Premarin

Premarin | Autor: martta

Link direct la acest mesaj

Buna, fetelor!

In urma cu aprox. 5 sapt. am fost nevoita sa trec printr-un avort terapeutic(rubeola si toxoplasmoza), in sapt. a 12-a de sarcina.
Din pacate, interventia a fost nereusita. La o saptamana dupa chiuretaj, a trebuit sa suport o operatie pt dilatarea colului(pe viu). A doua zi m-am prezentat la un alt medic. A trebuit sa fiu rechiuretata. Sirul ghinioanelor nu s-a oprit aici. Dupa toate aceste interventii, sub tratament cu antibiotic, la eco au fost relevate ecouri interne, ceea ce inseamna ca inca mai sunt resturi. Mi s-a spus ca ar fi vorba despre niste cheaguri de sange, pe care , cel mai posibil, le voi elimina la prima menstruatie. Numai ca...a trecut si intervalul in care trebuia sa se instaleze prima menstruatie, astfel incat am ajuns sa urmez acest tratament, cu Premarin, pt inducerea menstratiei si pt refacerea mucoasei.
Medicamentele mi-au fost date de catre dr. Nu am reusit sa fac inca rost de un prospect, nici din farmacii, nici de pe net.
Noi speram ca pana la urma vom depasi acest sir de ghinioane si vom mai putea avea un bb sanatos!
Nu cunosc exact care sunt efectele secundare ale acestui tratament hormonal...Rugamintea mea este, pt cele care au facut un astfel de tratament sau care cunosc cate ceva despre Premarin, sa imi dea si mie cateva amanunte!
Merci!

Marta& Vladutz(1 an si 10 luni)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Ce te intereseaza la el?Indicatii?Sau ce?
La reactii adverse spune risc cancerigen mai mare.
Premarin-estrogeni conjugati 0,625mg.
Multe date nu am gasit..decat indicatii,administrare si reactii adverse.,,asta in Memomed 2005.
Pupici cu lipici.


Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!


Ajutati un OM sa traiasca!
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:



Premarin-Vaginal PREMARIN (Conjugated Estrogen)-Manufacturer-Wyeth Ayerst - 0.625mg cream-43gm - Used for symptoms associated with menopause. $60

Premarin-Vaginal PREMARIN (Conjugated Estrogen)-Manufacturer-Wyeth Ayerst - 0.625mg cream-43gm - Used for symptoms associated with menopause. $60

Premarin Premarin (Estrogen,Estrace, Estraderm)-Manufacturer-Wyeth Ayerst - 0.625mg-84 tabs - Treat symptoms of menopause such as hot flashes. Also used to treat breast cancer, prostate cancer, and other conditions. $30

Premarin Premarin (Estrogen,Estrace, Estraderm)-Manufacturer-Wyeth Ayerst - 1.25mg-84 tabs - Treat symptoms of menopause such as hot flashes. Also used to treat breast cancer, prostate cancer, and other conditions. $40,5

Premarin Premarin (Estrogen,Estrace, Estraderm)-Manufacturer-Wyeth Ayerst - 0.3mg-84 tabs - Treat symptoms of menopause such as hot flashes. Also used to treat breast cancer, prostate cancer, and other conditions. $28,5

PREMARIN PREMARIN (Conjugated Estrogen)-Manufacturer-WYETH - 0.625mg Tabs-56 (2 x 28) - Used for symptoms associated with menopause: hot flashes (feelings of warmth in the face, neck, and chest), sweating, sleep disturbance, vaginal discomfort (dryness and itchiness), poor concentration, and irritability. It is also used in the treatment of breast cancer in postmenopausal women and breast and prostate cancer in men. Estrogen also is used with diet, calcium supplements, and exercise to slow the progression of osteoporosis, a disease common in women after menopause resulting in bones $69

PREMARIN PREMARIN (Conjugated Estrogen)-Manufacturer-WYETH - 1.25mg Tabs-56 (2 x 28) - Used for symptoms associated with menopause: hot flashes (feelings of warmth in the face, neck, and chest), sweating, sleep disturbance, vaginal discomfort (dryness and itchiness), poor concentration, and irritability. It is also used in the treatment of breast cancer in postmenopausal women and breast and prostate cancer in men. Estrogen also is used with diet, calcium supplements, and exercise to slow the progression of osteoporosis, a disease common in women after menopause resulting in bones $94,5


Asta e ce am gasit eu despre medicamentul tau. Este toata familia, dar al tau presupun ca este unul din ultimile doua.
Sursa:
http://www.online-pharmacys.net/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Multumesc, fetelor!

Leditia, scuze ca nu am fost f.clara. Doream sa stiu mai multe despre indicatii si efecte adverse. As fi fost incantata daca as fi obtinut si unele informatii de la cineva care a si folosit acest medicament...Merci pt sursa!

Iselin, intr-adevar e vorba despre penultima varianta.
Sa stii ca ne este dor despre postarile tale de la clubul scutecelor. Te asteptam sa revii!

Pupici voinici!

Marta&Vladut(1 an si 10 luni)

Mergi la inceput