masa de cina, - bebe 7 luni si jumatate

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Multumesc mult fetelor, Cristina, o sa incerc reteta cu laptele, pare delicioasa.
Roxana1974 si eu tot Fagaras de la Napolact i-am dat o data, deci daca e ok, o sa-i mai dau, mai ales cu mamaligutza e mult mai gustoasa decat cea preparata in casa.

Al meu daca il conving sa stea pana la 20.30 treaz si apoi baita e lucru mare! La ora 20 vrea baita si apoi papa lapte si la somn...si de aceea la ora 18 mananca masa de cina ceva mai consistent, asa m-am gandit eu ca e mai bine.
Multumesc mult de mesajele voastre, mi-am notat in caiet, si o sa-mi fac o listuta cu ce-i dau pe o saptamana in fiecare zi, apoiu alternez sa nu se plictiseasca.




Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Noi papam intre 18 si 19 ori iaurt(12gr) cu o banana, ori cereale cu fructe.
Poti sa-i combini iaurtelul cu diferite fructe...prune, caise, banana sau sa i-l dai chiar simplu daca ii place.Poti sa-i fierbi un mar cu putina scortisoara si sa il amesteci cu cereale...sau daca-i place da-l simplu(dar nu e asa dulce).
Eu mai cumpar hipp cu fructe si iaurt...asta ca sa mai variez.

Pupicim pe Stefan

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Noi avem 10 luni si papam cereale pireut, simple sau cu brinzica, mai papam banana cu iaurtel si biscuiti, brinza cu smintina si mamaliga, pireut de cartof amestecat cu galbenus de ou...si noi sintem in pana de idei...

Mergi la inceput