Romanii din Anglia (6)

Romanii din Anglia (6) | Autor: motanik

Link direct la acest mesaj

Neatza englezoaicelor! Un nou capitol din povestile noastre...

Sa incep cu povestirea...Sambata am purces cu una bucata sotz catre Cristina (CryssUK) unde se tinea aniversarea celor tz ani ai prietenului ei..Cristi (deja stiti despre cine vb unele dintre voi). Am papat, am dansat (numai eu, ca restul s-au rusinat), am ras, am barfit, am jucat mima..ne-am simtit bine.

Duminika, ziua cea mare, asteptata de mine cu nerabdare...intalnirea cu voi. Am ajuns la Rainforest Cafe la 1.55pm si am asteptat, am asteptat, dupa care am inceput sa dau telefoane...insa nu aveam toate nr...(Madalina, nu vreau sa fiu rea, dar cel putin puteai sa dai un telefon sa spui ca nu mai vii, sau macar sa imi raspunzi la telefon cand te-am sunat).

Cand am vazut la 2.30 eram numai 7 persoane, bosumflata ca initiativa mea nu a avut succes...am insistat sa mergem la masa noastra (nu vroiau sa ne lase pana nu se strangeau cei 17 din rezervare). Si ne-au condus la masa. Langa noi masa libera astepta restul lumii...am zis sa mai lasam putin si apoi sa le spunem ca o pot da altcuiva (nu mint cu nimik, lume statea la rand sa primeasca o masa).

Cand sa chemam un chelner sa spunem ca pot sa dea masa...o chelnerita vine si spune "Andra, your friends are here"...Nu mi-a venit sa cred! Roxana (Voljena) cu fiica, Karina (superba!), Cecilia (Baytree), Miruna (Mirupati) cu gemenii Horia si Martin si sotul Peter, Gabi (Aniela23), Cristina (CryssUK) cu prietenul Cristi si prietena Andreea si subsemnata cu sotzul Lari si prietena Ramona. Asta a fost gashka si nu stiu voi, dar eu una m-am simtit foarte bine cu voi, mi-a placut, sunteti persoane foarte prietenoase, foarte simpatice...a fost frumos pt mine si sper sa mai repetam isprava (la restaurantul romanesc!).

O sa pun pozici maine in album, abia azi ne baga netul acasa. Asteptam impresii.


Despre restaurant, pot sa spun ca mi-a placut tare mult, deosebit, mancarea buna, prajiturile miam-miam, preturile acceptabile. Cred ca sa o sa mai merg acolo..

Gata, am vb cam mult, las si pe altii. Va pupik, o saptamana usoara cu soare si caldura (desi ce nori sunt acuma...)


--------------------

Andra
Noi
Pufi

Ajutati un OM sa traiasca!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Subiectul Liviu pe forumul DC