Bubitze pe barbie

Bubitze pe barbie | Autor: baby-boom

Link direct la acest mesaj

Buna dimineata!
Fetitza noastra, care are scum 6 luni 1/2 are niste bubitze mici si rosii pe barbie....ma gandesc ca or fi de la faptul ca saliveaza uneori pana pe barbie, sau de la faptul ca de la 6 luni am schimbat modelul de suzeta.......iar asta e mai mare si o fi deranjand-o! Sau de la amandoua combinate!
Nu stiti ce sa fac sa dispara bubitzele astea, ca probabil o deranjeaza pe Elise?
Florina, mamica lui Elise
Mersi mult, fetelor

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Si puiutul meu mai face de la saliva, dar la el saliva ajungea pana pe piept si pe gat si facea bubite mici rosii care il mancau, s-a scarpinat si aratau ingrozitor. La intelegere cu medicul copilului am folosit pivalat de flumetazon, are si antibiotic pentru a prevenii o suprainfectie si am dat in strat subtire iar a doua zi arata deja extraordinar. Acum ii pun babetica si nu am mai avut probleme, iar cand a mai facut pe fata ii dadea o data cu crema si a doua zi era curat.

Totusi aceasta crema contine un corticoid inaite de a o folosii cere sfatul unui medic.

Diana & Vladut (16.05.2004)
Vladut 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

A mea a facut nu numai pe barbie, dar era pe o parte pana aproape de ureche plina. Am dedus ca e de la saliva avand in vedere ca partea respectiva e cea in care isi baga pumnul in gura mai des si e mereu uda. Eu i-am dat cu crema de corp pe care o folosesc dupa baie - Sanosan - si in 2 zile nu mai avea. Dar apar imediat ce sta mai mult cu pumnul in gurita.



Cristina, mamica de Alexandra (30.09.2004) mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Si Dragos face bubite in jurul gurii, si pe barbie, probabil pentru ca baga toate jucariile in gurita, saliveaza, ...eu le combat cu unguent Nidoflor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Cu siguranta ca e de la saliva.

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Si noi am avut aceasta problema si o data chiar destul de urit; e de la saliva, dr. ne-a recomandat pe cit posibil fara suzi in acea perioada si la aer sa se usuce; fara unguente sau creme; eu am incercat si cu creme de disperare atunci si nu prea au efect ca saliva mult, bubitele erau pe barbie si mai ales in jurul guritei.

toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melaroxy spune:

e de la balute stai linistita!

Mergi la inceput