Mamici din Constanta(29)

Mamici din Constanta(29) | Autor: dadi_t

Link direct la acest mesaj

Buna Dimineata!
Avem capitol nou, continuarea de la
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43783&whichpage=10" target="_blank">Mamici din Constanta(28)!

1-Adinutza(Adina) - Bogdan -17.04.2000 si Andrada - 01.12.2003
2-Anomis (Simona) –Andreea –23.01.2000
3-Arboria(Julia) - junioara?
4-BB23(Alina) - dpn 21 iul.2005
5-BDana-Mihai Cristian - 13.01.2005
6-Cali –Mennan -27.09.2004
7-Caty – Dinu - 15.10.2003
8-Cornelia –Maria -02.07.2003
9-Crig(Cristina) - 23.02.1972 -Maria-Teodora-3 .09.2002
10-Cristina_smn(Cristina)-Mihaita-11.05.2004
11- Crixia (Cristina) – Alexia -22.07.2003
12-Dady68 (Tania-Gabriela) -Andreea 14.09.1996 si Bianca 14.02.2004
13-DanaP – aspiranta
14-Dianamaria –Tiberiu-Andrei – 07.07.1997
15-Emaaimee(EMA) - DPN 08 iulie 2005.
16-Ematutui(Emilia) -bb.de mart.apr2004?
17-Galarina (Cristina) – Stefan
18-Gegea(Geani) - cu puiutz de omDPN-14.04.2005
19-Gen68 –1.apr.1968 -Marius – 23.05.2000
20-Ione (Ionela)– Maria & Elena - 26.05.2003
21-July (Julide)– Teodora – 15.10.2002
22-Larular (Raluca)– Andra - 24.11.2003
23-Laura111 (Laura Tatiana)– Vlad –15.02.2000
24- Layla (Carmen)– Daniel-Alexandru - 29.12.2003
25-Liris( Simona) – aspiranta
26- Lizuca (Gabriela)– Alisia - 05.09.2002
27-Magdala(Magda)- Rafaela -01.03.2001
28-Mamanaty(Naty)- DPN- 25apr.2005
29- Marlen_b –Andreas-05.10.2004
30-Mav(Victoria) - Andrei-Sebastian - 04.02.2004
31-Mygirls(Oana)(9ian1978)- dpn-15mai
32-Narcisa –Patrick 29.02.2002 si Vivien 27.01.2004
33-Nicoleta-Carmen –Rares –01.12.2003
34-Norris(Cristina)-Norris-29.05.2004 + Eric-4,5 ani?
35-Oana (Ioana Corina)– )-Paul- 03.07.2002
36-Roxanaz –Patrick-Philip – 29.07.2004
37-Sinzi_ana –David –04.02.2003
38-Tanja –Stefan -?
39-Tatianas -Delia-Bianca – 05.07.2004
40-Tweety – Cosmina –26.03.2003

Multumesc pt. aprecieri si incurajari.Mi-au alinat sufletul.
O zi minunata!

Tania cu Anduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...poze MOTZ!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Neata...noi ne pregatim sa mergem la o chindie de pustiuleti...Ieri ne-am plimbat cam mult prin parc si David ne spunea ca a inghetat, era asa simpatic, nu stiam ca stie cuvantul asta...era bocna cand am ajuns acasa, bine ca avea manusi ca de obicei nu le vrea sa le poarte!!!
Fetele va rog sa imi confirmati daca veniti si cand, ca maine se mai anunta niste musafiri si tre sa stiu cum sa ii organizez!!!
Noi fugim, azi dimineata DAvid a mancat singurel cu furculita, era asa simpatic!!

"O coardă prea întinsă se rupe, o coardă prea slabă nu vibrează aşa cum trebuie. ."


Sinzi si David
David la 2 ani si petrecerea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

doamne, tania, mama, prin ce ati trecut. tremuram daca ni se inneaca putin copiii d-apoi sa-i vedem inerti. doamne, n-am cuvinte, ce a putut sa pateasca micuta bibi.



gen, mamica doar de marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Tania, uneori suntem mai puternici decat credem.Am citit despre ce vi s-a intamplat.Un pupic pentru Bibi de la noi!
O duminica placuta va doresc!


Cristina si Mariuca
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">Povestea
nasterii
Poze pentru voi http://community.webshots.com/user/crig72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Nu stiu ce sa ma mai fac cu vecinii astia. Parca au inebunit. Aia de la 4 au plecat din localitate si au lasat apa sa curga, cred ca sa se razbune ca nu le-a semnat nimeni pentru uscator. La 3 sta un barbat singur, care este mai tot timpul plecat. La mine apa a ajuns pana la gresie, e fleasca tot, si covorul in bucatarie mi s-a udat, si masca la chiuveta s-a umflat, de pereti nu mai zic, umflati, curge varuldin tavan...
Sotul meu se duce la boxa si opreste apa si vecinii de sub mine ii dau drumul Ei sunt 12 in casa si motiveaza ca n-au cum sa stea fara apa la wc. Eu inteleg dar mi-e frica de instalatia electrica sa nu se scurtcircuiteze. La parter sunt numai chiriasi, ce sa ma fac, ca pe ei nu-i intereseaza.
Daca lasam apa sa curga a ajuns deja in boxe, daca o oprim , cum sa stam asa.
Nu vreau conflicte cu cei de la 4 mai ales ca sunt tigani de aia smecheri cu fitze din strainatate (pe unde fura) dar i-as da in judecata numai sa vada ca nu suntem prosti si le toleram orice. Nu am chef sa-i vad nici pe scara daramite sa ma mai vad cu ei si in tribunal, dar ce sa fac, ce credeti ca ar fi mai bine sa fac.
Stiu ca nici nu poate fi vorba sa le cer bani pentru reparatii sau zugravit dar mi se rupe sufletul cand intru in baie sau bucatarie si vad porcaria aia mai ales ca si noi suntem mutati de 2 ani si ne-am facut totul de la 0.
Spuneti-mi si mie ce pot sa fac ca nu mai stiu.


pozele noastre: http://www.adina.as.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Buna dimineata!

