Mamici de septembrie - octombrie 2005 (2)

Mamici de septembrie - octombrie 2005 (2) | Autor: Veve

Link direct la acest mesaj

Continuarea www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39190&whichpage=1" target="_blank">Mamicilor de septembrie - octombrie 2005

oana0204 ............ UM 12.11.04 ..... DPN 10.09.05 (ovulatie tarzie)
mysweetest ........ UM 25.11.04 ..... DPN 05.09.05
locca .................. UM 25.11.04 ..... DPN 01.09.05
samila ................ UM 25.11.04 ..... DPN
adriana_i_..............UM 28.11.04.........DPN 04.09.05
Ioana75 ............. UM 28.11.04 ..... DPN 04.09.05
mariana tache .... UM 30.11.04 ..... DPN 06.09.05
moni25 .............. UM 30.11.04 ..... DPN 03.09.05
claujro ............... UM 04.12.04 ..... DNP 07.09.05
country girl............UM ..................DPN 09.09.05
romana_74 ........ UM 03.12.04 ..... DPN 10.09.05
Vichy ................. UM 11.12.04 ..... DPN
nicole74 ............. ET 19.12.04 ...... DPN 10.09.05
Romana ............. UM ................... DPN 17.09.05
Margot .............. UM ................... DPN 19.09.05
Racaru .............. UM 15.12.04 ...... DPN
mihairi .............. UM 15.12.04 ...... DPN 21.09.05
alinam .............. UM 20.12.04 ..... DPN
norina...................UM 20.12.04.......DPN 27.09.05
Flavia Hurducas..........UM 22.12.04..............DPN
lucia_cs............. UM 24.12.04........DPN
vickic..................UM 27.12.04.......DPN



Irina,veve & croko
pozici


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Ce liniste e in weekend! Mie imi e tare tare greata, o greata ciudata care ma lasa si ma ia brusc.

Matei e la mama si sotul meu munceste, asa ca eu ma odihnesc putin.

Va pupic!

Claudia
PS. Cine mai naste la Giulesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Margot spune:

Eu nu am nici un simptom de sarcina ma intreb daca sunt insarcinata.
Abia pe 1 februarie ma duc la eco si nu stiu cum sa treaca zilelele mai repede.Cand masez sanii parca sunt mai plini si mai durerosi dar in rest nimic ,nu greturi, nu pofte ,nu somn(am chiar insomnii).
Mai e cineva in situatia asta?
Ca sa completez in tabel UM 13 decembrie 2004.
Multa sanatate.
Margot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Veve, fetelor, ma chinui sa gasesc vechiul subiect, dar nu dau de el. Am deschis mai multe pagini, dar nimic, iar daca dau pe link-ul scris de tine, Veve, la inceputul paginii, mi se deschide: Toate forumurile-Generatia DC.
Deci va rug, help my, ca vreau sa citesc ce au mai scris fetele!
Margot,la fel sunt si eu. Nu am nici un simtom de sarcina; parca, parca de vreo 3 zile simt o tensiune in sini si parca sunt mai plini, dar in rest nimic. A! A inceput sa mi se infunde nasul. Cam atat. Eu ti-am mai spus tie: bucura-te ca esti asa, ca esti de invidiat! Mai rar astfel de sarcini ca ale noastre!

mariana, Stefan (20.04.04) si bebe din burtica (8 sapt.).
http://community.webshots.com/user/tachemas - pozici.
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377 - O poveste de suflet.

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna fetele! Ce mai faceti?

Am fost vineri la Badiu, mi s-a parut asa, foarte pe fuga. Dar stiu ca pacientele lui sint tratate bine la Municipal, asa ca o sa continui. I-am zis de "paranoia" mea, si m-a trimis de urgenta la eco, sa ma linistesc. Dupa spusele lui, cele mai multe sarcini se opresc din evolutie pina in saptamina a 9-a.

Fetelor, voi ati anuntat la servici ca sinteti (in scris si cu adeverinta de la medic)? Daca nu, cind aveti de gind sa anuntati?

Weekend placut in continuare,

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Felicity spune:

Fetele, cum e cu durerile de sani?

E normal sa te doara si in alte zile sa se mai inmoie durerile?

Sunt foarte la inceput, saptamana 4+, insa n-am alte simptomuri!!
sanii azi parca sunt mai moi si nedurerosi. oare e normal.
Astept parerile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Buna fetele bine v-am gasit, ma primiti si pe mine?

UM 24/12/2004

Am facut testul astazi si este pozitiv.
Inca imi este frica sa nu fie o alarma falsa, au iesit in cateva secunde liniutele foarte pronuntate si acum arata ca si colorate cu carioca.
Am inteles ca nu e prea posibil sa greseasca cand nu esti insarcinata sa-ti zica ca esti.

