TVR Live sau emisiuni inregistrate

TVR Live sau emisiuni inregistrate | Autor: bulinutza

Link direct la acest mesaj

TVR Live sau emisiuni inregistrate
Va merg?
Live pe net am vazut ca e doar experimental, oricum cred ca n-am eu viteza la net sa vad TV, deci ma calmez, dar macar emisiunile inregistrate as vrea sa le vad... am facut toate cele, mi-am instalat RealPlayer, dar imi da mereu eroarea asta:
" Server has reached its capacity and can serve no more streams. Please try again later.
rtsp://real2.tvr.ro/SRTV/media.new/DATA-2005-04-05-9-59.rm "

Eu am tot "try again" da' poate nu merge, voua va merg? Sa mai incerc? sau sa renunt...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Buna draga!
Si eu urmaresc tvr live ( e tvr international) si mie imi merge bine,se mai intrerupe cateodata desi am viteza mare dar sunt multumita.Cu inregistrarile nu stiu ce sa zic ca nu am instalat RealPlayer dar ar trebui sa mearga si astea.
Eu cred ca e de la net,ce viteza ai?


adirys21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alona spune:

Si eu ma uit la TVR , de obicei seara si imi apare exact aceeasi chestie ca si tie, insa ii tot dau "try again" si pina la urma merge.E de la serverul lor.Rabdare si tutun!

Anca, mamica de Thea si Vlad


"Un cerc de prieteni nu se face cu compasul... "



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Noi prindem mereu, si de multe ori din prima incercare.

Cristina
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

am mai zis o data, live tv papa net greu de tot...tre' sa fie teava destul de groasa ca sa vezi bine...
la tine alta pare sa fie problema, ca nu se conecteaza la server...asta din t motive, ei sunt inca in stadiu experimental cu chestia asta, dar ai putea sa incerci la alte televiziuni...nu stiu care mai are, insa ma gandesc ca cele mari europene ar trebui sa aiba aceasta facilitate...
si daca acolo merge insemna ca netul e destul de bun...
bafta!

...Life's tragedy is that we get old too soon and wise too late...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinutza spune:

...tot nu-mi merge... (si tare mi-ar fi placut macar inregistrarile sa le vad ca n-am TV...) live se conecteaza vad vre-un minut (ma bucur) si apoi se blocheaza si incepe iar: buffering...
Bine macar ca este radio pe net, TV altadata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

se poate sa aiba netul ceva probleme...
incearca si ziua...daca ziua merge e de la netul tau sau de la serverele lor care sunt suprasolicitate...caz in care oricum nu sti ce sa faci...mai bine iti iei tv...sau iti iei un tunner si iti faci abonement la cablu...
bafta!

...Life's tragedy is that we get old too soon and wise too late...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eryka spune:

Buna ,


uite aici doua adrese cu tv live pe net din toata lumea http://mediahopper.com/portal.htm si http://www.beelinetv.com/ ,sper ca e ceea ce cautai .


Eryka & bb-lina scumpa (03.iunie.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idora spune:

Eu ma uit in fiecare zi pe Antena 1 la emisiuni inregistrate.Mi se intampla destul de des sa nu ma conectez din prima.Dar asa cum au zis si fetele,mai incearca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinutza spune:

mersi pt raspunsuri.
Nu stiam ca au si cei de la Antena1 emisiuni inregistrate, astea imi merg!! O sa mai incerc si pe TVR.



Off-topic, ce imi plac raspunsurile de genul "mai bine iti iei tv...sau iti iei un tunner si iti faci abonement la cablu..." - am bani de TV si nu vreau sa-mi iau, na, prefer sa ma chinui sa vad emisiuni inregistrate pe net...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

e fix treaba ta cum vrei sa te uiti la tv...
eu doar incercam sa-ti dau alte variante cu care pana la urma ajungi la aceelasi rezultat...
pe mine unul nu m-ar deranja cum ajung la rezultat, cat timp nu implica mult prea mult deranj...sau daca e f important, m-as da si peste cap...
in fine...
nJoy live tv!


ps zau ca n-am vrut sa ma dau albastru...

...Life's tragedy is that we get old too soon and wise too late...

Mergi la inceput