nas infundat

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

si noi avem aceiasi problema bebe are 7 saptamani si doctora ne-a zis sa fie umezeala in camera
la baita se curata nasucul mai usor iar cand doarme fai "pat umed" adica pune deasupra patutului un cearcaf ud si stors bine
pe noi ne ajuta

si parerea mea nu mai folosi atatea picaturi si medeicamente si in special nu folosi nimic fara sfatul medicului

Alexa si bebe Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Daca tot e vorba de virusi intreb si eu aici, bb al meu de 10 luni este pentru prima data bolnavior. A avut febra si nasul foarte infundat. I-am dat Tempra (contine acetominofen parca) ca asta aveam in casa, febra i-a scazut, dar nasul ii e in continuare foarte foarte infundat. Din ce am citit pe la subiectele cu nasucuri infundate e destul de periculos cu mucisorii astia, pot sa dea complicatii si sa faca otita. Nu m-as duce la medic sa stau ore acolo si sa mai ia ceva virusi, poate aveti voi ceva sfaturi. Pana acum i-am pus solutie salina si am incercat sa-i scot mucisorii cu pompita, dar nasul e tot plis, nu poate dormi si nici suge si plange cand se apropie de tzitzi.
AM sa postez si la nasucuri infundate sa vad ce sfaturi mai primesc.

Mergi la inceput