Bautura la nunta

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

anomis....esti din iasi...abia acum vad..spune-mi..in vama sculeni exista dutty free si poate merge oricine???eu am un verisor in iasi...care face si el nunta imediat dupa noi ...si ma gandesc sa il trimit pe el acolo dupa bautura...pt nuntile noastre...numai ca el e foarte ocupat cu munca si daca il trimit trebuie sa ii dau toate detaliile ..unde sa mearga ,ce fel de bani sa aiba la el..si restul..asa ca anomis...da-mi mai multe detalii please...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

am rasuflat usurata! Am crezut ca se va intampla zilele astea, ca am pus o chii pe un intinzator de par (cu 14 euro) si niste parfumuri! Astept nerabdatoare salariul!


"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios
http://community.webshots.com/user/flafi1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis81 spune:

quote:
Originally posted by floarea de colt

anomis....esti din iasi...abia acum vad..spune-mi..in vama sculeni exista dutty free si poate merge oricine???eu am un verisor in iasi...care face si el nunta imediat dupa noi ...si ma gandesc sa il trimit pe el acolo dupa bautura...pt nuntile noastre...numai ca el e foarte ocupat cu munca si daca il trimit trebuie sa ii dau toate detaliile ..unde sa mearga ,ce fel de bani sa aiba la el..si restul..asa ca anomis...da-mi mai multe detalii please...


In vama Sculeni nu exista duty-free, inca, este in Albita...Preturile sunt in euro si ar trebui sa cunosti pe cineva de acolo ca sa poti lua bautura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Chiar nimeni nu si-a luat sampania de acum? Sau macar dintre miresicile care au avut nunta. Cate sticle sunt necesare si pt cununia civila si pt primirea invitatiilor la restaurant?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianuta spune:

In privinta sampaniei, noua ne-au spus sa luam o sticla pentru 8 persoane. Si se vor da trei randuri de sampanie: unul la cununia civila, unul la intampinarea de la restaurant , si unul dupa tort. Suc 1 litru de persoana, alune 50 gr si fructe 300 gr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Eu am cumparat 2 baxuri a cate 12 sticle de sampanie pentru 120 de persoane, pentru ca se servesc de fapt 2 randuri de sampanie ... Un rand la intampinare si unul la tort sau cand faci turul de felicitare a invitatilor. De la restaurant mi-au zis ca intr-o sticla de sampanie "intra" cam 8 pahare... si daca se chinuie 10 pahare, deci am zis ca 24 de sticle sunt suficiente...

Nu am inclus aici sticlele pentru cununia civila, pentru ca eu am avut civilul in martie. Atunci am cumparat 5 sticle (pentru 25 de persoane - a fost in cadru restrans) si am deschis 2 la primarie, 2 acasa si 1 a ramas in plus.

http://community.webshots.com/user/roxanadobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici!

De unde luam vin??????

Apropo ce sampanie ati cumparat???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Mie mi-a luat socrul vin din Cora. A fost o oferta la Murfatlar. Si sampania tot el a lut-o: Sampanie Panciu. Eu am mai luat 5 sticle de sampanie Angelli pt cununia civila. Eu una am zis sa nu iau cine stie ce sampanie scumpa pt ca majoritatea oamenilor nu o beau. Asa ca mai mult se risipeste si de aia am hotarat sa investesc mai putin in sampanie si sa folosesc banii pt celalalte bauturi.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

quote:
Originally posted by BraveGirl

Mie mi-a luat socrul vin din Cora. A fost o oferta la Murfatlar. Si sampania tot el a lut-o: Sampanie Panciu.Corina



Traiasca sampania Panciu ... si noi tot de aia luam stim ca e buna ca bunicamea de acolo este si in plus avem si unele facilitati, cat despre vin noi o sa luam varsat de la valea calugareasca si o sa-l puna in carafe la restaurant!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Si eu tot Sampanie Panciu am luat !! :D Demisec ! E super buna, am avut si la cununia civila aceeasi sampanie. Vin alb am luat Feteasca Regala de Recas (Schwaben Wein), sticla la 0.75. Noi am intai am mers si am cumparat vreo 5 sticle de vin alb de diferite tipuri si podgorii, le-am degustat pe toate, si ne-am hotarat la asta ...

Pupicei

http://community.webshots.com/user/roxanadobrin

Mergi la inceput