D'abea astept sa va cunosc mai bine pe toate.

Astept si eu sa pot viziona prima parte a subiectului.




_
Lucia sotia lui Csaba.

www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

se inmultesc gravidutele "americance". Lucia, bine ai venit printre noi! Chiar ma gandeam cand am citit subiectul tau cu timpul liber si statul in casa, ca un bebe ar schimba un pic datele problemei. Sarcina usoara si multa-multa sanatate!

Am fost joi la ecograf, ca de obicei tipa care mi l-a facut nu mi-a aratat absolut nimic la monitor, si abia am reusit sa scot de la ea la sfarsit ca bebe este acolo. Cand am intrebat si daca ii bate inimioara m-a repezit, a zis ca mai multe imi va spune medicul care m-a trimis. Am ajuns acasa terminata la gandul ca ar putea fi ceva in neregula de nu voia sa-mi spuna...Asa am patit la toate 3 ecografele, in 2 spitale diferite cu 3 medici diferiti . Eu nu stiu ce-i cu sistemul asta aici ca tare ma seaca. Am incercat sa fiu smechera si sa-l iau si pe sotul meu inauntru dar desi avea legitimatia in piept cum ca lucreaza la spitalul respectiv (partea tehnica) i s-a spus clar ca nu are ce cauta inauntru . Unde este momentul acela emotionant din filme cand parintii isi vad puiutul la ecograf? Aici parca ar fi cel mai mare secret de stat.. M-am plans doctoritei mele si a confirmat ca este confidential, ca rezultatele de la ecograf numai medicul care te tine sub observatie ti le poate comunica. Mi-a promis ca data viitoare va avea grija cand ma trimite la ecograf sa fie pe tura (rrr) romanca ce lucreaza acolo, poate se indura... si cu niste fotografii.... In rest, renuntand la pastilele pernatale ma simt mult mai bine, reusesc sa mananc. In schimb... ma inteapa cateodata in surdina uterul, probabil ca isi modifica dimensiunile odata cu cresterea puiutului meu. Si... sanii... oh.. dupa ce ca si asa erau imensi acum... Cel mai mult ma deranjeaza noaptea cand nu port sutien si trebuie sa ma mut de pe o parte pe alta, ii cam sifonez, mai ales ca pozitia mea favorita de somn e pe burta si vreau sa profit cat mai pot de asta

Oana D

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

oana0204, imi pare rau ca nu l-ai putut vedea pe bebe, dar poti sa fi sigura ca mediucul iti va spune cu singuranta daca e ceva in neregula, este de datoria lor sa o faca.

Nu stiu cum este la ecograf, dar pe mine m-au lasat sa am sotul langa mine la toate vizitele medicale pe care le-am avut.

O sa fie totul bine, ai sa vezi.

Apropo' de chestia cu legitimatia, sa stii ca si noi ne-am folosit de aceasta "tehnica".

Bine ai zis ca acum cu bebe situatia mea cu statul in casa se va
Este adevarat ca se cam schimba situatia acum ca vine bebe.

Pana acum ma tot gandeam sa-mi iau sotul de mana si sa ma intorc acasa, dar acum nu ma intereseaza decat sa fim bine si sa trec de sarcina cu bine.

Eu am un uter bicornuat descoperit acum cateva zile (inainte sa stiu ca sunt insarcinata) si se zice ca asta de multe ori este cauza de avort spontan. Eu raman optimista ca voi fi o exceptie.



Fetelor, voi simtiti ca va roade stomacul?
Oare aia este foamea de femeie insarcinata, sau am eu probleme cu stomacul?

Cat mancati? Eu nu prea pot sa mananc, m-am chinuit astazi si abea am ajuns la 1.450 calorii. Stiti cumva cam cat trebuie sa mancam?

Daca s-a mai discutat asta imi cer scuze dar nu am reusit sa intru in partea 1-a.




_
Lucia sotia lui Csaba.

www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Lucia, bine ai venit, sarcina usoara si sanatate multa!

Eu acum am ajuns la servici, si o greata ce am avut in autobuz, nu va puteti imagina ... Daca se va agrava, nu stiu cum o sa pot ajunge la munca (pina se indura aia de la service sa-mi repare masina).

Felicity, si eu am aceleasi simptome cu sinii, in unele zile ma dor tare, in altele aproape deloc ... cine stie daca e normal? Sau nu exista lucruri normale in sarcina?

O saptamina buna la burtici,

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Bun venit noilor gravidute!
Eu am o problema mare. Dupa ce pana acum 1 saptamana eram disperata ca ma doare burta si nu e normal, acum ma gandesc ca de ce nu ma doare.
Pe voi va mai doare burta? Pe mine m-a durut pana in saptamana 7.

Nicole 8 saptamani

Mergi la inceput