Medici pediatri

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

doamna Florentina Sersea de la poloiclinica Pescarus super draguta si serviabila foarte ieftina (dai cat vrei daca vrei) si super profesionista

Alexa si bebe Silviu http://community.webshots.com/user/paxela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Pe toate ne intereseaza subiectul asta. Stau si ma gandesc de ce este criza de pediatrii buni?
Pana acum vad ca se vehiculeaza clar 2 nume : Culcer si Marcu.
Eu am chemat-o pe Marcu acasa, are acelasi pret ca si Culcer, diferenta fiind ca nu trebuie sa ii asigure parintii transportul.
Are masina cu sofer de la Medlife, si in plus vine cu asistenta.
Trebuie sa recunosc ca este foarte buna, desi initial am criticat-o ca a stat destul de putin, insa, in acel putin timp( cam 15 min) a vazut tot ce era de vazut, mi-a lasat si recomandarile scrise ( de asistenta).
E foarte eficienta.

M-ar fi tentat si Culcer, insa stiu ca are obsesie cu alaptatul de la san, si pentru ca noi stam prost la acest capitol nu aveam nevoie de stres.
Oricum, am auzit numai lucruri bune despre ea.

Poate totusi ar trebui sa facem o lista cu cei mai buni pediatrii, dar nu din auzite, ci cei testati de noi, cei la care mergem noi si de care suntem intr-adevar multumiti.



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

Am auzit si eu de dr Culcer si dr Marcu,si nu am nici o indoiala ca sunt foarte bune in domeniu.
Eu as fi vrut o lista in care sa scrie fiecare de medicul de familie al copilului sau,adica acel medic care ii face controlul lunar,ii da retete gratuite si ii face vaccinul atunci cind trebuie.
Am un copil foarte sanatos (si ma rog la dumnezeu sa ramina asa),dar as vrea cind merg la medic(al meu) sa gasesc un pic de respect,sa nu fumeze in timp ce imi consulta copilul,sa inchida fereastra cind imi dezbrac fata daca suntem in toiul iernii,sa nu existe cearceafuri murdare de noroi pe patul unde asaza bb,si nici capacele de la acele de seringa si tampoane de vata cu spirt folosite,in acelasi pat,si sa nu faca vaccinele la bb in acelasi timp si in acelasi loc cu adultii,si sa vina acasa daca copilul are febra nu sa ma duc eu la cabinet...
Tot ce am scris mai sus am intilnit eu la pediatra Biancai in cele 3 luni de cind o cunosc.(atit are Bianca,trei luni)
Daca sunt prea pretentioasa spuneti-mi voi.
E drept ca imi doresc ce e mai bun pentru copilul meu,dar nu pot da un milion pentru o consultatie de rutina in care sa o masoare si sa o cintareasca.Nu ma tine buzunarul...
Exista un medic care sa vina acasa fara sa dau faliment dupa vizita lui,sa aiba cabinetul curat,sa fie calm si punctual si sa fie medic de familie...
Poate cer prea mult...


Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/violeta_avon/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojonel spune:

La Medicover-dr.Liliana Calapod,e tinara,f.amabila,se poarta dragut cu copilul si nu a fost stresat nici cind l-a vaccinat,iar conditiile sint superbe in sediul nou (pe Str.G.Alexandrescu,linga pta Victoriei). Nu stiu tarifele,ca am abonament in care e inclus copilul(consultatii pediatrie),doar platesc medicamente,ca la Medicover nu se dau retete gratuite. E drept ca pina acum am fost doar la consultatii de rutina (bebe are 8 luni si nu a fost bolnavior pina acum).
Numai bine va doresc voua si puiutilor!

Jojonel si bebe Freddy
http://community.webshots.com/user/gabi_richter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Violeta...ai cautat-o mult pe pediatra fetitei tale...eu renuntam de mult !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuletul spune:

Pe Liliana Calapod de la Medicover o recomand si eu. Andrei al meu e intotdeauna nerabdator sa mergem la ea. Si cand nu mananca sau nu vrea sa-i pun picaturi in nas daca-i spune doctora ca trebuie sa manance si sa-i pun picaturile in nas se conformeaza. Face tot ce-i zice doctora (ca sa-l mai duc si altadata). Consultatia e 410.000 parca.

Cami&Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Dr. Beby Alexandra -spit. Dorobanti.
luni-miercuri de la 13-19
narti, joi, vineri de la 8- 14
eu sunt foarte multumita(nu pot sa-i postez nr. de tel ca nu i-am cerut voie)


paula2003 &
Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Da, la Medicover D-na. Calapod este foarte buna. La fel si D-na. Cristea si D-na. Jianu, dar acolo te poti duce doar cu programare, obtii o consultatie dupa cateva zile. Asta pe langa ca platesti consultatia 4-5 sute de mii si platesti si tot ce e pe reteta. Eu am mers la ele de multe ori, dar doar cand am avut o problema care putea sa astepte cateva zile si la care aveam nevoie neaparat de o parere in care sa am incredere.
Violeta isi doreste un medic pediatru de familie, la care sa mearga la vizitele lunare cu incredere. Si eu imi doresc asa ceva. Am aflat de pe forum despre o astfel de pediatra care lucreaza in zona noastra (Titan), dar pana nu o verificam nu pot sa o recomand si altora. Sper sa fie buna.

Roxana, Mariuca (5 ani si 8 luni) si bebe din burtica s. 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Roxana, cum se numeste doctora din zona ta?
Si doctora noastra este din zona Titan , desi noi locuim in Dristor-Miraj. A noastra se numeste dr. Herdea Valeria, este medic pediatru si de familie.Imi place foarte mult; zilele trecute am fost si la dr. Culcer (aveam un fix),si am constatat ca imi place mai mult prima.Eu am mare incredere in ea; fiind din alta zona, si mie mi-a fost recomandata.
Vine acasa, spune ca nu trebuie sa ii dau nimic (ii dau cat vreau eu, nu pot sa o chem acasa fara sa nu ii dau nimic).Este foarte calma si grijulie cu copiii; spre exemplu (fata de alte cazuri pe care le-am auzit) nu intra niciodata la el fara sa se spele pe maini, se descalta (imi spune ca nu vrea sa aduca microbi), nu vine cu mobilul deschis la consultatie, pot sa o sun pe mobil (daca nu raspunde ea pot sa il sun pe sotul ei care este tot medic); vine acasa la mine cu masina personala (nu trebuie sa ii asigur eu transportul).

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)
Poze < 8 luni , > 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Dr. Nicoleta Bobe, neonatolog la Spit. Polizu. Super, super, super!!!

Timp de 3 ani mi-a ingrijit fetita si pot sa spun doar atit: absolut toate diagnosticele ei au fost corecte, tratamentele la fel, iar copilului meu i-a mers foarte bine. Este o persoana foarte amabila si calda, intodeauna cind facea vizite la domiciliu si eu ma luptam cu depresii peste depresii, avea timp sa stea de vorba cu mine, sa ma imbarbateze... stiti voi cum e...

Are ore si la un cabinet particular pe Iancului - Amicus Med ii zice.

O recomand cu multa caldura. Face vizite acasa insa nu stiu care mai este tariful acum.

Singurul punct negativ (daca pot sa-l numesc asa) este faptul ca e foarte ocupata si chiar daca mergi la cabinetul privat trebuie sa astepti peste ora programata.

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

Mergi la inceput