A mai construit cineva casa?! (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

eu zic ca da daca incep sa joc la loto

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Deborah, sper as nu fiu prea indiscreta, cat vine rata lunara pentru suma de 30.000 de euro pe care ati luat-o?

Cristina felicitari pentru teren! Nici noi nu avem cu mult mai mult, sunt 5,7 ari pentru constructie si inca 1,2 ari care tot ai nostri sunt, dar de la gard pana la strada. Asa cere primaria. Adica 4 metri de la teren pana la drum, unde va veni trotuarul si spatiul verde din fata casei. Cum terenul are o lungime de 30 m, avem acolo 1,2 ari. In latime raman 19 m, dar e suficient loc sa ramana si pentru curte, pomi si flori. Plus locul de gratar neparat!

Mihaela
Diana si Silvia

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

"Pe cerul de purpura inlantuit de gandurile omenirii, un cocor facea autostopul..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Pentru 28,500 EUR pe 20 de ani rata e 240. O sa mai luam vreo 20,000 EUR pt finisaje...ar merge si mai mult, dar parca ar fi prea mare rata. Probabil ca anumite lucruri - de ex alei, terasa..o sa le facem incet-incet, pe la pensie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

si noi mai avem un credit, pe 5 ani!

Vrem sa luam de la BCR si sper sa nu depaseasca rata 200 euro.
Am sunat acum la Volksbank pentru ca mi-a placut dobanda lor 8% fata de 9.5% la Bcr. Dar mi-au cerut ipoteca pe un imobil aflat in proprietatea mea si nu am...



5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Bafta si voua!


Pana la pensie poate vi le face cineva cadou....


unul altuia macar

quote:
Originally posted by Deborah77

Pentru 28,500 EUR pe 20 de ani rata e 240. O sa mai luam vreo 20,000 EUR pt finisaje...ar merge si mai mult, dar parca ar fi prea mare rata. Probabil ca anumite lucruri - de ex alei, terasa..o sa le facem incet-incet, pe la pensie



5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Probabil ca s-a mai discutat despre asta, dar eu nu v-am citit de la inceput.

Este adevarat ca dupa ce faci fundatia unei case trebuie sa o lasi sa treaca 1 an peste ea???


Inteligenta ma urmareste mereu, dar eu sunt mai rapida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Incearca si la Banc Post, au 9% si nu-ti cer alte garantii. A, apartamentul pt ipoteca poate fi al oricui - parintii eventual, daca sunt de acord sa te ajute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Cristina noi avem de la BCR 10 000 euro pe 10 ani cu rata de 130 euro pe luna si ne-au dat toti banii in mana.

Magda si Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Nu stiu din ce motive inca nu ne cauta persoana de agentia imobiliara sa ne dea actele cerute de banca...., ea zice ca nu a putut lua legatura cu proprietarul... vineri la pranz vorbea cu el si a zis ca ma suna, vineri dupa amiaza sau sambata dimineata... acum am sunat eu ieri pe la 13.00 si mi-a zis ca imediat ce le are ma suna.... ce mai este si asta?

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Cristina, cate am mai patit si noi pana ne-am luat terenul...vai de noi. Pt proprietara nu era o maxima prioritate sa se ocupe de asta, aia de la agentie era o combinatie de prostie si lene ce n-ai vazut, iar eu innebuneam facandu-mi griji. A fost in regula pana la urma, dar mi-am facut 1,000 de nervi.

Mergi la inceput