Cat purtam la pantofi la 2 ani?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lz_cecilia spune:

Sara are 2 ani si 8 luni si poarta marimea 24. Niciodata nu ii cumpar nimic in picioare fara sa le incercam inainte.In general imi spune "auu mami, ma doare" si atunci stiu ca...gata, trebuie sa-i schimb nr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

Marc,la 2 ani si 5 luni poarta 27.
Primele lui ghete de iarna,la 1 an au fost 25.

sanzi,fiecare copil e altfel,depinde de cat e de inalt,de plinut,daca laba piciorului e mai lata sau mai lunga.Daca David poarta 25 ..e ok.

ca sa vezi daca sunt buni pantofii probeaza intr-un magazin o pereche de la "adidas" pantofii au o talpice care se scoate si pe ea sunt desenate liniile corespunzatoare numerelor si cand apasa piciorul jos trebuie sa intre in tipar.Orcium,trebuie sa ii stea piciorul lejer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

mai fetelor,ma tot uit aici si vad numere 25-26-24 si ma tot gandesc cat pot sa fie ,aici sant diferit se pleaca de la 0-1-2-3-4-5 ...a.s.m.d ,Robert almu are 19 luni si are aproape 8 eu zic ca este cam mare pt varsta lui dar si el este mare,am vazut intr-un magazin unde marimea 8 scria ca este pt varsta de 4 ani
si acum vazand subiectul acesta am intrat repede,dar nu stiu cum sant alea in tara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

Rodica , eu primesc papucei din Usa , aici i-am luat doar papuci de casa marimea 24 , echivalent 8 in Usa. Nu cred ca 8 e pt copii de 4 ani...cu siguranta au gresit ei pt ce varsta sunt buni..

Pupici

Dana&bb Andy(peste 2 anisori)
http://community.webshots.com/user/danaiakob

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Vlad poarta 25 si are 2,1 ani... ca sa se simta comod trebuie ca la spatele pantofiorului sa incapa un deget de al tau...
Dar Vlad spune "mici-au" si chiar asa e...

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Maya a purtat 22 pana acum.....de curand i-an luat doua perechi marimea 23..unii ii sunt buni, ceilalti mari..si amandoi sunt 23.....


I Was Borned Intelligent, But Education Ruined Me!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmin spune:

quote:
Originally posted by Freia

Capsunika poarta 23 de la 14 luni. Acum am trecut la 24 si avem 17 luni. Ce are pt vara e 24 jumate si 25. Banuiesc ca la toamna iar va trebui sa cumpar altceva.

Freia si Alexa




freia, cum, doamne iarta-ma, are capshunika 17 luni?!!! ca a mea are 20!!!

Mergi la inceput