Triplu test

Triplu test | Autor: lucky

Link direct la acest mesaj

Salutare! Sunt o mamica de 14 saptamani si urmeaza sa fac peste 2 saptamani triplu test. Stie cineva mai multe despre asta? Ce inseamna, ce ar trebui sa spuna, cum se interpreteaza etc.
va pup
Lucky


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mary_25 spune:

,

Pentru informatii complete vezi discutia de la "dublu triplu test", unde roisin da explicatii complete referitoare la acest test.
Cel putin pe mine m-a lamurit.


Sarcina usoara si bb sanatos si frumos!

Mary

Strauti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucky spune:

Multumesc mult Mary. Si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmmyla spune:

Salut Lucky! Nu cred ca e cazul sa iti faci probleme in ceea ce priveste triplu testul acela. Se da de obicei la gravidele care au antecedente in familie referitoare la boli genetice sau trecute de varsta de 35 de ani. Medicul meu mi-a zis ca nu e grav si nu am nici eu de ce sa imi fac probleme. Stai linistita! Testul se face pentru mai multa siguranta ca sa ai un bb sanatos. Mult noroc, sarcina usoara si un bb superb si sanatos.

ludmmila 18 sapt+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmmyla spune:

Salut Lucky! Nu cred ca e cazul sa iti faci probleme in ceea ce priveste triplu testul acela. Se da de obicei la gravidele care au antecedente in familie referitoare la boli genetice sau trecute de varsta de 35 de ani. Medicul meu mi-a zis ca nu e grav si nu am nici eu de ce sa imi fac probleme. Stai linistita! Testul se face pentru mai multa siguranta ca sa ai un bb sanatos. Mult noroc, sarcina usoara si un bb superb si sanatos.

ludmmila 18 sapt+

Mergi la inceput