Orgasmul...la femei!(2)

Orgasmul...la femei!(2) | Autor: enderbaby

Link direct la acest mesaj

Pentru ca era un subiect care s-a inchis (probabil pentru ca depasea 10 pagini) dar care devenise din nou activ chiar daca mai mult pentru cei nou venitzi ca mine, si care suntem destui cred, propun prin acest subiect reluarea lui! Daca moderatorii nu sunt de-acord nu ma supar daca va fi sters dar cred ca multe femei inca mai au o parere de spus despre acest subiect.

Asa ca femei din toata lumea care stiti sau nu ce este orgasmul va rog impartasiti-ne experientele voastre legate de acest subiect care nu demult mie mi se parea un mit! Chiar daca fiecare persoana este unica si experientele uneia nu par relevante pentru altcineva, daca voi credeti ca tehnica voastra este buna nu ezitati in a o impartasi cu noi celelalte care poate nu avem destule cunostinte sau experienta pentru a face din cel mai intim moment intr-un cuplu intr-un moment de fericire si satisfactie maxima!
Ce s-a discutat pana acuma:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33357


Ai grija ce-ti doresti...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Eu iti recomand sa citesti Cosmopilitan. Orgasmul, nici nu mai stiu de cand nu mai e un mit. Nici nu stiu dac-a fost vreodata...cat despre mine, nu pot sa-ti spun decat ca vine atat de "natural" si de la sine ca nici n-am ce sa povestesc. Ah si tot asa si pleaca .
Good bye!
Roxa

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Plus de asta ai putea inaugura chiar tu sirul povestirilor, mai ales daca abia de curand l-ai desoperit pe "BIG O."
Asa, doar arunci navodul sa vezi ce zic ceilalti.....


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

Not again !!....

Mai enderbaby, s-au crosetat zeci de pagini pe subiectul asta, ce dracu..

Bine, daca vrei sa ne impartasesti noua astora mai "trecute" prin viata despre experientele tale, noi nu putem sa te oprim, nu?

PS - "O" placute, ce sa-ti zic...

Our lives begin to end the day we become silent about the things that matter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enderbaby spune:

Mdea....daca nu erati interesate de ce ati mai intrat pe topic?.. nu mai zic de faptul ca post-rile voastre sunt inutile! Poate chiar exista fete cu intrebari, dar ce mai ...hai sa le dam in cap ... ! Nu toata lumea stie ca s-au mai dezbatut anumite subiecte! Dar de ce sa lasati oamenii sa devina membri noi si activi in forumul asta, ramaneti voi cati sunteti si epuizati toate subiectele de discutie!

Ai grija ce-ti doresti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Bruxinha, nu cre ca are rost sa fii caustica(ok, nu caustica, da ironica si nitzel rautacioasa tot ai fost )...Daca moderatorilor li s-ar fi parut inutil subektu asta- mai exact partea a doua a lui- fii sigura ca ar fi intervenit, cu ce te deranjeaza?
Enderbaby are dreptate, poate sint membre/i noi care vor sa-si impartaseasca experientzele, sa-si imbunatatzeasca performantzele, etc... Stim cu toatele/otzii cit este de importanta o viatza sexuala activa si datatoare de orgasme
Enderbaby, adauga la titlul subektului un (2), ca sa vada lumea ca-i partea a doua, si vazi daca mai exista pe undeva partea intii si pune un link de acolo, sa se stie unde poate fi gasit- ai vazut modelul la subektele cu mai multe partzi.
pup

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia zbintuita

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

Weee.. slow down draguta, ce te aprinzi asa?

Membri noi acceptam ca asa suntem noi, generosi din fire. Da' totusi nu inteleg de ce nu citesti paginile care s-au scris pe marginea subiectului, parerea mea e ca s-a cam spus acolo tot ce era de spus.

Si ca sa vezi ca asa e, uite, io una nu mai scot o vorba!

