Bautura la nunta

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:

Buna fetelor!

Ne-am luat si noi bautura saptamana aceasta.Pt 150 pers: 10 sticle whisky, 3 votca, 3 gin, 4 campari, 4 martini.
Ce parere aveti de cantitate, vi se pare putina?
O sa mai iau cateva sticle, vad ca voi ati calculat altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

quote:
Originally posted by pupezica

Buna fetelor!

Ne-am luat si noi bautura saptamana aceasta.Pt 150 pers: 10 sticle whisky, 3 votca, 3 gin, 4 campari, 4 martini.
Ce parere aveti de cantitate, vi se pare putina?
O sa mai iau cateva sticle, vad ca voi ati calculat altfel.



Shi noi o sa avem cam 150-160 de persoane shi am luat asha:12 sticle de wiskey,4 campari, 4 martini (toate sunt la litru) shi mai luam 4 de gin shi vreo 4-5 de votca.Oricum de la local mi s-a spus sa iau mult mai putzina.Asha ca sper sa ajunga.Ne mai hotaram noi pana la nunta daca mai luam sau nu.


http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Buna dimineata.
Am o intrebare. Cate sticle de sampanie ati luat? Pentru ca sampanie trebuie si la cununia civila si la restaurant la intampinarea invitatiilor. HAi ca la restaurant se pune sampania dinainte in pahare si se evita datul pe afara din cauza spumei, dar la cununia civila nu prea poti. Si se va consuma mai multa.
Si daca si-a luat cineva pana acum casutza pentru strans plicurile (cu cat si de unde)si pahare personalizate (cu cat si de unde).
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

CUM ADICA SE DESFIINTEAZA DUTY-FREE-URILE?



"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

quote:
Originally posted by R.Cata

Buna dimineata.
Am o intrebare. Cate sticle de sampanie ati luat? Pentru ca sampanie trebuie si la cununia civila si la restaurant la intampinarea invitatiilor. HAi ca la restaurant se pune sampania dinainte in pahare si se evita datul pe afara din cauza spumei, dar la cununia civila nu prea poti. Si se va consuma mai multa.
Si daca si-a luat cineva pana acum casutza pentru strans plicurile (cu cat si de unde)si pahare personalizate (cu cat si de unde).
Pupici


eu am vazut in constanta pahare personalizate la 120.000 setul de 2 pahare, dragutele foc
in ceea ce priveste casuta buclucasa, se inchiriaza,costa in jur de 500.000 mergi la firmele de decoratiuni, dar din timp, pt ca s-ar putea sa ai surpriza sa se fi rezervat deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Revin si eu cu intrebarea si o citez pe Flafi : "CUM ADICA SE DESFINTEAZA DUTY FREE-URILE ???????"

http://community.webshots.com/user/roxanadobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

pentru cine spunea ca vrea sa serveasca lumea cu ceai energizant...eu m-am gandit la un ness frape...atunci cand vin invitatii se aseaza la masa ..odata cu primul rand de bauturi...
numai bine sa intre in forma..pana la urmatorul rand de cafea de pe la ora 12..
si totusi nu mi-a spus nimeni de e bine sau rau..cum am gandit eu cu bauturile...si nici o marca de bautura...
poate ralucasimarius sa imi dea o idee...daca cantitatile sunt bune..vad ca ea a trecut prin experinta asta..si la drept vb.eu dupa ea..am calculat...
sporori...si pupici..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biliboaca spune:

Stati linistiti ca nu se desfiinteaza duty free- urile. Eu lucrez in shop diplomatic si avem practic acelasi statut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

In mod normal ar trebui sa se desfiinteze in 2007 odata cu intrarea Romaniei in UE si "disparitia" granitelor. Momentan au aparut o serie de zvonuri cum ca nu stiu ce ministru ar dori sa se inceapa inchiderea acestora inca de anul viitor sau chiar mai devreme. Deocamdata nu este clar cand se va intampla.

quote:
Originally posted by Degetzel

Revin si eu cu intrebarea si o citez pe Flafi : "CUM ADICA SE DESFINTEAZA DUTY FREE-URILE ???????"

http://community.webshots.com/user/roxanadobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis81 spune:

Sincera sa fiu nu am citit legea, dar am sa vad zilele astea cum pot face rost de ea, dar prin vara se desfiinteaza...luncrez cu vama deci nu prea pot da zvonuri false(zic eu).

Mergi la inceput