dureri de ovare

dureri de ovare | Autor: xandra28

Link direct la acest mesaj

atzi avut fetelor?
eu sunt in 7 sapt, shi de azi de dim am asha nishte dureri de ovare......
nu shtiu ce sa ma fac... ar tb sa iau no-spa, ce credetzi? voi atzi avut? am intrat un pic in panica pt ca doctora mi-a spus ca la orice durere jos sa iau no-spa...
multzam de raspuns
pupici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Eu am avut iminenta de avort la 7 saptamani si am luat No-spa, pentru relaxarea muschilor. Dar dureri nu am avut.
Stai linistita in pat cat mai mult si nu te stresa, ca stresul e mai daunator decat orice.
Sanatate!!
Codruta 20 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

N-am avut asa ceva si sincera sa fiu, n-am auzit de dureri de ovare in timpul sarcinii. Sunt cumva dureri asemenatoare cu cele de la ciclu? In primele luni de sarcina, daca sunt usoare sunt normale, uterul se adapteaza la sarcina. Daca insa sunt puternice, atunci cu siguranta nu sunt normale, poate fi iminenta de avort. Cel mai bine ia niste no-spa, eventual iti poti pune si un supozitor cu scobutil, poti face si o baie calda (nu fierbinte). Stai linistita in pat si oricum, cel mai bine e sa iei legatura cat mai repede cu medicul care iti supravegheaza sarcina, sa te vada, iti poate prescrie si un tratament specific, daca e cazul. Oricum, multa bafta.

Andra,de printesa (15.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Xandra, eu am avut asha ceva (sunt in saptamana 6). Medicul mi-a recomandat cate un no-spa pe zi pana trece durerea. Eu n-am mai apucat sa iau acel no-spa...am stat pur si simplu in pat toata ziua (m-a luat durerea in weekend, bafta mea!) si mi-a trecut.
So...relax ca nu cred ca sunt probleme. Daca durerea persista in ciuda no-spa-ului, fugi la medic. Poa' sa fie altceva mai nasol.
Bafta!
Lordra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

multzam fetelor...
eu am avut probleme, am anexita, shi durerea de ovare nu mi-e straina, dar nu ma ashteptam sa am shi in sarcina... oricum, vineri sunt programata la doctor shi pana atunci iau no-spa...
multzam mult

Mergi la inceput