Vitamina E

Vitamina E | Autor: camel

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!Sunt noua pe forum dar va citesc mesajele de multisor.ABIA ACUM AM AVUT si eu curajul sa-mi spun of-ul.As vrea sa aflu daca a ramas cineva dintre voi insarcinate cu vit.E sau totul este doar un mit.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Depinde ce probleme ai . Ai luat pana acum vitamina E si nu a avut efect ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

este considerata vitamina fertilitatii, recomandata mai ales peste 35 de ani la femei si barbati.
www.farma.ro/action/medicamente/detail?id=1481" target="_blank">http://www.farma.ro/action/medicamente/detail?id=1481
sigur rau nu face, dar nu se ia multa, mie mi-a recomandat doctorul (cu toate ca am >35 ani) sa iau 3 luni, cate 10 zile pe luna.

bineinteles ca daca iei vitamina E nu inseamna ca pe loc ramai gravide, ca daca ar fi asa, toata lista noastra de aspirante ar fi goala...si vai ce bine ar fi...dar ajuta.
Bafta !

Sorina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy062004 spune:

eu personal nu am ramas insarcinata cu vitamina e dar cum spunea si Sorina este vitamina fertilitati am luat si eu dar fara nici un efect se ia min 3 luni.

camy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Initial creeata de camel
Trimis la - 01/02/2005 : 20:03:13

quote:

Multumesc fetelor celor care mi-au raspuns.Deocamdata probleme nu sunt.Incercam si noi de 5 luni sa facem si numa nu iasa.Dr.zice ca sa nu ne facem probl. ca inca este prea devreme.Personal mi se pare cam mult sa stai sa astepti 1 an ca sa vina barza.Drept urmare am vazut pe forum ca vit.E ar ajuta,ar putea fi o solutie.Tot aici am vazut ca cineva a facut trat. 15 zile cate 3 pastile.L-am pus si pe sotul meu sa ia.Sa speram ca o fii de bun augur.



Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romaniaau spune:

Fetele care au luat vitamina E, puteti sa imi spuneti cite mg inseamna 200 ui?
Va multumesc.

Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salmida spune:

quote:
Originally posted by romaniaau

Fetele care au luat vitamina E, puteti sa imi spuneti cite mg inseamna 200 ui?
Va multumesc.

Florina


Florina, 1 UI = 1 international unit = 0,7 mg vitamina E

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romaniaau spune:

Multumesc frumos Salmida

Mergi la inceput