Cosmetice

Cosmetice | Autor: Christel

Link direct la acest mesaj

Folositi produse Yves Rocher? Am primit un catalog cu produsele lor si as vrea sa comand cateva produse, sunt incantata ca sunt produse 100% naturale. Daca ar fi dupa mine as comanda tot catalogul, ca ma incanta multe produse, mai ales ca acum au o promotie si sunt la jumatate de pret. Deci ma ajutati voi? Ce produse de la ei ati folosit si ati fost multumite?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Imi plac! Am folosit o crema de fata cu kamille (parca) si mi-a placut mult de tot. Si produsele pt baie sunt bune - sampoanele si mai ales dusch-gel-urile!!!

C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Eu folosesc produsele din gama Hamamelis (gel de dus, lapte de corp si deo roll-on), crema de calcaie Lavende Essentielle, lapte de corp si geluri de dus din gama Pur Desir, crema contur ochi si crema de noapte Minuit din gama Pro-Retinol 100% Vegetal.Toate aceste produse mi-au placut foarte mult si le comand in permanenta.

Tinteste catre stele si poate ca vei atinge cerul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelito spune:

Eu nu le folosesc si nici nu am incredere in ele - dar eu sunt un caz special, am pielea hipersensibila si produsele Yves Rocher imi provoaca tot felul de reactii neplacute. Asa ca folosesc creme care se vand la farmacie (dermocosmetice).

Pe de alta parte, tin sa va atrag atentia ca produsele YR nu sunt in nici un caz 100% naturale, ci contin de fapt putine ingrediente naturale intr-o mare de substante chimice (uitati-va doar la lista INCI). La fel ca produsele Body Shop, de exemplu (desi cele de la Body Shop au totusi cantitati mai mari de extracte naturale fata de YR).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

produsele din Germania difera drastic de cele din Ro, dpdv calitativ..deci poti incerca..sunt ok

Mergi la inceput