Bautura la nunta

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamadalina spune:

Ma ce chestie.....si eu sunt tot blonda....merci pentru raspuns....
Nici nu ma gandeam sa nu iau sampanie, dar vroiam sa-mi fac o idee cam cata. Acum m-ai lamurit. ma duc acasa sa discut si cu EL!
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_pisi spune:

fetelor cata bataie de cap aveti!!!!!!!!!!!! la mine la brasov la restaurantul unde fac nunta ne-a zis din start 30 euro meniul(4 feluri de mancare,1L apa minerala,1 l racoritoare, 2 beri, 100 de tarie 50 si 50, 2 sticle de vin... toate le alegem noi, plus tortul si sampania de la intrarea invitatilor si mai avem si 2 camere la hotelul restaurantului care e de 4 stele) asta e meniul. daca vrem sa mai aducem peste este treaba noastra si ne-au spus ca putem aduce cat si ce vrem.
CE BINE CA FAC NUNTA LA BRASOV!!!

VA PUP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ioana pisi esti super norocoasa. Si eu care credeam ca in orasele mai mari e mai scump.noi o facem in Alba Iulia si numai mancarea costa 25 euro+15mil. pt. chelneri si bucatarese. Bautura o aducem noi, si ce sa mai zic ca am o multime de italieni, care trebuie sa stea la hotel. Pe noapte costa 50 euro. e misto hotelul, cel mai tare din Alba, dar nu e de 4 stele. acum ca am auzit cat costa meniul tau sunt dezamagita. trebuie sa tratez cu ei macar 2 camere sa-mi de-a gratis, ca le dau atatea bani. Au cereri la Hotel Cetate si cred ca de aceea isi permit sa ridice asa preturile.
Va pupic pe toate. Noapte buna!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Buna miresicile mele! Sa ma bag si eu putin in discutie.
Giova dupa cum au zis si fetele... berea nu e prea eleganta pentru nunta dar daca tu consideri ca merge cu meniul pe care il vei avea, atunci totul e ok. Stii bine ca berea nu prea se pupa cu fripturica sau cu sarmalele.. la astea merge un vin alb...hmm...deja mi-e pofta si eu sunt la curaaaaaa!
Noi ne-am gandit asa: la 80 de persoane (pe lista avem 120 dar...e mai bine sa fim precauti) luam:
100 litri vin alb (vin rosu nu luam);
9-10 sticle de whisky (una pt.cand ma fura pe mine );
16 sticle de sampanie;
5 sticle Campari sau Angeli Cherry;
4 sticle Gin + 6 Kinley;
100 litri apa minerala;
5 baxuri de Coca-Cola;
4 baxuri de Fanta.
Si cam atat! Cam asta e lista finala... acum incep cumparaturile...


Pupici la miresici


Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Poze Revelion 2005
Creatiile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

bibyrox, si eu m-am gandit cam la aceleasi cantitatzi.maine merg si la local sa-i intreb si pe ei.poate ma sfatuiesc si ei.si va tin la curent si pe voi.
la miresici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blonda spune:

adica voi nu puneti la tarie decat whisky si gin? Vodca nu imi placea nici mie....dar alta tarie?Cognac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by Blonda

adica voi nu puneti la tarie decat whisky si gin? Vodca nu imi placea nici mie....dar alta tarie?Cognac?



Da.. pai whisky mi se pare destul de tare! Noi asa ne-am facut calculul..bineinteles dupa ce ne-am consultat cu "wedding planner-ul" nostru!

PS: Blonda vezi ca te-am rugat ceva la Miresele 2005!

Pupici


Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Poze Revelion 2005
Creatiile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellamiss spune:

La restaurantul unde vom face nunta ,mesele sunt de 10 persoane si cred ca vor fi 150-200 invitati.Noi ne-am gandit sa punem pe fiecare masa cate o sticla de wisky,o sticla de gin,4 sticle de vin rosu si 4 sticle de vin alb,cate o sticla de garrone,si cola(1),fanta(1),apa tonica(1),apa minerala(1)la 2 litri.
Daca spuneti ca este prea multa bautura sa-mi scrieti.
va pupicesc!ella

photos.yahoo.com/ellamiss2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Nu mi se par multe cantitativ pentru 10 persoane, dar daca ai de gand sa le pui pe toate pe masa unde mai pui farfuriile, paharele, etc...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamadalina spune:

Iubita mea,
si eu cred ca nu e bine cu sticlele de pe masa. In primul rand va arata urat, in al doilea rand va trebui sa stati cu ochii pe mesele lor sa vedeti ce se termina si ce nu, in al treilea rand nu prea e elegant. Oamenii vin la nunta si asteapta sa fie serviti. Mai gindeste-te....poate un bar intr-un colt al salii, chiar si improvizat ar fi o solutie...
Ma gandesc la faptul ca tu ai ales solutia cu pusul sticlelor pe masa ca sa nu te mai fure chelnerii? Nu cred insa ca e o solutie.
Pupci

Mergi la inceput