Cel mai bun barbat din lume

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

quote:
Originally posted by mircea42
Este clar aici ca-i vorba de un nene mai putin temperamental. Si cam nesigur pe el, din vreme ce are nevoie sa faca cit mai multe placeri ale celor din jur.
Or femeile, in ciuda pastilelor despre barbatul ideal, care nu le brutalizeaza, le vorbeste frumos etc. stiu INSTINCTIV ca asemenea gesturi ii afecteaza masculinitatea. Care e brutala, agresiva. Dar care atunci cind suna vreun vecin furios la usa, nu se face ca nu aude ori se piteste in debara.
Acest mic amanunt face ca nenumarate doamne sa prefere domni un pic mai frumosi ca dracul dar puternici fizic. Iar pe unele, satisfacute dupa tragerea liniei, sa lanseze cunoscuta: "Ma bate, dar e barbatul meu".


mircea42



sa inteleg ca mai bine "omu' cavernelor" decat un delicat (si nu fac referire la knor sau alte alea)?



Oana si Mara 11.08.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

quote:
Originally posted by niccostea
Indiferent cat de "amazoane" am fi noi, tot ne place sa ne "luptam" cu barbatii de langa




mie nu-mi place sa ma lupt in general, iar cu omul iubit nici atat, o fac DOAR de nevoie



Oana si Mara 11.08.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:


"mie nu-mi place sa ma lupt in general, iar cu omul iubit nici atat, o fac DOAR de nevoie"
Oana, nici mie nu-mi place sa ma lupt si cred ca nu exista femei carora le place sa se lupte... Vorbeam si eu asa, intr-un sens figurat... Nu ma lua "mot-a-mot", ca doar de-aia am pus ghilimelele...
Ankalaura, nu cred ca ne plictisim repede de barbatii intelegatori si tandri, dar e adevarat ca eu imi doresc un barbat puternic langa mine (uf, nu ma intelegeti iar gresit, poa' sa-l sufle vantu' de slab ce e, eu vreau sa fie puternic d.p.d.v. psihologic). De ce? Pai uite de-aia ca eu imi am tzacanelile mele si daca si le mai are si el pe ale lui, apai iese o familie de plangaciosi... si chiar ar fi nasol!!! Nu ma intereseaza neaparat sa ma conduca si sa-mi asigure situatie financiara, aia se face oricum in 2, ideea e sa stiu ca am pe cine sa ma bizui. Poate ca prietenul asta al tau lupta prea putin cu viata (ma gandesc la iubitele care l-au parasit... poate ca s-a retras prea repede din viata lor, dupa ce i-au facut vant)?...
Monicutza, sa nu te superi pe mine, dar eu chiar nu cred in faza asta cu sufletul pereche - barbat... Dumnezeu ne-a creat sa ne "imperechem" cu persoane de sex opus si chestia asta pe care o zici tu ar fi o anomalie, o chestie impotriva firii... Nu zic ca nu exista, dar cred ca - de cele mai multe ori - homosexualii sunt, de fapt, "educati" sa fie homosexuali (parca vad ca si pe asta o s-o intelegeti cum ca s-ar face cine-stie-ce cursuri despre "cum sa devii homosexual" in scoli).

Optimistul e mai aproape de Adevar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

quote:
Originally posted by niccostea


"mie nu-mi place sa ma lupt in general, iar cu omul iubit nici atat, o fac DOAR de nevoie"
Oana, nici mie nu-mi place sa ma lupt si cred ca nu exista femei carora le place sa se lupte... Vorbeam si eu asa, intr-un sens figurat... Nu ma lua "mot-a-mot", ca doar de-aia am pus ghilimelele...
Ankalaura, nu cred ca ne plictisim repede de barbatii intelegatori si tandri, dar e adevarat ca eu imi doresc un barbat puternic langa mine (uf, nu ma intelegeti iar gresit, poa' sa-l sufle vantu' de slab ce e, eu vreau sa fie puternic d.p.d.v. psihologic). De ce? Pai uite de-aia ca eu imi am tzacanelile mele si daca si le mai are si el pe ale lui, apai iese o familie de plangaciosi... si chiar ar fi nasol!!! Nu ma intereseaza neaparat sa ma conduca si sa-mi asigure situatie financiara, aia se face oricum in 2, ideea e sa stiu ca am pe cine sa ma bizui. Poate ca prietenul asta al tau lupta prea putin cu viata (ma gandesc la iubitele care l-au parasit... poate ca s-a retras prea repede din viata lor, dupa ce i-au facut vant)?...
Monicutza, sa nu te superi pe mine, dar eu chiar nu cred in faza asta cu sufletul pereche - barbat... Dumnezeu ne-a creat sa ne "imperechem" cu persoane de sex opus si chestia asta pe care o zici tu ar fi o anomalie, o chestie impotriva firii... Nu zic ca nu exista, dar cred ca - de cele mai multe ori - homosexualii sunt, de fapt, "educati" sa fie homosexuali (parca vad ca si pe asta o s-o intelegeti cum ca s-ar face cine-stie-ce cursuri despre "cum sa devii homosexual" in scoli).

