South Beach-o dieta interesanta (3)

South Beach-o dieta interesanta (3) | Autor: Emilly

Link direct la acest mesaj


SB cap 2 http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41012&whichpage=10

Link-uri despre dieta

http://www.eva.ro/dietafitness/articol235.html
http://www.eva.ro/dietafitness/articol239.html
http://www.eva.ro/dietafitness/articol240.html (acesta contine si meniul pt primele 14 zile)

Situatia la data de 06.05.2005

loredanap (1,65 m) - 76 kg ; tentativa 60 kg - 66kg
eli (1,58 m) - 59,5 kg ; tentativa 47 kg - 55.4kg[/red]
Emilly (1,62 m) - 62 kg ; tentativa 55 kg- 60kg
ramonav23(1,60 m) -59 kg ; tentativa 51kg-55kg

Adina ( 1,70m )-72,4kg; tentativa-60kg -67.8kg

araya (1,64m)-67kg;tentativa-54kg -64kg

Spor la slabit!!!


Emilly cu gaza ei
Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Buna!
Imi cer scuze ca nu am mai intrat si nu ammai modificat listuta, dar am fost plecata cu tati si Stefan intr-un weekend prelungit, iar ieri am fost super ocupata si abia acum am reusit sa intru.

Felicitari pt kg pierdute si la cat mai multe. Eu m-am cantart marti in loc de luni (pt ca nu am avut unde nefiind acasa) si am 56,6 kg. Credeam ca m-am ingrasat dupa abaterile din semivacanta asta. Am mancat multe bunatati, dar nu mancaruri prea rele pt dieta (peste, legume), greseala a fost ca am mancat mult si cu orez. Dar de azi sunt iar pe metereze. Eu sunt la faza 2.
Meniul de azi:
-dimineata: rulouri de crevete + salata de legume + 250 grame de iaurt
-gustare: mar
-pranz: supa
-cina: cred ca tofu

Citinand ca ba faceti bicicleta, ba stepper, m-a luat si pe mine cheful de sport. Sper sa ma si tina.
Spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanap spune:

nu stiu ce sa mai zic.la cat m-am bucurat ieri ca am invins cantarul ,astazi dim iar arata 69 si gata sunt hotarata ma apuc iar serios de bicicleta cred ca asta e cauza stagnarii .
acum vad ca ai modificat si listuta iar eu am revenit la 69(ce bine arata 68)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonav23 spune:

Fetelor, v-am gasit, credeam ca v-am pierdut.
Lore, fii tare, ca...nu te invinge greutatea pe tine, ci tu pe ea.

Eu am mancat astazi:
-dimineata...rosie cu branzica
-gustare.....un ou
-pranz........2 rosii cu branzica si o bucatica de castravete
-cna, probabil spanac cu usturoi.

Astazi m-am pedepsit, pentru ca aseara am dat iama in untul de arahide.Hmmmmmm, rau am facut.

eli, bine ai revenit....

PS. COlegele mele de birou se apuca de luni de cura. Cnad m-au vazut pe mine cu aproape 5 kg, s-au convins si ele. Nu mai zic ca, ma lauda toata firma, ca am slabit, ca se vede la fata, ca alea, alea, ca sa le dau cura......, sunt atat de bucuroasa.....

Spor la slabit, nu va lasati. Eu, de cate ori am o pasa proasta, imi spun ca nu ma face p0e mine o cura, o fac eu pe ea.

Zambeste, maine va fi mai rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna fetelor,

Loredana,si la mine in dimineata asta cintarul si-a facut de cap cu citeva sute de grame dar nu-l cred pe cuvint pentru ca ieri chiar nu am sarit calul cu nimic iar bicicleta am facut 43 de minute vreo 11km plus plimbare cu gaza vreo ora asa ca nu vreau sa-l cred...
Ati observat si voi ca uneori ne e greu sa trecem peste o anumita greutate?in jos ma refer...pe mine ma enerveaza cumplit ca nu scat sub 60kg, frate...asa greu e...

Ramona, sa nu ne pierzi

Eu de dimineata cafeaua cu indulcitor apoi citeva linguri de spanac caci nu am avut chef sa-mi pregatesc altceva.

La prinz salata cu rosii si telemea si deseara un iaurt fara grasimi si colesteroale

....a...aseara am avut o mica abatere...am mincat niste floricele de porumb o fi asa grav?cine stie???

pupicei!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonav23 spune:

Nu cred ca fie o abatere asa de mare. Daca nu au fost multe, mai ale sca zice ca in faza 2 putem sa mancam.

Nu va mai pierd, gata.

Eu diseara merg sa imi ridic cartea de la posta. hehehehe, a venit dupa ce am slabit atat....si am invatat regulile. Lasa ca e buna la casa omului.

Emilly, si eu diseara trag un spanac, mi-e o poftaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Pupici.
Lore, tu ce ai papat azi?

Zambeste, maine va fi mai rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Ramona, pai daca tot o sa rasfoiesti cartea sa ne mai povestesti si noua ce o sa ti se para interesant si bine de stiut.

In rest am gusta o inghetata...stiu, bulina neagra...dar a fost asa bunaaaa...




Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Am bagat 40 minute de bicicleta...sper sa ma tina cit mai mult entuziasmul cu bicicleta si sa scad si eu sun 60 kg
cind o sa vad ca-mi arata cintarul 59kg fac mare chef si dau de baut la toata lumea

Loredana, cam dupa cit timp dupa ce faci bicicleta e recomandat sa maninci.Banuiesc ca nu prea curind...nu stiu.

si dieta



Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanap spune:

emilly ,eu fac bicicleta dupa ora 18 si nu mai mananc nimic(astazi am reinceput si eu bicicleta)
astazi nu prea am mancat pt ca nu am simtit nevoia.am mancat dim 2 felii de paine prajita(pesmet)cu branza,la pranz si seara salata de spanac cu rosii ,ceapa si ridichi(tare a fost buna),dar tot am calcat stramb am baut o ceasca de pepsi
maine lucrez si voi manca dim fructe si o cafea,pranz o conserva de ton si branza,seara ce ramane din branza si grepefruit.
spor la slabit fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonav23 spune:

Buna dimineata fetelor. In dimineata asta eu nu mai am acelasi entuziasm ca in zilele trecute, pentru ca im arata cantarul 56kg din nou. Asa ca Lore, nu fii trista, ca uite, mi s-a intamplat si mie. Habar nu am de ce. Singura explicatie ar fi ca...., din cauza stepper-ului, muschii s-au intarit si cataresc mai greu. As vrea sa cred chestia asta, pentru ca nici un alt motiv nu este plauzibil. Orice as fi mancat, nu avea cum sa ma ingrase un kg intr-o zi. Asa ca, ridic capul sus si merg mai departe. De luni, colegele mele se apuca si ele, asa ca, tin si eu in continuaare. Doar ca introduc fructele si atat.
Sunt suparata, chiar daca stiu ca nu am calcat foarte stramb. Eh, nu ma mai gandesc la asta.

Am inceput sa citesc cartea. E super, desi multe le tiu deja. Nu am citit mare lucru nou decat stiam noi, dar cand ajung la lucruri noi, va spun.

O zi buna, cu kg date jos cat mai multe!!!!!

Zambeste, maine va fi mai rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:


fetele, eu am calcat tare strimb azi


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput