Hainute bebelusi

Hainute bebelusi | Autor: crinuta

Link direct la acest mesaj

Mamici, de unde cumparati voi de obicei hainute pt puiuti? Eu nu prea sunt multumita de ce gasesc pe piata, si sunt si extrem de scumpe.
M-ar interesa hainute pentru sugari deocamdata.

Crinuta si Rayan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

crinuta,

Eu am cumparat hainite (body-uri, bluzite, pantalonasi, salopete) din mai multe locuri, dar in general, in ultima vreme, le cumpar din magazinasele de cartier cu marfuri pentru copii. Totul e sa stii firma. De exemplu, sint extrem de multumita de hainitele de la firma Rombaby (nu e reclama), iar la mine in cartier le-am gasit la preturi extrem de convenabile.
Cindva luam body-uri de la Z, dar dupa Anul Nou s-au scumpit mult (de la 90.000 a 120.000) si nici nu mai sint asa de frumos colorate. Astea romanesti le iau cu 85.000 si mi se par chiar mai bune.
Imi plac tare mult hainitele pentru copii din magazinele de firma, dar ma doare capul cind vad ce preturi au.


------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditzadennis spune:

Si noi tot de la un magazin de cartier, happy baby se numeste.Si de la Cora ii mai luam chilotei.pijamalute, sosete si alte haiute care sunt uneori la reducere...Sanatate si pupici la bebici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Buna!

Eu mi=am facut o provizie substantiala iinainte sa nasc din Europa. Se gasesc hainute de calitate si la preturi convenabile, uneori chiar la jumatate din pretul din magazine.

Pe de alta parte eu cred ca important e sa fie din bumbac si frumoase. adica pe gustul mamicii Ca oricum bebeii cresc foarte repede si uneori am impresia ca in timp ce eu incerc sa ma decid ce sa-i cumpar hainele au si ramas mici .

Si la magazinele de cartier se gasesc lucruri frumoase. Ca si firma eu am fost si sunt fd incantata de cele facute de BabyDylan. Turcisme, insa bumbacul e de buna calitate si culorile frumoase.

Spor la cumparaturi!

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Si eu tot din Europa mi-am facut stocuri serioase,sunt lucruri extrem de frumoase,de fapt ce gasesti prin magazinele din oras, iar preturile sunt la jumate.Nu e zgarcenie,e pur si simplu simt practic,produsele sunt aceleasi,calitatea pe alese si preturile...de en-gross.Merita incercat.Mai ales ca bebelusii cresc ata de repede...Trebuie in schimb sa ai rabdare si nervi.Eu mai cumpar multe si de la Piciul,de la Z am luat cateva asa de fitze (ce am vazut mai deosebit),dar sunt extrem de scumpe.Am mai luat si din hipermarketuri.

Monica si bebe Bogdan (01.09.2004)
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Crinutza , te pup !!
Haine dragutze ptr. bbelusi gasesti si la Piciul , in Unirea sus la etajul 3 , si-ti recomand in special body-uri , pantalonasi, costumase de la AZIZ ... sunt turcesti este adevarat dar sunt ffff calitative si se comporta bine la spalat .. si la Crido Kids mai gasesti dar trebuie mereu sa faci slalom printre hainutze sa gasesti si frumos , calitativ si ieftin ...
eu am gasit la Orchestra in Carrefour un set de 7 body-uri cu zilele saptamanii ...1mil afost dar si-a meritat toti banutzii ...
mai este un magazin in Drumul Taberei , parca la Orizont ... si de acolo am luat lucruri dragute
pupici

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olivetti spune:

Dc aveti drum la brasov - in mag star gasiti haine bebe la preturi fff bune, mult mai bune ca in buc

acum si la Z sunt reduceri
puteti lua hainutze frumoase

Happy Baby - din pct meu de vedere are haine scumpe si prost calitativ

mai mergeti la ZARA baby - in plaza - cautati bine si gasiti - sunt scumpe dar rezistente( nu excesiv de scumpe)

la LCW - mai au haine copii - training-uri/hanorace - 500/600 mii -- foarte bune calitativ si f rezistente, colorate, etc

in H - este un mag copii - pe poteca aia unde urci la etaj, penulktimul - vinde o tanti in varsta - au haine TOMMY la 200/300 mii

in Piata Rahova mai e un mag cu haine ok

ma mai gandesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Zara, Orchestra, Z si uneori Piciul...sunt intr-adevar mai scumpe, dar sunt f. bune calitativ si minunate !

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Merci fetelor. Eu am mai cumparat de la Z, sunt destul de scumpe. La Orchestra am intrat odata pe fuga si mi s-au parut enorme preturile, iar tinand cont ca in scurt timp nu le va mai purta nu am luat.
Cateva scumpe am luat, insa, pe mine ma intereseaza acum ceva la preturi accesibile. Cele turcesti sunt bune, sunt de bumbac 100%. M-ar interesa bluza- pantaloni, salopete, din astea de zi cu zi, mai de casa.
La Europa nu am ajuns, mi-a trecut prin cap ca acolo ar fi mai ieftine, insa daca spuneti voi ca sunt a jumatate de pret ar trebui sa dau o raita pe acolo.
Ieri am fost in Obor si am dat cam 1,6 mil pe cateva costumase, salopete, insa partea buna este ca sunt marisoare, deci zic eu ca le va purta pana la 6 luni lejer.
Atat de mult imi place sa ii cumpar haine, ca am si uitat de mine. Ma intelegeti si voi.

pupici

Crinuta si Rayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

e o firma Mon Bebe, pe str LAMAITEI, nu stiu ce numar, oricum e o strada in panta de la Piata Cosbuc, urci si chiar ultima casa pe dreapta e a fiemei asteia. Ei sunt distribuitorul pe Bucuresti al firmei 1 IUNIE.
Au produse numai bumbac, calitate buna, crede-ma ca le-am spalat de multe zeci de ori si inca arata acceptabil.
Preturile sunt cu 20-30% mai mici decit in orice magazin.
Vind si la bucata, nu numai engros, sunt disperati dupa bani cash, ca lor magazinele le platesc la termen.

http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

Important este sa fie material bun ca sa se simta bebele bine,si sa fie ieftine ca sa poti cumpara cat mai multe ...stiti si voi cat de repede se face bebele ca un mozolici,apropape la fiecare masa te trezesti ca tre' sa il schimbi, deci m-ar duce la faliment total hainutele scumpe.Asa ca si eu am cumparat hainute tot din Europa si Obor...hainute chiar foarte dragute si frumos colorate ,le spal zilnic si vad ca rezista foarte bine...impotant este sa te uiti la cusatura sa fie cat de cat buna, in rest nu are ce sa se strice,ca doara e bebelus , nu are cu sa le strice.am si cateva de firma , dar majoritatea sunt primite cadou
Deci distractie placuta la shopping,ca si eu am o placere diabolica sa ii cumpar hainute .Pe mine m-am uitat de tot,dar nici nu am de gand sa imi amintesc de mine pana nu slabesc ,ca sunt cat o .
Bafta

Mergi la inceput