Cel mai bun barbat din lume

Cel mai bun barbat din lume | Autor: ankalaura

Link direct la acest mesaj

Mi-a venit ideea acestui subiect citind un altul...
Mi-am dat seama ca acest barbat exista! Binenteles ca si sotul meu este unul, dar aici nu vreau sa vorbesc despre el, ci despre cel mai bun prieten al meu.
El exista, si chiar este cel mai bun barbat din lume.
Este frumos, este destept, este atat de tandru si bun, este bland, stie sa asculte, ce sa va mai spun despre el? Il iubesc din toata inima, este fratele meu de suflet, este umarul pe care poti oricand plange, este omul care stie ce-ti lipseste si el umple acel gol. Este vorba buna, floarea frumoasa, felicitarea de multi ani, strangerea in brate.
In afara de toate astea, se imbraca bine, este artist, miroase frumos, este mereu atat de discret si cu atat de mult bun gust.
Sa va mai spun?
Parintii lui sunt niste oameni minunati, iar el ii iubeste si ii respecta cum rar am vazut.
Ce defecte are baiatul asta cu ochi albastri si un metru 85? Cred ca n-am habar.
De ce spun despre asta aici? Pentru ca este singur. Aproape mereu a fost singur.
Cum se poate asa ceva?
Ultima fata pe care a primit-o langa el l-a parasit pentru fostul ei iubit, cea dinainte l-a parasit pentru ca tatal ei nu o lasa sa se intalneasca cu un roman, ea fiind tataroaica, cea dinainte l-a considerat prea fraier, ea fiind interesata mai mult de bani decat de suflet... Cam astea au fost....
De ce este singur, ca nu inteleg?


Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza mea

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Ai uitat sa ne dai varsta lui si numarul de telefon ;)
Pe el l-ai intrebat de ce e singur?

Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

Anca, tu ai putea sa fii cu el? Banuiesc ca relatia de prietenie pe care o aveti este dinnainte de a te marita. poate ca din acelasi motiv pentru care nici tu nu poti sa ai o alta relatie decat cea de prietenie cu el nici alta nu poate. S-ar putea ca iubirea lui sa fie prea frateasca si atunci nici unei femei nu-i place. sa ne aducem aminte cum intotdeauna, innainte de a ne marita ne atrageau cei mai inaccesibili. el v-a fii apreciat dar mai tarziu.
am si eu un vecin pe care cand l-am cunoscut acum vreo 4 ani arata superb. intre timp s-a mai jigarit. e foarte respectuos si pare un tip deosebit. dar e singur mereu (am uitat, are in jur de 40 de ani). Am inteles ca din cauza mamei lui.
si cred ca si el se complace.

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Bey, cum adica sa fiu eu cu el? Suntem prieteni de cand eram copii! Este fratele meu de suflet! Nu ma simt atrasa de el!
Spun despre el ca este asa, pentru ca ASA ESTE! Nu spun ca e frumos si destept pentru ca sunt atrasa de el, ci pentru ca asa este! Si nu inteleg de ce nu reuseste sa intalneasca o femeie normala!

Prietenul meu are 31 de ani. Nu are o mama capcauna care sa-l tina in fusta. Este educat. Picteaza de placere si lucreaza la o mare banca. Este foarte "bricoleur". Daca vrei sa iti repare cineva ceva bine, pe el il chemi.
Nu l-am intrebat de ce e singur mereu, dar mi-a promis solemn ca voi fi prima care va afla, in cazul in care cineva ii va umple inima. Cred ca e singur de prea bun. Cred ca de prea bun e luat de fraier....
Cat despre iubirea lui... nu e prea frateasca, trust me.... Este singurul barbat care adora uleiurile aromatice, lumanarile, masajul, preludiile lungi, buchetele imense de flori....

Intrebarea mea:
Cum de sunt atatea femei care vor o familie si o iubire adevarata si nu reusesc sa gaseasca decat nemernici, si cum de el, care vrea si el o familie si o iubire aderavata, nu reuseste sa gaseasca decat femei nemernice? Asta este intrebarea...

