ne-am schimbat: el in bine, eu in...

ne-am schimbat: el in bine, eu in... | Autor: axxa

Link direct la acest mesaj

Cand ne-am cunoscut, eram amandoi tineri si...frumosi. Acum, dupa 7 ani, nu mai suntem la fel: ne-am schimbat!
Dar, ce mi se pare mie, si nu doar mi se pare cred, este ca eu am imbatranit si m-am uratit, iar el s-a facut un ditai omul la 91 kg, inalt si frumos, il admira toata lumea, ba chiar il scuipa!!!

si chestia asta am observat-o la multe cupluri...noi ne-am ingrasat si am obosit, iar ei infloresc!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

As putea sa-ti spun ca ai dreptate.
Cind l-am cunoscut pe sotul meu,toata lumea il admira.Acum parca e si mai si...
In schimb eu am cu 15 Kg mai mult si parca nu mai reusesc sa-mi aduc aminte cit eram de aranjata si de "doamna",atunci.
Din fericire sotul meu zice ca nu vede nici o diferenta,ca sunt la fel de frumoasa.
Iar eu apreciez ca "ma minte" frumos.

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
POZE CU BIANCA

Daca plingi ca ai pierdut soarele...,lacrimile te vor impiedica sa vezi luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

As putea sa-ti spun ca ai dreptate.
Cind l-am cunoscut pe sotul meu,toata lumea il admira.Acum parca e si mai si...
In schimb eu am cu 15 Kg mai mult si parca nu mai reusesc sa-mi aduc aminte cit eram de aranjata si de "doamna",atunci.
Din fericire sotul meu zice ca nu vede nici o diferenta,ca sunt la fel de frumoasa.
Iar eu apreciez ca "ma minte" frumos.

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
POZE CU BIANCA

Daca plingi ca ai pierdut soarele...,lacrimile te vor impiedica sa vezi luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxa spune:

da, si mie imi spune ca sunt tot frumoasa, ca arat mai bine...
dar e doar amabil, cred eu, sau poate doar ma iubeste. ceea ce vroiam sa zic este ca ma uimeste cum "infloresc" barbatii" pe la 30 de ani, pe cand noi, mai ales dupa o sarcina (eu de acolo am 15 kg in plus), ne ofilim...
uneori merg cu el pe strada si mi se pare ca se uita lumea la noi ciudat - devin paranoica, nu?- "ce barbat frumos cu ce nevasta aiurea!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Cind ne-am casatorit, el era un slabanog, iar eu eram numai "bine". Sase ani mai tirziu si iata-ne: pe mine cu 14kg in plus si pe el cu vreo 10, acum dumnealui arata bine (desi are un inceput de burtica) iar eu ma chinui sa scap de cele 4 kg pe care le mai am de dat jos.
Am observat si eu ca in general femeile arata mai rau decit barbatii cu cit inainteaza in virsta... Sa fie de vina rutina, copii, problemele de zi cu zi, care ne consuma sau ce? Uitam sa ne mai descretim fruntile, sa avem grija mai multa de noi... sa ne simtim bine asa cum sintem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxa spune:


cand m-am maritat, aveam 52 kg, ma super-aranjam, cochetam in stanga si in dreapta, aveam incredere in mine! el, arata bine, nu zic nu, dar aera cam slabanog, vreo 65 kg la 1.80...
acum am inversat rolurile...eu abia ajung sa ma tund si sa imi mai iau din cand in cand un parfum, parca as avea un sac pe cap! nu vad decat copil, copil, casa si tot asa...pe cand el a capatat "apucaturi" de cocota: se tunde saptamanal, isi schimba camasile dupa moda, alege blugi care il avantajeaza, nu mai poarta haine "demodate"...si eu ma simt ca un ...
si doar nu ma impiedica nimeni si nimic sa fiu altfel, dar parca nu mai am incredere in mine

