Descult prin casa???

Descult prin casa??? | Autor: Klaus29

Link direct la acest mesaj

Mie mi se pare destul de cald in casa si ma gandeam sa il las fara ciorapi, mai ales ca am incercat si e foarte incantat ( ca si in curul gol ), dar imi e firca sa nu raceasca.
Bb-ii vostrii cum stau in casa cu sosete sau fara???


Claudia si bebe Andrei (13martie2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Maya sta numai desculta prin casa..si asta de mult timp..numai cand sta pe la bucatarie pe gresie..ii pun botosei..si nici pe aia mereu..

Carmen si bb Maya Alexia
Poze cu Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_smn spune:

cred ca este bine, ei sunt in culmea fericirii cand sunt mai goi. Al tau cred ca merge deja, al meu si-a tocit genunchii de atata frecus pe covor, cand scapa in fundul gol nu-l mai prinzi prin camera. Cred ca e in regula sa il lasi descult, si noi stam asa uneori!

Cristina si bebelusul Mihaita (11.05.2004)
http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=viewall&albumID=277880526

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena-Teodora spune:

Si fetita mea, un an si 5 luni, adora sa stea desculta prin casa. Noi, la capitolul asta, avem un intreg ritual: cu bona nu sta decat cu ciorapei (am avit grija sa nu-i cumpar ciorapei din aia grosi, ca bona i-ar pune si cate doua perechi, ca sa nu raceasca!), dar cum ajung eu acasa si iese bona mea pe usa, fata se asaza in fund si, razand cu gura pana la urechi, isi scoate ciorapeii, stiind ca eu o las. da, o las sa umble asa, ca si noi avem foarte cald in casa si sper sa nu raceasca niciodata din cauza asta! E o adevarata placere pentru ei sa umble desculti... Inteleg, cand e frig si porti tu, om mare, ciorapi grosi, papuci de lana etc. etc, dar asa... Nu stiu daca gresesc, dar eu asa simt ca trebuie sa fac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gicutza spune:

Daca nu-l las eu descult se lasa el singur... are un stil de a sta in premergator si a-si scoate sosetele cu degetele de la picioare de-ti vine sa-l iei la pupacit... Asa ca ii dau sosete, dar daca si le scoate inseamna ca-i este cald si-l las fara.

Sa traim bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olivetti spune:

eu nu o las decat seara putin in pic goale
si asta pen ca este pos sa-i intre ceva in picior - dar nu este cazul tuturor

in plus de asta, nu am tinut-o doar in sosete ci de la 7 luni a avut papucei/ghetuta - de casa si nu numai

stiu ca parerile sunt impartite - legat de descult in casa sau nu, dar pentru formarea piciorului + mars corect am ales papuc/gheta cu talonette

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Si noi am avut mari probleme cu Vlad, vroia numai descult...dar nu asa oricum, ci se lasa cu tipete, urlete, tavaleli pe jos daca incercam sa-i punem macar si numai ciorapei. Toata lumea se mira , ca suntem parinti inconstienti, ca sta copilu' iarna in picioarele goale... De vreo luna, am reusit sa rezolvam problema cu niste papucei alesi de ei, pe care i-am laudat toti, de nu va spun. Nu cred ca e bine pe gresie sa stea totusi desculti, mai spre vara insa, nici o problema.

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicho spune:

Si la noi in casa este cald si eu ii mai pun sosetute uneori dar Victoria in urmatoarea secunda si le da jos si e foarte bucuroasa cind e desculta mai ales ca se poate catara pe dulapuri mai bineDeci lasa copilul cum ii este lui bine,stai linistita ca nu o sa raceasca bineinteles nu descult pe gresie doar daca este incalzita altfel nu.Totusi daca simti ca piciorusele reci punei sosetute daca si le da jos...asta este inseamna ca lui ii este bine,fetita mea niciodata nu a suportat sa stea incaltata cu totosei s-au ghetute in casa tot timpul si le dadea jos asa ca fiecare copil e altfel cum se simt ei mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Desculta mai tot timpul si de sosete are ea grija sa le scoata. Dar avem o mocheta groasa!

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina1976 spune:

Asta e un subiect dureros pentru mine - eu stiu ca picioarele se formeaza bine cind merg desculti dar noi stam la parter si desi am acoperit podeaua cu polistiren extrudat parchetul laminat pus deasupra e rece...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Stam la et.1 si nu e frig dar tot imi era frica sa nu raceasca. Asa ca noi am acoperit gresia din hol si bucatarie cu mocheta groasa. Asa ca Alex poate umbla cat de descult vrea.

C

Mergi la inceput