lesa pentru copii

lesa pentru copii | Autor: Crismaria

Link direct la acest mesaj

Dragilor, nu sariti cu pietre... suna super cinic - caut un device ceva asemanator cu ce folosesc la day care pentru a duce cate 6-8 copii de mana... Am doua mandre super, super zburdalnice (2 si 3 ani) carora le place sa alerge in directii diferite. De multe ori trebuie sa merg singura cu ele si pur si simplu ma trec fiori reci de fiecare data cand imi dispare cate una din raza de actiune -fie si pentru cateva secunde... aveti idee unde as putea gasi ceva eficient si care sa le si placa sa poarte - o bratara ceva de manunta, dar sa le si permita sa se miste... mi-e groaza ca vom merge peste o saptamana in Romania si au un talent sa se ascunda si sa se alerge ca deja am cosmaruri.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

quote:
Initial creeata de Crismaria

Dragilor, nu sariti cu pietre... suna super cinic - caut un device ceva asemanator cu ce folosesc la day care pentru a duce cate 6-8 copii de mana... Am doua mandre super, super zburdalnice (2 si 3 ani) carora le place sa alerge in directii diferite. De multe ori trebuie sa merg singura cu ele si pur si simplu ma trec fiori reci de fiecare data cand imi dispare cate una din raza de actiune -fie si pentru cateva secunde... aveti idee unde as putea gasi ceva eficient si care sa le si placa sa poarte - o bratara ceva de manunta, dar sa le si permita sa se miste... mi-e groaza ca vom merge peste o saptamana in Romania si au un talent sa se ascunda si sa se alerge ca deja am cosmaruri.

Crismaria




Eu am pe vecina care are gemeni si ii tine in "lesa" cand iese cu copilasi la plimbare tot din acelasi motiv ca si tine.Copilasi fug in toate directile si ea nu stie in ce parte sa alerge dupa ei.
Imediat caut si iti trimit PM adresa de link.
sanatate multa




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862" target="_blank">A fost odata...Fat-Frumos din LACRIMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Uite, eu am vazut un timp asa ceva la BabiesRus.
Nu sarim, nu dam cu pietre, eu i-am luat copilului meu un ham si i l-am dat in jur de un an cand nu mergea foarte bine si m-a ajutat foarte mult. Dar sa stii ca unii se vor uita stramb la tine. Eu am patit-o. Ma simteam de parca aveam un catelus, nu propriul copil.
Pe de alta parte nu exista aeroport sa nu vad copiii tinuti in lesa. Mi se pare ceva grozav. In felul asta ii ai sub control pe amandoi.
Succes la cumparaturi,
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Si eu am folosit hamul pt Rares si, sincer, nu mi-a pasat ca se uita lumea stramb la mine.Nu e un moft in situatii care cer hamul.De cat sa fi alergat dupa el aplecata si cu mijlocul facut praf...a fost mult mai bine cu hamul.

Nu stiu daca la tine mai merge hamul pt ca fetitele sunt mari si nu cred ca l-ar accepta.Greu de dat un sfat.tine-le de manutza.Nu stau?


Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Crismaria- intreab-o pe Dandanescu(MTL)- stiu ca ea anu trecut si-a cumparat o lesa ptr. bb de aici din Can!!!!!Eu am avut dar din Rom. de la CHICO!E super super buna si am folosit-o cu succes din acela motiv ca tine! Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

si eu denisei i-am pus ham, a fost foarte practic! si cum au spus si fetele: o sa primesti niste "priviri"!!!! imi pare rau ca nu stiu nimic despre "lesa"

diana si denisa
http://pg.photos.yahoo.com/ph/pozedenisa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patou spune:

super ideea. vreau si eu.. unde se gaseste asa ceva im montreal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

dragelor , "lesa" se poate cumpara online.
Sper sa nu fie reclama www.smallplanetkids.com/index.php" target="_blank">lesa pentru bebeiDaca da imi cer scuze.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862" target="_blank">A fost odata...Fat-Frumos din LACRIMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudya spune:

Eu am vazut la Wal Mart la raionul de bebei.Mi se par eficiente si cand ai numai un copil,nu neaparat doi.Nu cred ca trebuie sa te intereseze privirile oamenilor.Important e ca tu sa fii linistita pentru copii tai!
Succes!!!

Mami si Emma gangurica
http://community.webshots.com/user/claudik100
http://community.webshots.com/user/claudik1000

Mergi la inceput