SCAUN CU SANGE! Nu stiu ce sa mai fac!

SCAUN CU SANGE! Nu stiu ce sa mai fac! | Autor: goanga23

Link direct la acest mesaj

Va rog, daca a mai trecut cineva prin asta sa-mi spuna si mie ce-a facut in acest caz!

Fetitza mea face caca cu firisoare mici de sange rosu aprins. A avut aceasta problema acum ceva saptamani apoi i-a trecut ,iar azi vad ca a inceput din nou. Are aproape 5 luni si e hranita numai la san. Scaun are cam de 4-5 ori pe zi si destul de apos , asa l-a avut de cand s-a nascut . In schimb , se comporta absolut normal, e vioaie, vesela, nu are febra, mananca bine, ia in greutate, etc, etc.
Pediatra ei a spus ca totul e normal cu ea si ca are o iritatie la poponetz , in interior(data trecuta cand a avut aceeasi pb am fost cu ea la doctor de cateva ori) si mi-a recomandat doar sa o ung cu vaselina pt bebei, in rest nici o schimbare in alimentatia mea sau sa ii introduca ei ceva nou in mancarica (ex orez)...insa nu pot sa ma linistesc cu aceste sfaturi ...si, va rog mult, daca a mai trecut cineva prin aceasta situatie, sau a mai auzit de aceasta pb, sa-mi spuna si mie ce-a facut .

Andreea si Mara

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floarea_soarelui spune:

Daca sangele este rosu aprins...este de la ceva fisura mica de la fundulets...(acum Ioana are si ea din cand in cand dar este f constipata ceea ce explica). Dupa parerea mea ar trebui sa-i faca o coprocultura/coproparazitologic ...dar probabil ca pediatrul stie mai bine. Multa sanatate va dorim:)




floarea soarelui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aquariusrpro spune:

La primele firisoare de sange in scaun ( mandra avea 7 luni) pediatra ne-a trimis glont la coprocultura. Am intrebat-o la tel si a fost uimita ca nu ti-a fost recomandata o astfel de analiza. Am inteles ca trebuie facuta pentru a depista / infirma prezenta unei infectii digestive. Daca analiza este negativa trebuie oricum sa te sfatuiasca mai departe ce si cum. La un copil alaptat nu prea e normal sa apara astfel de firisoare.

Roxana&Ruxandra

http://community.webshots.com/user/aquariusrpro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neaparat coprocultura,Ines a facut asa ceva dar cand era constipata de 3-4 zile si din cauza efortului,dar la bebe de 5 luni care e doar alaptat nu este ceva in regula,si fa-i si analizele pentru anemie,neaparat!

doris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gweno spune:

Fa-i o coprocultura se pare ca giardia ar da ceste simptome.Fetita mea cea mare a patit la fel si avea giardia.

LORY mamica gemenilor ERIC SI FILIP -20 August 2004 http://community.webshots.com/user/gweno110

"On ne voit bien qu'avec le coeur...l'essentiel est invisible pour les yeux" Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixandru marilena spune:

DRAGA MEA DIN SUFLET TE ROG SA TE DUCI LA MEDIC PENTRU ANALIZE!DACA MEDICUL TAU DA DIAGNOSTICE DIN BURTA AR TREBYI SA IL SCHIMBI! DE UNDE STIE CA ARE FISURA ,DE LA CE ? SI IN PRIMUL RIND KK CRED EU CA NU TREBUIE SA FIE CHIAR ASA DE APOS!BAIETELUL MEU CHIAR SE CONSTIPA,,,.INSISTA LA MEDIC-SPUNEI CA NU ESTI MULTUMITA DE RASPUNSURILE DATE!SUCCES

Mergi la inceput