Hallo Leute! Despre Germania:-)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Merci mult papa!
La mexican ma gandeam eu de mult timp, dar doar in incinta de la Zoo am vazut ceva, o tereasa, nu stiu daca e chiar restaurant sau un fast-food mexican...
Am mai gasit Sausalitos:
http://www.sausalitos.de/niederlassungen/frankfurt.shtml
Probabil ca aici vom merge daca nu am alta alternativa.
Oricum mai astept sugestii

Katink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

hop si eu cu o intrebare: tot ne ametesc astia cu oferte la bilete de avion care mai de care mai avantajoase. Stiti cumva vreo companie aeriana care are tarife bune in interiorul Germaniei? ca tare m-as mai calatori putin da' cam se batzaie burtoiu' in masina:)) Danke!

Cristina, mamica cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

www.ryanair.com
cu asta zboara sefu' lu' Ionu saptamanal la Londra sa-si faca cumparaturi si sa-si viziteze soacra :-) (adeca locul ala unde cresc copiii lui "asistati" de o doamna manierata care bé ceai la ora 5).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Eu am descoperit vara asta oferte foarte bune pe www.lastminute.de pentru Frankfurt-Kogalniceanu si retur 189E si 149E.
Acuma am vazut ca de exemplu pentru Frankfurt-Berlin si retur costa 80E...
Incearca poate gasesti ceva avantajos.

Katink

Timpu-i un ac, iar noi suntem ata din el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osolita spune:

Sau www.airberlin.de dar depinde de orasul de unde pleci, pentru unele nu sunt deloc oferte pentru interiorul tarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osolita spune:

Mi-am amintit inca un site:http://www.traveloverland.de/it.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Multumesc mult, acuma caut de zor...

Cristina, mamica cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Va salut si eu, de-aici, din RO, cu "Hallo Leute!". Desi n-am avut de-a face cu limba germana pina la 20 de ani, acum o predau. N-am fost decit de trei ori in Germania (in zece ani, de cind profesez), dar am ramas cu impresii placute f. puternice.
La predarea germanei se pune mare accent pe "Landeskunde", adica sa-l inveti pe elev despre obiceiurile si tot ce e specific unei tari si unui popor. E cam greu, mai ales daca n-ai calcat niciodata pe-acolo.
In schimb povestile voastre sint adevarate comori de LANDESKUNDE

E.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

nU STIU PE CE AM APASAT SI AM TRIMIS MESAJUL.
vOIAM SA VA ROG SA CONTINUATI TOT ASA SI SA VA MULTZUMESC: DANKE! DANKE!

quote:
Originally posted by Elena I.

Va salut si eu, de-aici, din RO, cu "Hallo Leute!". Desi n-am avut de-a face cu limba germana pina la 20 de ani, acum o predau. N-am fost decit de trei ori in Germania (in zece ani, de cind profesez), dar am ramas cu impresii placute f. puternice.
La predarea germanei se pune mare accent pe "Landeskunde", adica sa-l inveti pe elev despre obiceiurile si tot ce e specific unei tari si unui popor. E cam greu, mai ales daca n-ai calcat niciodata pe-acolo.
In schimb povestile voastre sint adevarate comori de LANDESKUNDE

E.



E.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Elena po sa ma fac eleva ta la germana ?! ca-st un soi de bâtä :-)))
Uite pt ca te intereseaza promit sa aflu îndeaproape toate chitzibuseniile lor traditionale si iti scriu:)

pupici**************

Mergi la inceput