Mamici de mai-iunie 2005 (23)

Mamici de mai-iunie 2005 (23) | Autor: Veve

Link direct la acest mesaj

Continuarea www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40428&whichpage=1" target="_blank">Mamicilor de mai-iunie 2005 (22)

1. Nelia ....................... UM 26.07......... DPN 2.05
2. At Andreea .................. UM 26.07 ........ DPN 2.05 EMMA
3. Babylino .................... UM 27.07 ........ DPN 3.05
4. Cristinel ................... UM 31.07
5. Loreen ........................................ DPN 5.05 DELIA
6. Anky .......................................... DPN 8.05
7. Mios .............................. ???- .05
8. Mikka ......................................... DPN 9.05
9. Mstroie ..................... UM 4.08 ......... DPN 14.05
10. Nefertari .................. UM 4.08 ......... DPN 12.05
11. Ada 74 ..................... UM 4.08 ......... DPN 11.05
12. Micorint ................... UM 5.08 ......... DPN 12.05
13. Cornelia ................... UM 6.08 ......... DPN 12.05 STEFAN
14. Sirod ........................................ DPN 12.05
15. Simonaeus .................. UM 8.08 ......... DPN 15-20.05 ANNA
16. Carolinah .................. UM 9.08 ......... DPN 14.05
17. Ile2003 .................... UM 9.08 ......... DPN 15.05
18. Ile ......................................... DPN 16.05
19. Androix .................... UM 11.08 ........ DPN 18.05 FILIP STEFAN
20. Alina Balan ................ UM 11.08..........DPN 10.05
21. Mygirl ..................... UM 11.08 ................. ALEXANDRA
22. Corail ..................... UM 13.08 ..................
23. Mariamunteanu .............. UM 13.08 .........DPN 20.05
24. Carmen-Emiliana ............ UM 14.08 ........ DPN 21.05
25. FlorentinaG ................ UM 15.08 ........ DPN 22.05
26. Andutzy .................... UM 18.08 ........ DPN 24.05 DRAGOS ALEXANDRU
27. Pisik 4ever ................ UM 18.08 ........ DPN 22.05
28. Mamaruta ................... UM 19.08 ........
29. Gusta ...................... UM 19.08
30. Cloreta .................... UM 19.08 ........ DPN 29.05
31. Koko Nicol ................. UM 20.08
32. Roisin ..................... UM 21.08 ........ DPN 27.05
33. Matilda ...................................... DPN 29.05
34. Red Rose ................... UM 22.08 ........ DPN 28.05
35. Ade_x ...................... UM 23.08 ........ DPN 03.06
36. Doroteea...................................... DPN 03.06 EVA
37. Mercedes ................... UM 30.08
38. Gabitzam ................... UM 30.08 ........ DPN 30.05-06.05 ANDREI STEFAN
39. Anra ..........................................DPN 02-06
40. NewMami .................... UM 1.09 ......... DPN 08.06
41. Babygirl ................... UM 2.09 ......... DPN 09.06
42. Aurasa ..................... UM 3.09 ......... DPN 10.06
43. Tora97 ..................... UM 3.09 ......... DPN 13.06
44. Crissi ..................... UM 3.09
45. Monu ....................... UM 6.09 ......... DPN 13.06 ALEXIA IOANA
46. Mickyyy .................... UM 6.09 ...................
47. Pengunica .................................... DPN 15.06
48. Iuliana .................... UM 8.09 ......... DPN 14.06 DIANA-MARIA
49. Danelutza .................. UM 8.09
50. Ruxel ...................... UM 10.09 ........ DPN 16.06
51. Crissu ..................... UM 10.09
52. Liliann ...................................... DPN 23.06
53. Speranta nu moare .......... UM 16.09 ........ DPN 26.06
54. Sim76 .........................................DPN 26.06.......
55. Andreea.a .................. UM 24.09 ........ DPN 1.07
56. Nicodoh
57. Karmen
58. Gabimovi



19
18



Irina,veve & croko
pozici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

Buna seara,
Apar si eu tarziu ca de obicei, ca tocmai am fost la doctor. Toate sunt Ok. Mi-a dat sa fac o hemoleucograma, o glicemie si un sumar de urina. Bb e bine, se misca de zor.

Andutzy si eu am patit ca tine. Fata, fata si ... pana al urma ... baiat. De nici acum nu mi-am revenit din uimire. De nume, ce sa zic, ca inca sunt in dilema mare. Noi pregatisem nume de fata. Dar mai sunt cateva luni pana apare bebe.



Aurasa UM 3.09.2004 DPN 10.06.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

ola fetelor,
ma bucur ca sunteti bine. stiu canu este corect din partea mea dar nu mai poooooootttttttttttt !!!!!!!!!11 stau toata ziua in pat si ma perpelesc cand pe stanga cand pe dreapta. saracu bb crd ca si el se plictiseste. zilinic are program de tumbe si este haioasa ca atunci cand tati o pupa pe frunte, reactioneaza imediat si da cu piciorusul. azi in timp de o pupa a luat un piciorus in plina figura de la bb. incerc sa omor plictiseala. acum ... orice numai sa fie bb bine.
Aurasa felicitari pentru baiat!!!
fetelor am vazut si noi pozele. super!!!
hai ca v-am plictisit deja
pupici
monu si bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Balan spune:


Felicitari Andutzy pentru baietel!
Si eu am patit la fel cu nenea Iosup. De la ecografia anterioara stiam ca 80% este fata, dar Iosup ne-a dat marea veste ca este baiat.

Cam liniste pe DC la ora asta...Lumea sta la .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

New Mami,si mie imi este groaza de nastere.Vreau sa nasc din nou prin cezariana ,avind in vedere experienta de data trecuta nu mai am curajul sa incerc natural desi doctorul tot incearca sa ma convinga sa incerc natural dar... no way.
Vreau sa va spun ca si mie imi este pofta de bere.Dupa ce am mincat de cina am impartit o bere cu sotul si tare bine mi-a cazut.

O zi buna

Anca DPN 08.05.05 si Bianca Melissa 02.02.2003

http://community.webshots.com/user/anky2100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NewMami spune:

E ora 10:30 p.m.,am reusit si eu in sfarsit sa ma adun pe acasa, si incerc sa va prind din urma si sa fac si eu rezumatul zilei.
Pai nu-mi prea vine sa vin repede acasa, asa cum sunt singura, ca mi-e urat rau de tot si mi se face si mai dor de tati. Asa ca stau si eu mai mult la munca si apoi cate o vizita la prieteni sau cine stie pe unde. De saptamana viitoare vreau sa reiau din nou sa ma duc la sala de sport mai ales ptr. innot, ca oricum platesc si n-am mai fost pe acolo de mai mult de-o luna. Poate innotul ma va ajuta si cu problema cu durerea (carcei, amorteala nu mai stiu nici eu ce e) de picior.
Ada 74 eu nu am luat decat vitaminele prenatale, dar m-am uitat pe cutie si au destul de mult magneziu in ele. Nu am luat nici un alt supliment, astept sa vad ce-mi spune maine doctorul.
Cloreta, Corail, felicitari pentru fetite, sa creasca mari si sa fie sanatoase. Si eu mi-as dori tare mult sa fie fetita, dar presimtirile mele imi spun ca e baiat. Dar eu tot sper pana nu aflu ceva concret. In fond si la urma urmei nici nu mai conteaza, sanatos sa fie.
mariamunteanu, ma bucur ca esti mai bine si contractiile s-au mai pototlit iar tu te-ai mai linistit. Bravo ptr. cei doi baietei de la tine din burtica.
Sa dea Domnul sa fie sanatosi si sa ai mare grija de tine. Imi inchipui cat de greu trebuie sa fie cu doi, ca eu de abia il car pe unu.
Mickyyy tot acasa? Cum e bona? S-a lovit rau de tot? Imi inchipui ca Malina este super incantata ca stai cu ea acasa.Ce nazbatii a mai facut? S-a topit zapada de la tine din locuinta?

Azi noapte am murit de ciuda ca nu mergea forumul, caci din nou nu puteam si ma plictisisem de-a binelea.
Sper ca in noaptea asta sa am mai multe sanse la un somnic mai bun, desi nu prea cred. Stressul mare cat casa - maine mergem la nenea doctor.
Va si somnic placut.

http://img.photobucket.com/albums/v236/NewMami/100_1586.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v236/NewMami/100_1583.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

Multumesc, Monu. Stai acasa cumintica si ai grija de tine si de bb.

Aurasa UM 3.09.2004 DPN 10.06.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

'neatza fetele!
De data asta Veve a fost mai iute si a deschis ea topic nou. Asa ca daca mai apar modificari ale listutei, tura asta va trebui sa ii dati ei mesaj pentru operat in lista.
Altfel, o zi buna va doresc

Gabitza si bebe Andrei DPN 31.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Balan spune:


neata,

Gabitza esti matinala!

hai sa va zic ce am auzit azi la ProTV. Din luna mai se modifica codul muncii in sensul ca UE a sesizat ca sunt prea multe facilitati pentru angajati, astfel incat legea trebuie corectata (amanunte ce si cum nu s-au spus). In concluzie s-au gandit sa ne mai ia ceva. Despre CIC nimic.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Neata mamici.

Eu am revenit la birou de ieri.....am stat doar o zi jumate acasa. Marti dimineata am pus mana pe telefon si-am sunat-o pe soacra-mea iar marti seara era deja in Bucuresti (ca a plecat saraca direct de la serviciu la noi, ca n-a mai avut timp nici macar sa manance, astea's amanunte nesemnificative). A reusit sa-si ia 5 zile de concediu.....dupa care habar n-am ce se va intampla! Sper sa nu fie nimic grav cu bona, sa-i scoata ghipsul luni si sa se poata reintoarce la fata, ca daca nu...nu prea stiu ce-o sa ma fac. Mai ales ca seful meu pleaca in Dubai pe 1 februarie si eu ar trebui sa-i tin locul....daca nu rezolv cu bona pana atunci va fi tare naspa la mine la serviciu, nu-i exclus sa renunte la plecare seful.

In alta ordine de idei....a inceput in sfarsit si bebitza mea sa miste mai serios...ca pana acum nu prea a vrut sa dea prea mari semne de viata....asa...cate-un ghiont o data la 2-3 zile.


Mickyyy si Malina Ioana (31.03.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sperantza nu moare spune:

buna dimineatza tuturor, mamici cu burtici,

azi plec mai tarziu spre serviciu, dar scriu repede ca mai am un sfert de ora si sunt inca in pijama ca sa citesc tot ce ati scris de 2 zile incoace.

marti am fost si eu la dr, mi-a facut eco normala, bebe e bine, dezvoltat ca pentru 18 saptamani implinite, 60-70% fetitza - ceea ce nu cred inca, cred ca pana la nastere astept sa vad exact ce este stiind de la voi ce ati patit, si mai stiu si alte cazuri, cand au stiut toata sarcina ca e baiat si s-a nascut fata de n-a mai vrut ta-su s-o vada, dar tot asa acum e printesa lui. asa il consolez si eu pe tati al nostru ca il va iubi pe el mai mult, desi in sufletul lui inca spera sa-i creasca ce-i trebuie.

eu incepusem sa iau calciu+magneziu +D3, mi-a spus sa iau doar magneziu, intrucat calciul poate da contractii - nu am inca asa ceva si il voi termina de luat ca mai am cateva tablete. fetele care aveti contractii sa nu fie si de la Ca?
mi-a recomandat ceva pe baza de fier, si dupa saptamana 20 pana la sfarsit Materna + Seleniu. l-am intrebat de morfo-fetala si mi-a spus ca se fac doar sa jumuleasca lumea de 3 milioane. i-a vazut coloana intreaga, capsorul, burtica, picioruse, manute, l-a masurat, ritm cardiac normal; placenta cum trebuie, lichid amniotic cat trebuie, colul bun, s-a uitat si la sani si a spus ca arata bine - iar eu sunt linistita si increzatoare ca bb va fii sanatos. inca sper sa-l simt si eu cum misca, ca ori nu misca ori sunt eu nesimtitoare si nu-mi dau seama, oricum la eco era activ

va las va doresc o zi buna, poate ajung sa mai scriu azi

Sperantza nu moare
DPN 26 iun 2005

Mergi la inceput