mesaj

cine-mi spune si mie ce cantar sa-mi cumpar? ca io am unul acasa din ala clasicu - cu ac - care cand arata ca am slabit, cand arata ca m-am ingrasat (de la o zi la alta). asa ca vreau si eu unul care sa nu mai zica minciuni si care sa nu ma coste o caruta de bani.

voi ce-mi recomandati?

oana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Moana draga, crede-ma ca m-am asezat in fata calculatorului cu intentia clara de a posta un astfel de subiect. Si eu am acasa un cantar, dar electronic, si-mi arata oscilatii de greutate prea mari, zic eu. Si ma gandeam ca o fi din cauza bateriei, care daca se descarca numai putin iti arata kilograme sau sute de grame in plus sau un minus. Asa ca, cred ca tot cel mecanic (sau cum se numeste) e mai bun!

Tzuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Eu am unul mecanic..nu-i bun de nimic.Cand imi arata 45 jumate,cand 47,cand 46..diferenta mi se pare prea mare..Si mi-e imposibil sa cred ca ma ingras eu asa mult intr-o zi,sau slabesc asa intr-o zi..
Deci eu cred ca cele electronice sunt mai bune,asta ca am o prietena care are si n-am auzit-o sa se planga,mai ales ca-i la cura si chiar o intereseaza sa fie "sincer" ..Al meu cantar cand ma dispera,cand ma amageste..
Mai astept pareri ca si eu caut un cantar bun sa nu-mi mai joace asa feste.
Pupici cu lipici.

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!


Ajutati un OM sa traiasca!
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

quote:
Originally posted by Tzuni

Moana draga, crede-ma ca m-am asezat in fata calculatorului cu intentia clara de a posta un astfel de subiect. Si eu am acasa un cantar, dar electronic, si-mi arata oscilatii de greutate prea mari, zic eu. Si ma gandeam ca o fi din cauza bateriei, care daca se descarca numai putin iti arata kilograme sau sute de grame in plus sau un minus. Asa ca, cred ca tot cel mecanic (sau cum se numeste) e mai bun!

Tzuni




Si io care credeam ca imi cumpar unul electronic si scap de griji.... Dar la faza cu bateria nu m-am gandit si e destul de nasol sa stai sa o tot schimbi cand se descarca un pic - caci altfel da cantaru eroare. Dar trebuie sa fie si unu bun... Si il gasim noi.

Asa ca fetelor cochetelor, avem nevoie de ajutor.

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Eu am vrut acum vreun an sa cumpar un cintar electronic si am luat unul de la Metro (unguresc). N-am putut sa-l probez ca n-aveam baterie si cind am ajuns acasa nu mergea. L-am dus inapoi la Metro, cu bateria dupa mine. Am incercat toate cintarele de acolo, dar fiecare avea cite o buba. Erau ~ 1000000. Asa ca am renuntat. Apoi am gasit unul la Altex, Tefal care costa ~1,3-1,4 milioane si l-am luat. Acum vad ca e 1,6 milioane. Dar a meritat. Sint f. multumita de el. A mai luat inca un membru DC (fanica) acelasi cintar si e si el f. multumit.
Despre cintar poti sa citesti mai jos:

www.altex.ro/produse.php?domeniu=Electrocasnice%20Mici&gama=Cantare&subgama=Cantare%20de%20persoane



Karina + Bogdanel

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Ajutati-l pe Mihaita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gweno spune:

Eu am unul electronic TANITA BODY FAT MONITOR este ,japonez si l-am cumparat din Franta.Este foarte bun nu da erori,tine minte cit ai avut inainte si iti spune la urmatoarea cantarire cit ai slabit,masoara procentul de grasime din corp.A fost in jur de 90 EU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

cum Dumnezeu sa masoare un cintar procentul de grasime din corp ?

in fine, eu am si cintar electronic si mecanic, ambele dau erori
cel electronic daca nu te asezi in acelasi loc pe el, iti da eroare si de 2 kg, in interval de citeva minute

cred ca cel mai bun e cintarul ala din piata de 100 kg, cu cadran mare si rotund



http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

pai de aia cred ca nu mai slabesc eutin cura de juma de an si sub 60kg nu mi-a arata niciodata...si nu i-am schiambat bateria de 2 ani...am vazut cintare adevarate dar sunt scumpute si parca nu mi-a venit sa dau atatia bani pe el...
azi ma duc sa-mi iau baterie si sa vad cite kg imi arata...


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinutza spune:

quote:
Si ma gandeam ca o fi din cauza bateriei, care daca se descarca numai putin iti arata kilograme sau sute de grame in plus sau un minus.


O prietena de a mea are cantar electronic si patea la fel; i-a facut prietenul un sistem (cu un transformator mic) de in loc de baterii il pune in priza si vad ca e multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Acum doua zile mi-am luat si un cantar mecanic. Speram sa arate mai putin decat cel electronic. Da de unde, arata cu 5 !!!!!!!! kg mai mult. Acum vreau sa-l fac cadou! Pe mine ma demoralizeaza doar cand il vad...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Eu am un Tefal electronic.

Am sperat la fel ca voi slabi pentru ca-i foarte exact, dar de unde...fix acolo am ramas.

Nu a facut probleme in afara faptului ca este din plastic alb si habar n-am cu ce sa-l curat.

Variatii de 1-2 kg sunt posibile foarte usor daca mananci serios intr-o zi.

Concluzia mea: daca nu aveti bani luati-va unul mecanic, daca aveti investiti in unul electronic dar nu va slabi in locul vostru.

Si cel mai sigur: metrul de critorie. Acolo sa vedeti durere. Eu am unul pe o parte in cetimetri si pe unul in inchi. E foarte util daca vrei sa cauti marimi internationale sau mai stiu eu ce.

Mergi la inceput