Tratament cosmetic?

Tratament cosmetic? | Autor: pupezica

Link direct la acest mesaj

Fetelor, nu mi-am mai facut tratament cosmetic pana acum.
Peste 2 luni am nunta si m-am gandit sa ma duc 1- 2 ori la cosmetica, pt curatare, nu am un ten cu probleme, dar am puncte negre.
Mi-am facut o programare la o cosmeticiana care foloseste metoda cu aburi si prod Lendan...Ati auzit de ele?
Credeti ca e ok sa incerc?

Va rog, ajutati-ma cu sfaturi!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:

Chiar nimeni nu-mi spune si mie cam ce produse folosesc cosmeticianele voastre si daca exista mai multe tipuri de trat cosmetic?

Va rog.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Exista intr-adevar si metode mai noi, una din ele ar fi o crema speciala care deschide porii mult mai bine decat aburii. Insa gasesti asa ceva doar la cabinetele mai noi, unde sunt preturi in euro. Mi-am facut si eu unul din asta si aveam o fata super. Insa a trebuit sa plec din Bucuresti si nu am mai fost sa continui tratamentul, asa ca mi-au aparut ceva cosi.
Si eu am nunta in mai putin de 3 luni si am inceput iar un tratament, de data asta mi-l face nasa mea care este asistenta medicala si cosmeticiana. Ea are varianta clasica cu aburi si foloseste produse de la Avon, cu care si eu ma impac destul de bine. Dupa primul tratament deja se vedeau rezultate , desi nu am o fata chiar asa problematica. Ideea e ca se simte si este indicat, mai ales ca vine vara, o sa fie cald, o sa transpiram, mai punem si mana murdara de praf...si se infecteaza.
Merita sa mergi la cosmetica, sa ai un ten impecabil la nunta:)
De produse nu am auzit...

Pupici

Ioana
http://community.webshots.com/user/numeioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Eu cand ma duc in tara nu pierd ocazia sa ma duc la salonul de cosmnetica Farmecul, unde se folosesc, evident, produse romanesti. Ultimele doua tratamente facute au fost cu Gerovital si Aslavital. Am fost foarte multumita.

pisici si flori
Jucarele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

quote:
Initial creeata de pupezica

Fetelor, nu mi-am mai facut tratament cosmetic pana acum.
Peste 2 luni am nunta si m-am gandit sa ma duc 1- 2 ori la cosmetica, pt curatare, nu am un ten cu probleme, dar am puncte negre.
Mi-am facut o programare la o cosmeticiana care foloseste metoda cu aburi si prod Lendan...Ati auzit de ele?
Credeti ca e ok sa incerc?

Va rog, ajutati-ma cu sfaturi!



Un tratament cosmetic este intodeauna bine venit.Chiar daca nu ai un ten cu probleme,asa cate o impuritate avem toate,si dupa un tratament din asta tenul arata altfel.
Si eu ma pregatesc ptr. nunta...




Poze cununie:
http://www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Fetelor,
si eu ma pregatesc de nunta si m-am gandit sa-mi fac o curatare inainte. Credeti ca e prea tarziu cu doua saptamani inainte? aveti idee cat arata tenul bine dupa o curatare? si inca ceva: exista vreun risc, sa faca mai mult rau? Nici eu n-am mai facut si v-as ruga pe cele cu experienta, sa ma lamureasca.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

quote:
Originally posted by Si bv

Fetelor,
si eu ma pregatesc de nunta si m-am gandit sa-mi fac o curatare inainte. Credeti ca e prea tarziu cu doua saptamani inainte? aveti idee cat arata tenul bine dupa o curatare? si inca ceva: exista vreun risc, sa faca mai mult rau? Nici eu n-am mai facut si v-as ruga pe cele cu experienta, sa ma lamureasca.
Multumesc!




Depinde cat de sensibil este tenul tau si cat de bine lucreaza cosmeticiana.Tenul meu isi revine repede,dar dupa cum am mai spus depinde de fiecare ten.Cel mai bine este sa discuti si sa te vada o cosmeticiana.Trebuia sa te gandesti mai inainte ptr ca daca vrei un ten super curat se obtine dupa cateva sedinte.Sper ca te am putut ajuta cu ceva.




Poze cununie:
http://www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariuca_mrc spune:

Precum sa mai spus depinde de ten si de cosmeticiana, eu cand am mers( cu destul de mult timp in urma), au folosit aburi si masti de la cosmoplant sau ceva asemanator pe baza de busuioc(eu avand un ten problematic), si recomandarea cosmeticienei a fost sa-mi curat tenul cu portocala odata la 2 sapt, cica curata ff bine, am cam uitat de chestia asta, dar daca tot mi-am amintit ar fi bine sa incep din nou
succes

Mergi la inceput