algocalmin si antinevralgic

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by delsim

Asa este, nu se mai gaseste piramidon de ani de zile.



De vreo 25, daca nu ma insel!

Simina & Andrei (Deiutzu)

Home, wherever you are...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Nu inseamna ca daca un medicament nu este inca aprobat de FDA, este toxic sau letal. Farmacisti din US recunosc ca in Europa exista mai multe medicamente care aici nu au "intrat" inca, dar care ar fi bune. Dar introducerea pe piata USA a unui nou medicament (chiar daca el e de mult folosit in Europa, sa zicem) costa enorm: in jur de 10 ani si 100 milioane $. De aici si costurile ridicate la meicamentele nou aparute pe piata, pentru ca, companiile farmaceutice incearca sa-si recupereze din cheltuielile anterioare lansarii medicamentului.
Tot mai buna homeopatia...

Simina & Andrei (Deiutzu)

Home, wherever you are...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

E o veste buna ca nu se mai gaseste piramidon in farmacii. Totusi nu-mi vine sa cred ca piramidonul a disparut din farmacii in 1980 (acum 25 ani, cum a zis cineva) in plina dictatura comunista!? Dara daca totusi e adevarat, probabil ca il exporta ceausescu nu cred ca ii pasa de sanatatea oamenilor. In fine who cares, important e ca nu se mai gaseste acum. Hurray!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

dpop, te rog mult, ne poti da mai multe detalii? Despre ce anticonceptional "de larga folosinta" vorbeai? Poti sa-i dai numele aici? Ma gandesc ca nu numai eu as fi interesata... Daca nu, imi poti scrie pe privat? Sincer, m-a luat cu friguri gandindu-ma ca eu am experimentat deja vreo 4 tipuri diferite si ca ar putea fi unul dintre ele

Multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

imi pare rau ca nu mai tin minte exact anticonceptionalul... ca si eu am schimbat cateva, si acu cativa ani am renuntat definitiv la ele, ca m-a speriat prospectul plus o duzina de articole cu femei care s-au imbolnavit, majoritatea de ficat, dar si din cauze de dereglari hormonale. pentru ca eu asa am inteles, ca hormonii aia is sintetici, mama lor, si nu-s buni deloc
si ca sa raspund totusi la intrebare era ceva gen marvelon, mercilon, oricum din gama cu 2 hormoni, etinilestradiol si inca unu'
poate ca nu sunt de hulit anticonceptionalele, dar eu una, am optat la prezervativ

Mergi la inceput