Povestesc despre el, si ma inteb cum de mi-a scapat! Fireste, nu trebuie sa ma luati in serios....

Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

ankalaura, ai mare grija ca acest sentiment de prietenie sa nu se transforme in altceva. Mare mare grija. Uneori alunecam fara sa ne dam seama, iar cand ne dam seama este deja prea tarziu - iar rezultatul este in cele mai multe cazuri dezastruos. Daca prietenia voastra ramane in stadiul de prietenie, e foarte bine, dar din cate stiu, un barbat cu o femeie nu pot fi niciodata DOAR prieteni.
Eu personal ma feresc ca de dracu de baietii astia care prea seamana a Fat-Frumos-calare-pe-un-cal-alb. Pentru ca nici lucrurile si nici oamenii nu-s ceea ce par. Mai niciodata. Pentru ca lumea si viata asta e asa cum e.
Poate-s eu prapastioasa, poate o sa-mi iau rosii in cap. Mai bine sa-mi iau eu rosii, decat sa nu-mi fac datoria morala de a te avertiza. Desi stiu ca niciodata nu tinem seama de avertismente.
Nu te cunosc, nu ma cunosti.
Dar n-as vrea sa ti se intample lucruri rele.
Iti urez sa ai minte limpede si judecata clara. Sa fii iubita.

Our lives begin to end the day we become silent about the things that matter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

Ha ha, se pare ca scriam amandoua in acelasi timp. Acum am citit postul tau, unde spui ca va cunoasteti de copii.
Pai io zic asa: daca l-ai scapat, n-a fost sa fie al tau :)
Stii ce zicea Einstein, nu? aia cu "Dumnezeu nu joaca zaruri":)
Iar din mesajul anterior, te rog sa nu-mi sari la beregata, citeste-l si tu asaa.. ca pe o lectura..
PS - mereu dau cu mucii-n fasole...

Our lives begin to end the day we become silent about the things that matter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Bey, ce-aveti mey!

Repet intrebarea!

Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Doamne, credeam ca de mine este vorba, da' eu nu am ochii albastrii si am 1,86m. Da' si eu is bun. Si mai am ceva in plus, fata de prietenul tau: noroc. De aia am ca nevasta pe cea mai misto femeie. Norocul este insa schimbator si s-ar putea ca si prietenul tau sa-l gaseasca candva. Dar tu sa nu-i plangi prea tare de mila, cum ziceau si fetele, poate-ti vin idei. Pe cuvant, mai stiu cel putin un caz...

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

prietenie intre un barbat si o femeie exista.

rufus

cat despre prietenul tau ank, isi va gasi si el jumatatea. Eu inca mai cred asta. De ce i s-a intamplat asa pana acum? Nu stiu, poate cineva acolo sus a spus ca nu este pregatit inca, sau poate jumatatea lui nu era pregatita inca.

Dar din ce spui tu despre el... ar fi trebuit sa fie cineva deja in inima lui. Poate nici el nu stie ce vrea exact.

ii uram succes in gasirea jumatatii

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Ia uite mai, si eu cunosc fete bune de maritat singure-singurele ... da aici un numar de telefon sau o adresa de mail sa facem "legatura"
Ank, nu te supara pe mine, dar pari indragostita lulea ... doar parerea mea modesta ... si acum poti da! sau asa :)

Irinusha & Cris (03.05.04) => "Demolition Boy" :)
poze si pozilici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by ankalaura


Intrebarea mea:
Cum de sunt atatea femei care vor o familie si o iubire adevarata si nu reusesc sa gaseasca decat nemernici, si cum de el, care vrea si el o familie si o iubire aderavata, nu reuseste sa gaseasca decat femei nemernice? Asta este intrebarea...

Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza mea




Nu toti au noroc in dragoste. Dar amicul sa nu-si piarda speranta si sa caute in continuare, poate pana la urma isi va gasi jumatatea . Are toata viata inainte.

Cristina
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C

Mergi la inceput