Ceai de napraznic

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns salomea spune:

Karina, multumesc frumos!
Ai dreptate, sunt 2 metode, eu am s-o urmez pe cea a Liviei. Intrasem la intrebari pentru ca aveam impresia ca nu am inteles eu bine reteta Liviei si ca ar fi doar o singura metoda... acum m-am lamurit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musete spune:

Hello, fetele adepte tratamentelor naturiste!
Va spun sicer, ca am citit cu mult interes acest capitol. Personal, cred f. mult in puterea miraculoasa a plantelor. Am incercat sa urmez tratamentul Liviei, insa din lipsa de timp, am recurs la paparea pilulelor de napraznic. Aveti idee au acelasi efect miraculos ca si licoarea?
Pupici, Musete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musete spune:

Si inca ceva, dupa ce consumam ceaiul, aveam mari dureri de stomacel...
S-a mai confruntat careva dintre voi cu astfel de simptome?
Pupici, Musete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Eu zic ca nu au chiar acelasi efect pastilele cu ceaiul , altfel ce rost ar mai avea toata chinuiala asta cu prepararea ceaiului in mai multe etape . Capsulele de napraznic au planta macinata in ele , deci am scapa mult mai usor daca ar fi acelasi lucru . Eu beau ceaiul si mai iau planta macinata sublingual . Poate nu mananci suficient de bine , eu am mai incercat sa iau acum vreun an ceai de napraznic dar m-am lasat dupa vreo 2-3 saptamani(foarte rau am facut) si daca nu mancam bine dupa ce beam ceaiul parca ma durea stomacul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Auziti,fetelor?Dar se pot lua si pastilele si ceaiul in acelasi timp?Si eu cred ca pastilele nu au acelasi efect cu ceaiul(ar fi prea frumos,si apoi "de ce sa fie simplu,cand poate fi complicat"?)dar poate se completeaza cumva...nu stiu.Voi ce ziceti? PSJ zice ca ia ceaiul in acelasi timp cu pulberea sublingual(Doamne,cum o suporti?),deci tot o combinatie.De cat timp iei asa? Are vreun efect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Eu iau de vreo 2 saptamani , nu prea au ce efecte sa se vada . Si in tratamentul Liviei e la fel ceai+pulbere sublingual. Mie nu mi s-a parut chiar asa insuportabila pulberea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilicica spune:

Eu am inceput sa iau ceaiul de napraznic cam de o saptamina, si mi-a venit ciclul in ziua 20, sau nu stiu ,daca se poate numi ciclu. I s-a mai intamplat cuiva care a luat ceaiul de napraznic sa-i vina ciclul cu 7 zile mai repede? Nu stiu ce sa fac daca sa mai iau sau nu in continuare ceaiul de napraznic? voi ce pareri aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Orice trat.ati tine(ma refer naturist)trebuie tinut minim 3 saptamani fie ca va place fie ca nu gustul produselor altfel riscati sa produceti o revolutie in corp...Lasati plantelor macar putin timp sa actioneze...ele nu sunt preparate sintetice sa actioneze de pe o zi pe alta...ele(plantele) au nevoie de timp!!!

Daca ai inceput trat.nat.nu mai trebuie raportat nimic la ce a fost; de cum ai inceput sa iei primul ceai totul va fi schimbat,da?Se incep calculele si numaratorile dupa prima menstruatie obtinuta cu ajutorul plantelor!
In concluzie nu mai trebuie gandit ca mi-a venit mai devreme sau arata alfel si cate si mai cate...este logic sa fie altfel fiindca faceti un tratament,nu?

Asa ca aveti grija cand incepeti un trat.si mai ales nu-l incepeti daca nu aveti vointa,incredere si mai ales rabdare...plantele actioneaza mai greu si nu va steptati ca in 2-3 zile sa va rezolvati problemele ca nu este asa si veti fi sigur dezamagite!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilicica spune:

Livia iti multumesc foarte mult pentru sfaturile date, o sa merg in continuare cu tratamentul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Are dreptate Livia cu tratamentele astea din plante...isi fac efectul mai greu dar eu una le prefer celor medicamentoase!Si eu sunt hotarata sa il tin pana la capat(cand l-oi incepe,adica de luna viitoare!).

Mergi la inceput