Optimistul e mai aproape de Adevar.



am inteles de la inceput ce ai vrut sa spui

Oana si Mara 11.08.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Am inteles, deci nu ne place unul care sa spuna doar "Da, iubire, asa e cum spui tu"! Ci mai degraba unul care sa se mai si contrazica, sa isi dea cu parerea,... mai energic, mai cu punctul pe I.
Asta cred ca e problema cu prietenul meu.... E credincios, e prea cu duhul blandetii inainte... Mai, noi poate vrem uneori unul mai salbaticos, mai razbatator.... ca asa sunt vremurile...

Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu cred altceva. Nu stiu, dar mie chiar nu imi plac barbatii macho si as fi foarte incantata sa am un sotz care sa imi zica numa' "da iubito". De fapt as vrea lumea intreaga sa ma asculte numa' pe mine, de ce oare nu o fac domn'e cu totii cand eu le stiu pe toate?

Lasand gluma la o parte, eu cred ca el nu stie sa isi aleaga partenerele, nu ca femeilor le plac aia rai. Barbata-miu, cand aude de unul sau altul care are probleme cu jumatatea de viata spune ca nu ii plange de mila, daca n-a deschis ochii pe cine ia. Asa l-a/a ales-o, acum sa suporte.

Asa si prietenul tau, se uita numa' dupa tipe cam dubioase. Una cam neserioasa umbla si cu actualul si cu fostul, alta care umbla dupa bani, tataroaica tot dupa bani ca ce e aia "nu m-a lasat mama", au vrut partida mai buna. Da' el nu le vede de la inceput? Sunt si femei bune, eu zic sa se gandeasca si sa isi revizuiasca si el criteriile dupa care face alegerile. Sa se uite si el la femei mai la locul lor, mai serioase, mai putin sexoase, ca este mai sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns esme spune:

Hei,
Din atatea fete-femei singurele nu isi gaseste el o frumusica la fel ca si el?? daca este asa de taaaaaaaaaaare, ce ziceti? este oare prea timid? ank numai tu poti sa-l intrebi presupun ca daca aveti o asa prietenie il poti intreba daca si ce lipseste/ si mai ales ce asteapta nu?
Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inger alb spune:


Pai,unele domnisoare, nu le plac baieti cuminti, finuti etc....Le plac aia dintr-o bucata, si asta foarte rau!

Sunt sigura, ca o sa gaseasca sufletul pereche!

Bafta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Anca, daca e asa bun, de ce nu l-ai luat tu?
Spui ca il cunosti de cand erati mici, ca e prietenul tau cel mai bun, ca e extraordinar... Scuza-ma, da eu nu vad in astea nici un impediment. Eu una nu as fi scapat asa partida buna!!! Intotdeauna am visat ca sotul meu sa-mi fie cel mai bun prieten. Inca mai muncesc la asta.
Poate gasesti raspuns la intrebare daca iti raspunzi la: "de ce nu e el sotul meu?", si nu cautand tot felul de explicatii despre ce fel de barbat vor femeile, ca doar nu suntem toate una, ne diferentiem si prin asta, nu? Unele il vor tandru, altele, dur. Unele frumos, altele, "mai frumos putin decat "

OANA SI STEFAN-VLADIMIR (11 martie, 2003)

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Nu cred sa existe un asemenea BARBAT!Adika fara nici un defect...Asa cum nu exista nici femeii perfecte...Suntem oameni si deci nimeni nu e perfect...

Dana

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput