Despre gradinarit (9)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Revin si eu dupa zapada. Sa ma laud un pic ca au inflorit brindusele si citiva ghiocei. Astept sa se faca mai cald sa pun ordine in gradina.

Daca vorbiti de oregano, sa va zic eu ca lui nu-i place multa apa si-i place caldura.

Am o problema, de fapt 2 : in imprejurimi s-a instalat un iepure de vagauna si chiar in gradina s-a instalat o nevastuica. Ce pot face ?


Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

Pentru mik:eu zic sa-i prinzi........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

quote:
Originally posted by iulia grosman

Pentru mik:eu zic sa-i prinzi........



daca-i prind le fac o poza si pe iepure il maninc.

Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

Si eu ma gindeam tot asa dar n-am vrut sa te jignesc........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Gata, am facut poze proaspete cu piersicul inflorit, cu clematite, lalele, crini si muscate curgatoare (in stadiul in care se aflau azi dimineata :)).
Vizionare placuta!

http://community.webshots.com/album/310256039LmEmiy/0

Anto, am si uitat sa-ti urez bine ai revenit la subiect! ;)

Si lasati veveritele si in pace ca incalec acu' pe-o si vin la voi!

~Otilia&LaAdelita~www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valilabrador spune:

multam fain de primire in trupa.Mik daca ai posibilitatea sa-ti largesti familia cu un membru, cred ca cel mai indicat ar fi sa-ti iei un caine(din rasele de vanatoare) si asa scapi definitiv de "invazionisti".Care de altfel ar fii chiar draguti daca ar sta cumintiCat despre oregano,se cameaza ideile in capul meu,dar tinind cont ca pana acum a avut tot timpul apa m-am hotarat s-o las mai moale citeva zile.Va pupice deocamdata.Revin mai pe seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

quote:
Originally posted by Otilia


Si lasati veveritele si in pace ca incalec acu' pe-o si vin la voi!

~Otilia&LaAdelita~www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">



te asteptam ! O s-o mincam si pe ea (testoasa).

Merci pentru poze, foarte frumoase ! Tre' sa mai spun ca intre moi e o diferenta de climat nu tocmai neglijabila.


Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Antoioana,
Este si de ras , pentru ca eu in fiecare primavara ma prezint cu cate o patanie cu veverite. DAca o mai tin asa o sa trecuiasca sa-mi schimb nick-name-ul din cauza aceasta.

LA mine dupa 2 zile foarte calduroase ieri seara s-a pus pe plouat si vant puternic. Acum este urat la mine, si vremea asta isi face de cap.

Otilia,
Cand ai spus ca ti-a inflorit clematita, mi-am inchipuit ca tu zici la alta floare asa , dar dupa poze este aceeasi floare de care stiu si eu, si la care la mine a dat abia un muguras. Oricum ai flori frumoase, si parca am simtit deja mirosul primaverii si a ierbii crude.

Bun venit , Vali !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Mik, raspunsuri pentru enervanti:
http://www.aujardin.org/ftopic793.html

~Otilia&LaAdelita~www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Esti o planta rara, Otilia ! (sau o comoara, ce preferi ?)
Saru'mina pentru link.



Mik.

Mergi la inceput