Mofturos, cand?

Mofturos, cand? | Autor: geanica

Link direct la acest mesaj

Dragele mele...problema mea ar fi urmatoarea...Piticul meu are un an si 9 luni...PAna cum vreo 2 luni manca tot tot ce-i dadeam...E, acu s-a schimbat problema....chiar ma scoate din sarite...pe langa faptul ca nu mai sta in scaunelul lui, nici nu mai mananca atat de mult ca inainte...daca ma gandesc bine, e cam la jumate cantitativ..
pe seama carui fapt sa pun chestia asta? ca e mare acu si face ce vrea el? ca probleme cu sanatea nu avem, suntem la fel de vioi ca inainte si avem si dintisori destui...voi ati patit asa ceva?
cineva spunea ca dupa un an si jumatate incep sa faca figuri si alergi prin casa cu mancarea dupa ei...eu nu alerg, numai ca mananca ce mananca si nu mai vrea...sa stau linistita?
sao ma gandesc ca poate s-a plictisit si vrea ceva nou?

multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zamzuu spune:

Ca si noi adultii,copiii au perioade in care se hranesc bine si altele in care apetitul scade, fara motive de ingrijorare atata timp cat copilul este vioi si se simte bine.
Este adevarat ca dupa un an si jumatate intervin unele schimbari in comportamentul lor, incep sa-si contureze personalitatea.
Cu rabdare si putina fermitate zic eu, o sa rezolvi "problema".
SUCCES!

Gabriela, David ( 25.04.2003) si bb Sara ( 30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

scoate-l afara si bateti-va cu zapada
sigur o sa i se faca foame


http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIB spune:

Victoras a avut o perioada de genul asta prin vara. Am incercat sa-l scot mai mult afara, dar nu a functionat de fiecare data. O perioada l-am lasat sa manance doar atat cat a vrut el, in cele din urma foamea si-a spus cuvantul si a revenit la regim de masa normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIB spune:

Am uitat sa-ti spun ca i-am scos toate "gustarile" dintre mese, el refuza in general mancarea gatita. Acum mamanca bine , dar are zile in care face mofturi.

Mergi la inceput