PS - mare, mare grija la ton, ce zici? nu de alta, dar la ZZ intru doar ca sa citesc, nu ca sa si scriu, si n-as avea chef sa ma contrez cu nimeni, nici acolo, nici aici. So.. hai s-o lasam mai moale cu acreala ca nu foloseste nimanui. Si pe urma te mai duci si incordata acasa, de iar nu-ti iese figura cu Big "O"...

Our lives begin to end the day we become silent about the things that matter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

iren, pace soro. Daca stiam ca-mi iau nici nu mai postam. cat despre "caustica", acolo n-am fost caustica, chiar deloc.

PS - mesajul anterior e pentru enderbaby, ca sa nu existe confuzii.

PPS - si cu asta, va las in nedumeririle voastre. ca sa se vada ca NU-S CAUSTICA!!! Poate putin "plecata cu sorcova" da' ala e alt topic deja

Our lives begin to end the day we become silent about the things that matter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Eu stiu ca orice forma de stres dauneaza grav si impiedica aparitia miracolului, asa ca va propun armonie deplina.

Si nu-i prea plin de tact sa ii spui cuiva ca postarea lui e inutila.

Eu am constatat ca un subiect merge sau nu. Trebuie sa ai rabdare sa ti se raspunda, daca ti se raspunde. Si daca ai fi povestit tu ceva de start cred ca ar fi fost mult mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enderbaby spune:

Imi cer scuze pentru ton, dar m-am simtit ingramadita la perete! Dar hai sa incep eu cu cate ceva:
Eu mi-am inceput viatza sexuala pe la 17 ani jumate(din curiozitate evident) cu un baiat de seama mea si el virgin , iar atunci cu baiatul ala nu numai ca nu aveam orgasm dar nici macar nu simtzeam cine stie ce placere. Apoi am facut o pauza de 2 ani jumate pana cand m-am intalnit(dupa vreo 6 luni dupa ce m-am intalnit de fapt ) cu actualul meu prieten. Aveam niste emotii groaznice referitoare la actul sexual crezand ca nu o sa-mi placa ca si inainte si din cauza asta n-o sa mearga treaba .Binenteles ca s-a intamplat treaba si nu am avut orgasm decat dupa inca 6 luni in care am invatzat cum e sa te simti bine in pielea ta in pat, cum sa am incredere si in partener si sa vorbesc cu el despre mine....intr-un final cum sa fiu femeie! Acuma ce am invatzat eu din experientza mea e ca fetele care incep devreme nu sunt destul de mature ca sa inteleaga ce este sexul intr-adevar, eu cel putin nu eram, si pe langa asta e foarte necesara comunicarea in cuplu dar si informarea din alte parti (cum ar fi acest forum). Eu la varsta destul de frageda la care am inceput stiam despre orgasm dar credeam ca se intalneste foarte rar si doar la cele mai norocoase ....cam asta e!
PS: Orgasmul cascada inca nu a vrut sa mi se arate

Ai grija ce-ti doresti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Vezi ca se poate?
Firesc e ca atunci cand deschizi un subiect (mai ales pe teme sensibile) sa spui tu prima cum e in cazul tau. Nu sa deschizi un subiect numai ca sa afli ce fac altii.

E interesant ce spui acum, si eu tot la 17 ani jumate am inceput. Si tot dupa o perioada am reusit sa ating acest punct. Femeile trebuie sa-si cunoasca ele primele organismul pentru a-si indruma partenerul sa le "atinga" punctele sensibile. Trebuie sa nu ai temeri (de genul ca te poate surprinde cineva sau teama de sarcina), sa fii cu o persoana in fata careia nu te jenezi sa te destinzi total si sa nu iti fie jena sa ceri ce iti face placere.
Cat despre cel cascada.....oooooo, eu zic sa-l mai cauti . Trebuie sa fii relaxata, sa nu te gandesti mereu la el, dar daca il obtii e super!


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput