FIV 28

FIV 28 | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj



Oana_B

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

MikeyD in momentul in care se i-a decizia FIV dosarul cu analize dureaza cam o luna sa il faci apoi incepi tratamentul care mai dureaza cam 3-4 sapt si FIV-ul.

Monica si bb la purtator
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna dimineata fetelor,
Moni ai dreptate, sunt aiurita, m-am uitat pe calendarul de ianuarie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Buna seara,tuturor!
Am luat startul in a doua incercare de fiv.Ieri a fost prima injectie din seria de nu stiu exact cite!De data asta mi s-a prescris gonal(2 fiole) combinat cu menogon(1 fiola) timp de 7 zile dupa care merg la eco iar.
M-am speriat cita lume era acolo ieri.Parca era fintina de leac.Si toti pt. fiv.Oare pe lumea asta se mai fac copii si altfel decat in eprubeta??
Adelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

sa fie cu noroc adelia si ai incredere in steluta ta norocoasa fata frumoasa.

Monica si bb la purtator
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Bafta multa Adelia!
Iti tinem pumnii stransi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Bafta maxima,Adelia!
De data asta va fi super, fii optimista si increzatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Bafta multa adelia...sa fie cu noroc!!!



AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Multumesc din suflet pt. incurajari!!
Sper din tot sufletul sa reusesc de data asta!
Stiti care e culmea? Ca injectiile mi le face o prietena care acum e in a 8a luna de sarcina...adica e asa cum imi doresc si eu sa fiu.
Ma uit la ea si as vrea sa-mi pot imagina ca-s eu.
A facut cineva tratamentul cu menogon?Cum ati reactionat?Pe mine ma cam inteapa ovarele...e de bine sau de rau?Data trecuta nu am simtit NIMIC absolut pe toata durata
Va pupic
Adelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Da Adelia eu am facut stimularea cu menogon. e de bine daca simti intepaturi la ovare inseamna ca lucreaza. Eu zic ca ar fi bine ca dupa ET sa stai macar 3 zile in pat, este f important.

Monica si bb la purtator
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Da Monica,stiu ca e de preferat sa stai in pat dupa ET,dar sa vad cum voi reusi lucrul acesta.Va trebui sa merg la scoala,poate voi reusi sa ma misc mai putin,oricum medicul meu a zis ca sa stau in pat si a doua zi dupa ET dar ca apoi pot sa-mi continui activitatea in mod normal,excluzind bineinteles efortul.Imi spunea de fetele care ramin insarcinate spontan si care nu stiu acest lucru decat dupa aproape o luna,continuindu-si astfel activitatea.O fi si cum zice el,dar noi probabil avem impresia ca putem ajuta stind la pat si sincer sa-ti spun eu as sta si in cap nu numai la pat daca as sti ca asa rezolv problema.
Vom vedea ce va mai fi!
Adelia

Mergi la inceput