mda...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

si eu la fel...inainte de a ramane gravida eram super cocheta (tocmai am facut curat in dulapuri si imi vine sa plang cate haine super misto am si nu ma mai cuprind...)coafor tot timpul, mani-pedichiura saptamanal, vopsit luna, cosmetica luna, etc...
in timpul sarcinii nu m-am mai vopsit deloc (n-am fire albe...), unghiile oricum mi se cam rupeau, so am lasat-o balta si cu mani-pedichiura, la cosmetica nu ma mai duceam pt.ca nu mai aveam pur si sumplu rabdare sa stau cuminte pe pat 1 ora...de imbracat ma imbracam in saci...ca am avut o ditamai burta si nu mai puteam purta minijupe...
dupa ce am nascut chiar dc as fi vrut sa ma mai ingrijesc nu mai aveam timp...
acum as avea si timp (si vreo 15 kg in plus) dar parca n-am chef...m-am prostit rau...
inainte nu ieseam nemachiata din casa sub nici o forma (machiata adica dura juma' de ora sa ma fac frumoasa...) acum uit sa-mi dau si cu gloss...

stateam si ma gandeam de ce...
inainte mi se parea scopul vietii mele frumusetea mea, tb.sa fiu f.cocheta, eleganta si ingrijita....acum scopul vietii mele este Alexandra...e OK, am un scop mai nobil, dar ma injur singura in oglinda...m-am hotarat ca in fiecare zi, indiferent ca ploua sau ninge sau s-a lovit bebelina, sau....etc...sa-mi rezerv juma' de ora, merit nu???? si ma duc sa-mi iau vopsea...hai fetelor ca nu se mai poate....


Anca si Alexandra (10 nov.2003)

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

http://www.magnetoterapie.ro

MotoRRock editia a II-a in Ploiesti:
http://www.silverpistons.ro/mr2.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Intr-adevar, odata cu inaintarea in virsta ni se schimba si prioritatile. Cind nu sintem maritate ne gindim doar cum sa fim mai aranjate, mai cochete... Dupa ce ne-am gasit perechea parca nu mai e asa de important sa fim super aranjate...
Ma uitam la sora-mea (ea e in Romania) cind am fost acasa, pai pe ea trebuia s-o anunte omu' cu o ora inainte sa iasa din casa pentru ca sa aiba timp sa se aranjeze. Eu eram gata in 10 minute cu machiajul (ruj+rimel), ei ii trebuia cel putin o jumate de ora doar in fata oglinzii. Pe mine ma apucau nervii, nici la piine nu putea sa iasa nemachiata. Este adevarat ca ea are 25 ani (un pic mai tinara ca mine) si e nemaritata, pe cind eu am citiva ani de maritis.
Apoi cred ca mai depinde si de mediul in care locuim. Ei (sora-mii) i se pare ca in Romania toate fetele sint super aranjate si deci ea n-are cum sa se lase mai prejos. Eu pe de alta parte ies si nemachiata si putin imi pasa ce gindeste lumea sau cum se uita unii la mine. In tara in care sint acum se holbeaza ei oricum la mine, aranjata sau nu.
Gata ma opresc, iar ma apuca filozofatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

of - nici eu nu mai gasesc tihna nici sa ma epilez la timp...

cu greutatea am noroc ca am revenit la forma initiala si am avantaj fata de sot, care incepe sa aiba burta.

dar s-au rarit rau baile mele cu spuma, urmate de creia o pauzali tihnite; locul le-a fost luat de dusuri rapide, cu urechea la panda sa nu planga copilu'...

cosmeticiana nu m-a mai vazut din timpul sarcinii; la coafor am fost o data de cand am nascut, ca imi cadea parul...

trebuie sa iau masuri, sa se mandreasca iubirea mea multi ani cu o mama frumoasa!


Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by herra


urmate de creia o pauzali tihnite;



[green]nu stiu ce s-a intamplat! am scris "cremuiala tihnita"!


Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

[font=Comic Sans MS] Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique spune:

quote:
Originally posted by herra

quote:
Originally posted by herra


urmate de creia o pauzali tihnite;



[green]nu stiu ce s-a intamplat! am scris "cremuiala tihnita"!


Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

[font=Comic Sans MS] Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)







hehehheheh ! datorita "obscenitatii" strecurate...deocamdata nici un PC nu poate avea discernamantul uman :)

Mergi la inceput