cunoaste cineva agentii care fac reclame cu copii?

cunoaste cineva agentii care fac reclame cu copii? | Autor: lixandru marilena

Link direct la acest mesaj

Am auzit ca exista agentii care fac reclame cu copii! poate sa ma ajute cineva si sa imi spuna daca cunoaste amanunte despre acest subiect sau daca stie un nume de agentie care se ocupa cu fotografierea micutilor?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Mie mi-au spus niste prieteni despre o asemenea "agentie" de luat cu japca.. dupa parerea mea. Din ce am inteles, sediul e deasupra clubului Bonsai in Pta Romana (in blocul cu McDo la parter, pe partea cu banca) iar taxa de "intrare" in baza de date, parca mi-au spus in jurul a 500mii lei..Dupa care, insa, urmeaza vestea cea draguta - pentru constituirea book-ului pro si pentru a participa la casting-uri trebuie sa platesti cam 500 de euro ... Si sincer, in afara de chestiunea banutzilor, sa supui un copil unor sedinte foto e anevoios ca sa fiu delicata...
Alegerea iti apartine, dar vezi sa nu dai banuti degeaba... ca stiu io o revista nou aparuta pe piata de gen numai cu odrasle de celebritati...

mamica de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Da da si pe noi ne agatasera unii de la o firma, anul trecut la mare ca sa faca fotografii copilului pt ptomovarea imaginii sale bla bla da trebuia sa platim nu stiu cat si am renuntat. mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Sa platesc eu...daca ar fi o suma modica as mai zice dar asa....sa plateasca ei atunci daca vor sa fotografieze bb-ul.

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimirea (D.N. 02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara spune:

Eu chiar am luat o teapa de genul acesta anul trecut in vara. Nu stiu ce mi-a venit de m-am lasat agatata pe strada de unii care racolau "aspiranti". Faceau totul ca la carte, cu factura si chitanta-am platit vreo 200 de mii. Dupa ce am acceptat mi-am si dat seama ca e o prostie si nici pana in ziua de azi nu am reusit sa inteleg ce mi-o fi venit de am acceptat. Firma a disparut demul de-acolo. Am mai si chinuit copilul cu statul la poze si la filmat.
Sotul meu-care nu stie nici acum ce isprava am facut-lucreaza la o agentie de publicitate si de-abia a fost de-acord cand au vrut colegii lui sa o pozeze pe Daria pentru o reclama. Care poza n-a reusit pentru ca trebuia sa stea copilul nemiscat cateva secunde si vezi sa nu!
Si nici bani nu prea se scot din asta-doar produse la care se face reclama. Si eu zic ca nu merita sa obosesti si sa stresezi copilul pentru atata!
Eu asa stiu. Daca am scris ceva neadevarat va rog sa ma corectati!

Dana si Daria
Dara si Darisor
http://photos.yahoo.com/dana_birtas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixandru marilena spune:

VA MULTUMIM CA NE-ATI LAMURIT ! CRED CA NOI SINTEM PREA NAIVI .ORICUM NU ERAM DISPUSI SA DAM SI ATITIA BANI SI SA NE CHINUIM BEBELU...CU 500 DE EURO NE LUAM O CAMERA VIDEO DACA STAM SA NE GINDIM SI FACEM NOI UN FILM CU MARIO ........VA DORIM SARBATORI FERICITE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari si Edy spune:

Nu ne mai ramane deci decat sa ne facem singure reclama BB-ilor nostri. Si eu am o scumpete de copil cu ochii albastri. Am cochetat si eu cu ideea, dar m-am lasat pagubasa, nu avem loc de atatea vedete. In orice caz, eu am facut BB-ului meu un album cu vreo mie de fotografii (asta pana la varsta de 9 luni), poate ajungem la 2 mii pana la 1 an. Asa ca sa nu ne mai facem sperante desarte, oricum banuiesc ca este destul de obositor pentru BB-i, si noi nu vrem asta, nu?

Mergi la inceput