Intrebare PPS

Intrebare PPS | Autor: mihaela_s

Link direct la acest mesaj

O prietena de-a mea are o intrebare in legatura cu o prezentare in PP: cum se face ca melodia sa nu se intrerupa in timpul prezentarii, la trecerea de la o pagina la alta?

Multumesc de ajutor!

Mihaela
Diana si Silvia

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Chiar nu se pricepe nimeni? Hai va rog dati-mi un raspuns, e urgent...prietena mea are maine prezentarea si are nevoie de ajutor!

Mihaela
Diana si Silvia

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu ar fi mai simplu sa nu puna muzica? O prezentare dupa mine este eficace din punct de vedere al informatiei continute, a organizarii acesteia (sa fie structurata), a usurintei de transmitere catre consumatori privind continutul ei, a modului vizual de perceptie. Un fond muzical chiar daca ar fi eficace tehnic discutand devine o sursa de reducere a atentiei asupra informatiei de baza.
Parere personala.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Mersi mult Marius, e o idee buna ce spui tu, insa nu stiu daca prietena mea doreste sa renunte la muzica...ei, fiecare cu parerea lui(ei)!
I-am sugerat ideea ta, totusi daca apare cineva care stie rasounsul la intrebare, il rog sa nu ma ocoleasca.

Mihaela
Diana si Silvia

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Vin si eu cu o alta intrebare legata de fisierele pps.
Stiu ca ele sunt alcatuite dintr-o succesiune de imagini. Unele au fond sonor, altele nu.
Ei, pe mine ma intereseaza cum pot sa extrag o anumita imagine dintr-un fisier pps gata conceput.
De exemplu, un peisaj dintr-un astfel de fisier, care mi-a placut foarte mult, si vreau sa il am ca imagine separat.
Stiu ca se poate, dar cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by adi2003

Vin si eu cu o alta intrebare legata de fisierele pps.
Stiu ca ele sunt alcatuite dintr-o succesiune de imagini. Unele au fond sonor, altele nu.
Ei, pe mine ma intereseaza cum pot sa extrag o anumita imagine dintr-un fisier pps gata conceput.
De exemplu, un peisaj dintr-un astfel de fisier, care mi-a placut foarte mult, si vreau sa il am ca imagine separat.
Stiu ca se poate, dar cum?



Pai e simplu: deschizi Microsoft PowerPoint si de la Open File deschizi fisierul respectiv. Apoi selectezi slide-ul care contine imaginea ce iti place tie. Click dreapta pe poza si Save as picture...

Cat despre melodie... Insert-Movie and sound- play automatically . Daca citeste la Help.. sigur o sa gaseasca cum se face exact. Eu nu am PowerPoint la servici si nu ma pot uita acum...

Succes!


Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Multumesc mult!
Era atat de simplu...
Vezi ce inseamna sa nu fi lucrat pana acum cu Power Point-ul? Daca il deschideam macar o data, imi dadeam seama. In mintea mea se fixase ideea ca e complicat. N-a fost asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

inca o intrebare...
Biby, scumpa... poate mai esti pe receptie... ca vad ca te pricepi...
primesc cateodata pe mail prezentati in power point si cand le deschid, se deschide direct slideshow-ul, nu documentul in sine, in care sa vad meniul ca sa pot salva o poza. cum fac sa se deschida cu meniu si cu toate alea, nu diresct slide show-ul?



Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Pai la mine toate fisierele pps care le am salvate pe calculator sau care sunt primite pe email se deschid direct cu slideshow-ul, daca dau dublu click pe fisier.
Dar daca, mai intai,deschid programul Power point si apoi aleg din fereastra open fisierul dorit, atunci vad documentul in sine, pe bucati/adica pe imagini. Si asa pot salva o anumita poza.

Deci, la intrebarea ta, Ramonika, cred ca singura solutie e sa deschizi Power Pointul si apoi sa alegi fisierul pps dorit.
Probabil se poate si altfel, dar eu nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

quote:
Originally posted by adi2003

Pai la mine toate fisierele pps care le am salvate pe calculator sau care sunt primite pe email se deschid direct cu slideshow-ul, daca dau dublu click pe fisier.
Dar daca, mai intai,deschid programul Power point si apoi aleg din fereastra open fisierul dorit, atunci vad documentul in sine, pe bucati/adica pe imagini. Si asa pot salva o anumita poza.

Deci, la intrebarea ta, Ramonika, cred ca singura solutie e sa deschizi Power Pointul si apoi sa alegi fisierul pps dorit.
Probabil se poate si altfel, dar eu nu stiu.



ptiu... ce batuta-n cap is....
nu m-a dus mintea ca se poate si asa. eu deschideam intai folderul si de acolo fisierul.
hai ca am incercat si a mers. sarumana adi, batuta-n cap mai sunt.



Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza

Mergi la inceput