Fetelor, am 6 cutii sigilate de lapte praf Lactovit, care expira in ianuarie 2006 si pe care noi nu le mai folosim, pt ca Sebi bea Nestle Junior. Le vrea cineva (gratis)?

Tania, desi noi am vorbit saptamana trecuta si mi-ai povestit atunci ce a patit Bibi, cand intamplarea era proaspata, la fel ca si groaza ta, acum, cand am citit ce-ai scris, tot mi-a venit sa plang. Tu ai fost tare. Eu l-as fi balacarit pe sotul meu o luna intreaga. Bine ca s-a terminat cu bine si fara urmari! Cum va mai simtiti? Ati scapat de muci?

Sinzi, te rog sa ma scuzi ca nici n-am mai intrat pe DC, nici nu te-am sunat, dar ieri am avut o zi plina si efectiv n-am avut timp si... am uitat! Nici la ora asta nu stiu daca vom putea veni la voi sau nu, desi inclin sa zic ca... vom incerca! Am sa te sun mai pe dupa-amiaza, indiferent de ceea ce am sa-ti comunic!

Adinutza, imi pare rau pt voi, dar chiar nu stiu cum am putea sa va ajutam......

Cornelia, in ce zona locuiesti? Ca ma interesez eu si-ti spun unde ai putea s-o dai pe Mariuta la gradi!

Sebi este innebunit dupa caini! Daca ii vede pe strada, striga "ham-ham" dupa ei si ar vrea sa-i prinda. Si ieri a mai facut "prostioare", dar pt moment am uitat ce (stiti voi ca eu is uituca!). Am sa va povestesc atunci cand mi-oi aminti.
Va pup si va urez o duminica superba!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Buna Dimineata dragutelor!
Mav, Bibi este mai bine, dar n-am curaj s-o scot iar afara pana nu vad ca se incalzeste cat de cat(macar 10 grd). Hai sa lasam intalnirea la Sanzi pe saptamana viitoare sa mergem mai multe...ce zici? Mai ales ca Sanzi are deja musafiri.
Adina, imi pare rau de situatia prin care treceti. Ti-am spus ca stiu cum e. La ora actuala am 30%faianta cazuta din baie din cauza innundatiilor repetate. In vara asta vrem sa renovam ap. cu zugravit cu tot. Am avut si noi o situatie cam la fel, cu vecinii vinovati plecati din localitate. S-a anuntat administratorul, a facut o comisie si respectiva comisie a spart usa au facut un proces verbal si au anuntat si politia. Apoi s-a reparat cat de cat usa si s-a oprit apa din apartament. Cand au venit proprietarii ne-au amenintat ca ne dau in judecata , dar pt. ca exista procesul verbal, si de politie consemnat, n-au avut nici o sansa.
Mai mult o vecina de sub ei era la randul ei plecata din tara si cand a venit avea covoarele si patul mucegaite si ap. facut praf si i-a dat in judecata si...a castigat si reparatii si daune morale ~100mil. Asa ca....ai ce alege.
Eu sunt singurica cu fetele ca ccc Costin este de serviciu. Trebuie sa gatesc felul doi dar sunt cam in pana de inspiratie. Am niste carne de vita de friptura.....Roxi m-ajuti? Apropos, cum te-ai distrat la nunti?? Pui poze?
Crig, fiecare trecem ca parinti printr-o cumpana la un moment dat.La fel am simtit si eu cand am citit povestea voastra. Sa dea D-zeu sa ne fereasca puii, de tot raul din lume!
Cornelia, Gen
O zi frumoasa tuturor!


Tania cu Anduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

pozele noastre!
CE NU POTI CONTROLA,EVITA...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mai bine pe sapt viitoare, sa stiu si eu din timp, macar cu o zi inainte sa pot planifica "vizitele" ca la noi e un du-te vino!!!
DAr noi vineri plecam la Bucuresti, acum mi-am adus aminte...cred ca vom sta o sapt sau 10 zile, depinde daca de acolo mai fugim pe undeva sau nu...
Azi e lasatul Secului (cred ca asa se scrie) si mergem la nasi la masa si apoi vin ei la noi...
Am fost in parc, desi David e putin mucios, dupa inghetatul de vineri, si asa frumos este!!! I-am luat lui David un tren de la magazinul acela din mamaia, ca dupa el tzipa de vineri, si spune ca ii aduce iepurasu (vineri asa l-am pacalit ca sa nu mai zbiere) si acum doarme cu el in pat!!!


"O coardă prea întinsă se rupe, o coardă prea slabă nu vibrează aşa cum trebuie. ."


Sinzi si David
David la 2 ani si petrecerea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

noi suntem disponibili (mai) si in timpul sapt!

"O coardă prea întinsă se rupe, o coardă prea slabă nu vibrează aşa cum trebuie. ."


Sinzi si David
David la 2 ani si petrecerea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Lasa Sinzi, sa mai treaca inca o luna si venim atunci, ca n-o sa mai fie "casa noua" si scapam si noi de cadouri....

Eu am fost cu familia la sor-mea, sa se joace copiii nostri impreuna si am mancat si am baut vin rosu si acum sunt somnolenta, iar mama a sunat adineauri si ne-a invitat la cina, asa ca.... Distractie placuta la toata lumea si ne vedem cu alta ocazie!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Cititi aici si spuneti-mi ce parere aveti! Eu cred ca-mi voi sterge albumele foto de pe net....

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44982

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput