Cat si cum mananca?

Cat si cum mananca? | Autor: ANDREEABANICA

Link direct la acest mesaj

Fetelor,micuta mea de 5luni si o saptamana mananca la ora 18, branzica (250ml de apa si 8 masuri de lapte praf cu doua pastilute de calciu lactic) si o jumatate de mar ras.Credeti ca este prea mult?
Am auzit ca branzica asta nu se da decat cate o lingurita doua o data la doua zile sau cel putin asa zic unii.

Andreea Banica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

nu stiu daca e prea mult!!! daca ea mananca si nu are probleme nu vad ce ar putea sa strice!!!
multa sanatate si sa-ti traiasca printesa!!
pupici
gaby si stefan nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

De regula copiii refuza ceea ce nu le place si maninca exact cit le trebuie.Rares nu ia o inghititura in plus ,oricit insist si papa numai ceea ce-i place.Vorba unei cunostinte ,in virsta:daca nu vrea ,stringe buzele de n-ar intra nici lama.Am auzit totusi ,aici pe forum ,de copiluti care papa tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Nu este mult. Si Lori manca branzica din asta cu mar ras, la recomandarea doctoritei, care mi/a dat exact reteta cu cantitatile pe care le folosesti si tu. Problema a fost ca dupa un timp, aproximativ o luna, nu a mai vrut nici cum sa manance branzica facuta de mine asa ca am luat o pauza dupa care am introdus branzica in alimentatie sub forma de Almette cu iaurt si mamaliga. Dar asta s/a intamplat abia pe la 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Andreea, nu ai spus daca este singura masa a bb-ului!!

Mergi la inceput